Ulepszenia w CMS v6.6

Relacja z etapów rozwoju wersji v6.6 naszego systemu CMS, który planujemy udostępnić do pobrania i sprzedaży początkiem 2019.

Menedżer plików cz. 1

Wprowadzimy szereg ulepszeń dodatku filesManagerExt ». Pierwszym będzie zwiększenie funkcjonalności wyszukiwarki plików, która dotychczas filtrowała listę wg znalezionej frazy jedynie w nazwie pliku.

Od wersji v6.6 możliwe będzie szukanie plików wg nazwy podstrony do której plik jest przypisany, nazwy slidera czy nawet opisu powiązanego z plikiem w podstronie. Ułatwimy także znajdowanie "samotnych" plików po wpisaniu frazy "brak".

  • Zrzut ekranu listy pól
  • Zrzut ekranu formularza

Dodatkowe parametry - usprawnienia

Dodatkowe parametry dostarczają szeroki zakres konfiguracji podstrony np. jej wyglądu, zachowania, itp. Zwiększyliśmy czytelność obsługi tej funkcjonalności poprzez bardziej przyjazną listę wyboru predefiniowanych parametrów. Obok umieszczonego w podstronie parametru zobaczysz listę z ustawieniami parametrów w pozostałych podstronach. W ten sposób łatwiej będzie Ci odnaleźć się w dużej ilości opcji.

Zamiast wpisywania wartości true/false/null od wersji v6.6, dla parametrów zawierających wartości logiczne, pojawi się wygodniejsza forma pola typu "checkbox".

  • Zrzut ekranu listy wyboru
  • Zrzut ekranu ustawień

Ukrywanie wybranych pól w formularzach

Dla początkujących administratorów obsługa naszego panelu może stanowić problem, gdy w systemie zainstalowano sporą część dodatków. Formularz edycji podstrony rozrasta się wtedy w nowe opcje, z których najczęściej korzysta się jedynie na wybranych podstronach.

Przygotowaliśmy konfigurator pól, które domyślnie mają być ukryte, aby formularz był bardziej czytelny. Odkrycie pola i ustawienie w nim wartości spowoduje, że przy następnym odczycie, to pole będzie już widoczne. W trybie deweloperskim wszystkie pola będą zawsze widoczne.

  • Zrzut ekranu listy pól
  • Zrzut ekranu formularza

Menedżer zestawów sliderów

Dodatek slidersManager umożliwi administratorowi zarządzanie zestawami sliderów poprzez panel administracyjny. Będzie mógł wyłączyć wyświetlanie wszystkich sliderów z wybranego zestawu, a także skonfigurować zachowanie slidera (efekty, czas, animacje, itp.) czy ustawić dodatkowe klasy CSS.

Rozwiązanie przydatne dla serwisów, które posiadają wiele zestawów sliderów. Dotychczas zarządzanie nimi odbywa się poprzez zmienne konfiguracyjne.

  • Zrzut ekranu listy zestawów
  • Zrzut ekranu formularza zestawu

Ulepszanie kodu - cz. 1

Zrzut ekranu kodu

Rozbudowa systemu wiąże się najczęściej z dodatkowymi liniami kodu PHP, HTML i CSS. Postanowiliśmy zweryfikować napisany przez nas kod pod względem jego czytelności. W tym celu zainstalowaliśmy wszystkie dodatki na wersji v6.5. Analizowaliśmy każdą linię kodu PHP w skórce i gdy okazała się mało przejrzysta, ulepszaliśmy ją.

Odnalezienie odpowiedniej linijki kodu lub wprowadzenie własnej modyfikacji będzie zdecydowanie wygodniejsze!

Do góry