Twoja strona lub sklep może wkrótce nie działać

Starsze (kilkuletnie) wersje Quick.Cart i Quick.Cms nie są przystosowane do nowszych wersji oprogramowania serwerów. Ten sam problem dotyczy także innych starszych systemów CMS i CART.

Ikona od: https://www.iconfinder.com/tahsintahil

O co chodzi?

Niektóre strony na naszych systemach funkcjonują od 5 lat i więcej. W międzyczasie oprogramowanie na serwerach, na których funkcjonują te strony, zostało zaktualizowane wielokrotnie. Do tej chwili wiele firm wspierało obsługę starszych stron.

Ze względów na bezpieczeństwo oprogramowanie, które obsługiwało starsze strony może zostać przełączone na nowsze. Oznacza to, że starsze strony mogą przestać funkcjonować.

Niedawno hosting nazwa.pl (jedna z popularniejszych firm obsługujących serwery w Polsce) poinformował swoich klientów, że początkiem roku 2016 będzie wyłączać obsługę starej wersji oprogramowania (interpreter PHP 5.2). Było to gwarantem do poprawnego działania starszych stron.

Zrzut ekranu strony z błędami

Wersje Quick.Cms i Quick.Cart, które mogą przestać działać

Problem dotyczy głównie Quick.Cart i Quick.Cart.Ext w wersji v3.x i starsze, a także Quick.Cms i Quick.Cms.Ext w wersji v2.x i starsze.

Może się jednak zdarzyć, że strony i sklepy funkcjonujące na nowszych wersjach naszych systemów także będą miały problemy w działaniu po aktualizacji oprogramowania na serwerze. Nasze systemy często są modyfikowane przez webmasterów, a te modyfikacje mogą przyczynić się do występowania błędów w nowszych wersjach PHP na serwerze.

Żarówka

Sprawdź czy Twoja strona przestanie działać

Większość firm hostingowych umożliwia przełączenie "na próbę" oprogramowania na swoich serwerach na nowszą wersję. Dzięki temu testowi będziesz wiedział czy w najbliższej przyszłości Twoja strona lub sklep przestanie funkcjonować.

Nie wiesz jak to zrobić? Skontaktuj się z firmą, która udostępnia Ci serwer lub wykonawcą Twojej strony internetowej lub naszymi partnerami »

Pytanie

Strona nie działa poprawnie i co teraz?

Zalecamy w takiej sytuacji poprosić wykonawcę Twojej strony internetowej lub naszych partnerów », aby zaktualizowali Twoją stronę lub sklep do nowszej wersji naszego systemu. To powinno rozwiązać Twój problem!

Pamiętaj na przyszłość, aby częściej aktualizować swoją stronę o nowszą wersję systemu CMS czy CART. Zapewni Ci to większe bezpieczeństwo strony, zgodność z nowszym oprogramowaniem serwera i nadążanie za zmieniającymi się standardami.

Do góry