Zestaw modyfikacji list wyboru w v6.4

Relacja z etapów rozwoju systemu Quick.Cms i Quick.Cms.Ext v6.4! Wersję v6.4 planujemy wydać późną wiosną 2017 roku.

Opcje wyświetlania podstron na liście wyboru (SELECT)

Opracowaliśmy opcje konfiguracyjne, które umożliwią lepsze dopasowanie wyświetlania podstron w listach wyboru (SELECT) w zależności od rodzaju i wielkości serwisu internetowego. Po ustawieniu odpowiedniej opcji lista wyboru będzie zawierała:
a) kompletną listę podstron do ostatniego zagłębienia;
b) tylko strony nadrzędne, a kliknięcie w ikonę plus spowoduje wyświetlenie kompletnej listy;
c) kompletną listę za wyjątkiem podstron, które zostały oznaczone, aby nie wyświetlały się od razu na liście, a dopiero po kliknięciu na ikonę plusa.

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Wyłączanie opcji wyboru niektórych podstron na listach

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Rozszerzenie to umożliwi programistom nieinwazyjne ingerowanie w opcje wyboru wybranych podstron na liście. Odbywa się to przez opcjonalne podanie nazwy własnej funkcji PHP, która przekaże id stron dostępnych do wybrania.

Na obrazku przedstawiony jest przykład wyboru podstron przy przeglądaniu komentarzy w panelu. Podstrony, które nie posiadają komentarzy wyświetlają się na liście w kolorze szarym.

Rozbudowana lista wyboru (SELECT)

Dla wersji v6.4 zaimplementowaliśmy dodatek Chosen oparty o bibliotekę jQuery. To rozwiązanie umożliwia wyszukiwanie we wszystkich listach wyboru. Przy dużej ilości pozycji obsługa panelu administracyjnego będzie szybsza. Pole wyszukiwania na liście pojawi się, gdy lista zawierać będzie min. 20 pozycji. Można tą wartość zmienić w pliku konfiguracyjnym.

Administrator będzie mógł wrócić do klasycznej wersji list wyboru ustawiając to w zmiennej konfiguracyjnej. Dowiedz się więcej o skrypcie Chosen »

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
Do góry