Nowa wersja Quick.Cms i Quick.Cms.Ext v6.7!

Kilkanaście ciekawych zmian w Quick.Cms.Ext v6.7, to efekt stałej współpracy z webmasterami! Zapoznaj się z tym co nowego wprowadziliśmy.

Porównanie nowości w poszczególnych edycjach

  Quick.Cms
v6.7
Quick.Cms.Ext
v6.7
Quick.Cms.Ext+
v6.7
  Darmowy już od 202 zł?Regularna cena to 449 zł netto. Webmasterzy, którzy zostaną naszymi partnerami, mogą kupić system nawet za 202 zł netto.
Poznaj ofertę dla webmasterów »
netto
już od 270 zł?Regularna cena to 599 zł netto. Webmasterzy, którzy zostaną naszymi partnerami, mogą kupić system nawet za 270 zł netto.
Poznaj ofertę dla webmasterów »
netto
  Pobierz » Zamów » Zamów »
Poprawki błędów więcej »      
Hamburger menu więcej »
Menu w formie hamburgera to jedna z popularniejszych form prezentacji menu na urządzeniach mobilnych. Wdrożyliśmy taką opcję aby uprościć proces tworzenia strony
     
Zmiana struktury nagłówka i nawigacji więcej »
Zoptymalizowaliśmy kod nagłówka strona wraz z menu górnym. Obecna wersja pozwala na większą elastyczność i różnorodność layoutu, m.in. poprzez możliwość prostej zmiany kolejności elementów. Będzie to szczególnie przydatne podczas organizowania nawigacji dla urządzeń mobilnych i różnych wielkości ekranów.
     
Responsywne wersje obrazków slidera więcej »
System dla każdego slidera przygotuje kilka mniejszych wersji obrazka.
Przy użyciu atrybutu srcset będzie sugerował przeglądarce załadować odpowiednie zdjęcie do używanej rozdzielczości po stronie klienta. Wpłynie to pozytywnie na szybkość ładowania się strony.

Nowość tylko w Quick.Cms. W Quick.Cms.Ext ta funkcjonalność (dodatkowo w rozbudowanej formie) występowała już w poprzedniej wersji.
     
Obsługa zdjęć w nowoczesnym formacie .webp więcej »
Wprowadziliśmy obsługę zdjęć w formacie .webp. To standard rozwijany i rekomendowany przez Google. Wspierany jest dosyć dobrze przez nowoczesne przeglądarki. Łączy on zalety plików .jpg, .png i .gif.

Pliki w tym formacie zajmują znacznie mniej miejsca. Różnice mogą sięgać nawe ponad 80% przy zachowaniu podobnej jakości. Na zrzucie ekranu widać porównanie dwóch slajdów. Pliki .webp w tym przykładzie są o połowę mniejsze niż takie same pliki .jpg.
     
Dziedziczenie szablonów więcej »
Projektując witrynę internetową możesz korzystać z opcji ustawienia szablonu. Dzięki tej funkcji odróżnisz układ serwisu w zależności czy wyświetlana jest strona główna, szczegóły produktu, regulamin czy newsy.
Dla przyspieszenia pracy nad rozbudowanym serwisem, dodaliśmy opcję dziedziczenia szablonu od strony nadrzędnej. Przydatne, gdy podstrony mają posiadać taki sam układ jak strona nadrzędna.
     
Nowa klasa CSS w elemencie BODY więcej »
Rozszerzyliśmy listę nazw klas CSS umieszczanych w elemencie BODY o nową klasę: is-page-home. Klasa wyświetli się w elemencie BODY, gdy otwarta będzie strona główna.

Dowiedz się więcej na temat funkcjonalności pomocnych nazw klas CSS » w dokumentacji.
     
Miniaturki zdjęcia na liście plików w panelu więcej »
W trakcie panelu w zakładce "Pliki" na liście zdjęć zobaczysz miniaturki. Ułatwi to orientację o znajdujących się zdjęciach w edytowanej podstronie.

Nowość tylko w Quick.Cms. W Quick.Cms.Ext ta funkcjonalność (dodatkowo w rozbudowanej formie) występowała już w poprzedniej wersji.
     
Nowa wersja biblioteki jQuery więcej »
Zastąpiliśmy starszą edycję jQuery najnowszą stabilną wersją jQuery v3.4.1. Wymagało to zmian w niektórych bibliotekach JS oraz dodatkach, a także gruntownych testów. Nowa biblioteka jest jednak szybsza, mniejsza i daje większe możliwości.
     
Zmienne CSS więcej »
Wprowadziliśmy szereg udogodnień projektowych. Między innymi zmienne CSS (znane jako "custom properties" lub "CSS variables"). Zdecydowanie ułatwiają one webmasterom tworzenie kolejnych projektów.

Umożliwiają łatwą zmianę wartości. Zmienne są dziedziczone i mogą być wykorzystywane do definiowania kolorów, odstępów, breakpoint'ów dla RWD, itp. Następnie można ich użyć w projekcie w wielu miejscach, a w razie potrzeby zmienić ich wartość nie tylko globalnie, ale także w zaleźności od kontekstu.
     
Nieaktywny link w menu więcej »
W dodatku "dropDownMenu" zawierającym funkcje rowijanego menu umieściliśmy nową opcję "Nieaktywny link w menu". Jej ustawienie w stronie nadrzędnej deaktywuje linka w menu - pojawia się tylko sama nazwa i rozwijane są podstrony (z linkami).
Przydatna opcja jeśli chcesz, aby odwiedzający od razu wybrali jedną z dostępnych podstron. Dzięku temu możesz też decydować, aby menu w formie hamburgera od razu rozwijało podstrony po kliknięciu w nazwę.
     
Wskazówki na liście podstron więcej »
System umożliwia ustawienie wielu opcji dla podstron. Niektóre z nich powodują szczególne zachowania: ukrycie w mapie strony czy w wyszukiwarce, przekierowanie na zewnętrzny adres URL, włączenie widoczności w określonym czasie, dostęp tylko dla wybranej grupy zalogowanych użytkowników.

W panelu na liście obok nazwy podstrony wyświetli się ikonka informująca o wyżej wymienionych opcjach. Ułatwi to orientację w niestandardowych ustawieniach wybranych podstron.
     
Lista podstron i powiększenie zdjęcia więcej »
Dwie nowe opcje dla listy stron: wyłączenie linkowania do szczegółów strony oraz powiększenie zdjęcia po kliknięciu w miniaturkę na liście stron.

Rozwiązanie przydatne, gdy lista podstron ma posiadać charakter rozbudowanej galerii zdjęć.
Takie sytuacje występują najczęściej na stronach typu "one page" oraz podstronach zawierających zdjęcia do których chcesz umieścić szerszy opis.
     
Technologia AJAX w wybranych formularzach więcej »
Zastosowaliśmy technologię AJAX do wyświetlania komunikatów potwierdzających m.in. wysłanie emaila poprzez formularz kontaktowy, dopisanie do listy newsletter, umieszczenia komentarza czy oddania swojego głosu w sondzie.
Brak potrzeby przeładowania strony po wysłaniu formularza ma tą zaletę, że Twój klient nie "zgubi" lokalizacji w której znajdował się na stronie.
     
Przyciski na liście stron więcej »
Na liście dodaliśmy przyciski, które ułatwią administratorowi umieszczenie nowej podstrony do wybranej strony nadrzędnej lub menu. Po kliknięciu w ikonkę plusa przy stronie nadrzędnej administrator przejdzie do formularza podstrony, a pole "Strona nadrzędna" będzie posiadało ustawioną opcję na wybraną wcześniej stronę nadrzędną.
     
Podpowiedzi w edycji podstrony więcej »
Edytując podstronę czy produkt zobaczysz, obok niektórych opcji, ikonkę pytajnika. Po najechaniu na nią myszką wyświetli się wyjaśnienie działania wybranej opcji.

Przygotowaliśmy mechanizm umieszczania własnych instrukcji dla wybranych pól. Webmaster w prosty sposób doda podpowiedzi swojemu klientowi, który może mieć problemy z używaniem niektórych opcji.
     
Ścieżka nawigacji w panelu więcej »
W trakcie edycji podstrony, nad formularzem, wyświetli się ścieżka nawigacji z informacją do której strony nadrzędnej przydzielona została podstrona. Obok nazwy strony nadrzędnej pojawią się 2 dodatkowe opcje: przejście do listy podstron przydzielonych do strony nadrzędnej lub dodanie nowej podstrony.
     
Przejście do listy podstron w panelu więcej »
Administrator w trakcie przeglądania witryny po stronie klienta zobaczy opcje, które skierują go do poszczególnych sekcji w panelu. W nowej wersji dodaliśmy nową opcję przejścia do listy podstron wybranej strony nadrzędnej.

Zmieniliśmy także zasadę wyświetlania opcji. Administrator, który się wyloguje, a nie wyczyści ciastek będzie widział wspomniane opcje w trakcie przeglądania witryny po stronie klienta. Po kliknięciu na jedną z nich, przejdzie do panelu logowania, aby móc kontynuować wybraną operację np. edycji strony. Jest to ułatwienie dla administratora, który chce widzieć opcje po stronie klienta, ale nie chce być stale zalogowany.
     
Ukrywanie pozycji w menu w panelu więcej »
System, ukrywa w panelu, te sekcje w menu do których administrator nie posiada praw. Wprowadziliśmy to ulepszenie, aby administrator widział jedynie te pozycje, którymi może zarządzać.
     
Ścieżka nawigacji na liście podstron więcej »
Na liście podstron możliwe będzie wyświetlenia ścieżki nawigacji. Przydatna opcja w rozbudowanych serwisach zwłaszcz tam gdzie używana jest wyszukiwarka. Osoba przeglądająca listę podstron będzie wiedziała do jakiej kategorii przydzielona jest podstrona.
     
Informacje o powiązaniach podstron z tagami i widżetami więcej »
Ulepszyliśmy mechanizm prezentacji ilości powiązanych podstron z widżetami i tagami. Na liście obok nazwy pojawi się ikonka z liczbą informującą o ilości przypisanych podstron. Po najechaniu na ikonkę wyświetlą się nazwy podstron, a także link kierujący do listy powiązanych podstron.
Rozszerzyliśmy możliwość wyszukiwania podstron przypisanych do widżetów umieszczonych w dowolnej lokalizacji.
     
Ulepszenie zestawów sliderów więcej »
Edytując podstronę możesz przypisać do niej jeden z dostępnych zestawów sliderów. Możesz także wybrać jedną z dwóch specjalnych opcji: wyłączenie slidera lub dziedziczenie zestawu ze strony nadrzędnej. Na liście zestawów sliderów umieściliśmy te dwie opcje wraz z liczbą przypisanych do nich podstron. Administrator będzie wiedział ile i jakie podstrony posiadają takie ustawienie.
Wprowadziliśmy także prezentację skróconej listy podstron przypisanych do wybranego na liście zestawu sliderów, a także link kierujący do listy powiązanych podstron.
     
Rozszerzenie eksportu danych do CSV więcej »
W trakcie edycji danych stron w arkuszu kalkulacyjnym umieszczona została dodatkowa kolumna z informacją, do której strony nadrzędnej przydzielona jest podstrona. Ta kolumna zawiera jedynie informacje i nie służy do modyfikacji.
Czasami ten sam produkt / usługa mogą zawierać tą samą nazwę np. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" może występować jednocześnie w kategorii filmy DVD i książki. Dodatkowa informacja o stronie nadrzędnej wyjaśnia sytuację czy modyfikowana pozycja to książka czy film.
     
Integracja z biblioteką Slick więcej »
Zintegrowaliśmy bibliotekę Slick z naszym systemem. aby prezentacja wybranych podstron mogła być bardziej różnorodna. Pierwszym praktycznym zastosowaniem funkcjonalności Slick'a jest wyświetlanie promowanych podstron w ramach dodatku promotedPages.
Wystarczy dodać nowy widżet i ustawić kilka promowanych podstron. Biblioteka Slick posiada szeroki zakres konfiguracji efektów oraz opcji dla mobilnych urządzeń.
     
Powiązania podstron z cechami i grupami użytkowników więcej »
Ulepszyliśmy mechanizm prezentacji ilości powiązanych podstron z cechami i grupami użytkowników. Na liście obok nazwy pojawi się ikonka z liczbą informującą o ilości przypisanych podstron. Po najechaniu na ikonkę wyświetlą się nazwy podstron, a także link kierujący do listy powiązanych podstron.
     
Użytkownicy i newsletter więcej »
W formularzu edycji użytkownika umieściliśmy opcję "Subskrypcja" z możliwością dopisania lub wypisania użytkownika z newslettera. Ta funkcjonalność występuje wtedy, gdy zainstalowany jest dodatek users i newsletter.
     

Podane ceny stanowią jednorazową opłatę licencyjną i są cenami netto, nie zawierają podatku VAT (w Polsce 23%).

CMS i funkcje sklepowe

Quick.Cms.Ext+ v6.7 od teraz nie posiada dodatków z funkcjami sklepowymi jak: zarządzanie produktami i zamówieniami. Te opcje przenieśliśmy do rozwijanej i nowej edycji CMSa. Będzie to system CMS umożliwiający prowadzenie pełnowartościowego sklepu interentowego.

Przejdź do listy modyfikacji », które opisujemy na bieżąco w trakcie tworzenia nowej wersji.

Do góry