Nowa wersja Quick.Cms i Quick.Cms.Ext v6.6!

Kilkanaście ciekawych zmian w Quick.Cms.Ext v6.6, to efekt stałej współpracy z webmasterami! Zapoznaj się z tym co nowego wprowadziliśmy.

Porównanie nowości w poszczególnych edycjach

  Quick.Cms
v6.6
Quick.Cms.Ext
v6.6
Quick.Cms.Ext+
v6.6
  Darmowy już od 202 zł?Regularna cena to 449 zł netto. Webmasterzy, którzy zostaną naszymi partnerami, mogą kupić system nawet za 202 zł netto.
Poznaj ofertę dla webmasterów »
netto
już od 270 zł?Regularna cena to 599 zł netto. Webmasterzy, którzy zostaną naszymi partnerami, mogą kupić system nawet za 270 zł netto.
Poznaj ofertę dla webmasterów »
netto
  Pobierz » Zamów » Zamów »
Poprawki błędów więcej »      
Aktualizacja zewnętrznych dodatków: TinyMCE, CKEditor, Chosen      
Pomocne nazwy klas CSS w elemencie BODY więcej »
Podstrony składają się z różnych elementów jak: opis, zdjęcia, pliki do pobrania, itp. W zależności od ich występowania, w elemencie BODY, umieszczone zostaną odpowiednie klasy CSS.
Usprawni to webmasterowi lepsze dopracowanie wyglądu podstrony. Przykładowo jeśli na podstronie znajdują się pliki do pobrania, to system w elemencie BODY wstawi klasę CSS "is-file-list".
Dodatkowo w edycji płatnej znajdują się ustawienia konfigurujące nazwy i ich wystąpienia w elemencie BODY.
     
Flexbox więcej »
Domyślny layout systemu oparliśmy o Flexbox (Flexible Box Layout) - moduł CSS, który posiada już bardzo dobre wsparcie przeglądarek.

Można zrezygnować już z używania "float" do budowy layoutu strony, który często wymagał dziwnych rozwiązań. W ramach flex są one dużo prostsze i bardziej intuicyjne. Nie trzeba np. obliczać dokładnych szerokości elementów, bo Flexbox sam automatycznie rozdysponuje dostępną przestrzeń. Daje to większą kontrolę nad układem strony.
     
Przyśpieszenie działania Quick.Slider'a więcej »
W bibliotece Quick.Slider wykonaliśmy kilku ulepszeń. Przyśpieszyliśmy pierwsze ładowanie slidera, czyli w sytuacji kiedy zdjęcia nie ładują się jeszcze z pamięci podręcznej. Poprawiliśmy także zachowanie slidera podczas zmiany orientacji ekranu na urządzeniach mobilnych.
     
Mobile first więcej »
Cały kod CSS został zmodyfikowany, aby stosować standard Mobile first.
Zdecydowanie upraszcza to kod, choć wymaga zmiany sposoby myślenia od osób przyzwyczajonych do projektowania strony "Desktop first". Pozytywnym efektem ubocznym jest więc zmniejszenie kodu CSS podstawowej wersji Quick.Cms.Ext o ok 7%.
     
Uproszczenie kodu szablonów więcej »
Rozbudowa systemu wiąże się najczęściej z dodatkowymi liniami kodu PHP, HTML i CSS. Postanowiliśmy zweryfikować napisany przez nas kod pod względem jego czytelności. W tym celu analizowaliśmy każdą linię kodu PHP w skórce i gdy okazała się mało przejrzysta, ulepszaliśmy ją.
     
Optymalizacja wczytywania strony więcej »
Staramy się na każdym etapie myśleć o optymalnym przygotowaniu oprogramowania. W ostatnich dniach przeprowadzaliśmy testy zmian w nowej wersji na słabszych prędkościach internetu.

Udało się nam poprawić czas układania niektórych elementów nawet o ok 30%. To może niewiele przy szybkich połączeniach, ale dużo jeśli ktoś korzysta z 2G lub 3G (nawet dobrej jakości). Wtedy 30% to nawet 1-2 sekundy.
     
Adresy HTTPS więcej »
System weryfikuje czy serwis, który na nim funkcjonuje, działa na SSL'u (adres HTTPS). Jeśli tak, to wszystkie bezwzględne wewnętrzne adresy generowane przez system, będą zawierały przedrostek HTTPS, a nie HTTP. Jest to potrzebne dla mapy strony, do przekierowań, itp.
     
Rozbudowana lista sliderów więcej »
Na liście sliderów w panelu administracyjnym pojawi się więcej informacji. Możliwy będzie podgląd nazwy pliku, a w Quick.Cms.Ext także alternatywnego opisu.

Dodatkowo w Quick.Cms.Ext nad listą dostępna będzie wyszukiwarka. Pozwoli ona na szybkie filtrowanie wg dostępnych na liście informacji. Oznacza to, że jeśli na Twojej stronie pliki sliderów mają sensowne nazwy (co jest zalecane także z uwagi na wyszukiwarki typu Google) - będziesz mógł wyszukiwać je szybko na liście w panelu.
     
Zdjęcia w postaci galerii więcej »
W oparciu o metodę Flexbox w darmowej edycji udostępniliśmy nową lokalizację "Galeria" dla zdjęć. Będą wyświetlały się pod opisem pełnym podstrony, jedno obok drugiego i zawijały do kolejnego wiersza w zależności od szerokości ekranu.
W Quick.Cms.Ext galerię zdjęć można umieścić nad opisem podstrony, a także w jej treści pomiędzy akapitami opisu.
     
Generowanie pomniejszonych wersji slidera więcej »
Możliwość ustawienia pomniejszonych wersji obrazka dla mniejszych rozdzielczości.

System przy pomocy atrybutu srcset będzie sugerował przeglądarce załadować odpowiednie zdjęcie do używanej rozdzielczości po stronie klienta. Wpłynie to pozytywnie na szybkość ładowania się strony.
     
Ulepszenie menedżera plików więcej »
Wprowadziliśmy szereg ulepszeń dodatku filesManagerExt ». Zwiększenie funkcjonalności wyszukiwarki plików, która dotychczas filtrowała listę wg znalezionej frazy jedynie w nazwie pliku.

Opcja wyszukiwania plików wg nazwy podstrony do której plik jest przypisany, nazwy slidera czy nawet opisu powiązanego z plikiem w podstronie. Ułatwione jest także znajdowanie "samotnych" plików po wpisaniu frazy "brak".

Na liście generowanej przez menedżer pojawią się opisy przypisane do pliku w podstronie oraz informacje o wersjach "srcset" dla slidera. Ulepszenia przyspieszą zarządzanie plikami w panelu.
     
Nowe parametry w sliderach więcej »
W trakcie edycji slidera umieściliśmy nową zakładkę "Zaawansowane" w których możliwe będzie dodanie np. nazwy klasy CSS wybranego slidera. To rozwiązanie umożliwi Ci pełniejszą kontrolę nad wyświetlanym sliderem.
     
Ukrywanie wybranych pól w formularzach więcej »
Dla początkujących administratorów obsługa naszego panelu może stanowić problem, gdy w systemie zainstalowano sporą część dodatków. Formularz edycji podstrony rozrasta się wtedy w nowe opcje, z których najczęściej korzysta się jedynie na wybranych podstronach.

Przygotowaliśmy konfigurator pól, które domyślnie mają być ukryte, aby formularz był bardziej czytelny. Odkrycie pola i ustawienie w nim wartości spowoduje, że przy następnym odczycie, to pole będzie już widoczne. W trybie deweloperskim wszystkie pola będą zawsze widoczne.
     
Rozbudowa obsługi dodatkowych parametrów więcej »
Dodatkowe parametry dostarczają szeroki zakres konfiguracji podstrony np. jej wyglądu, zachowania, itp. Zwiększyliśmy czytelność obsługi tej funkcjonalności poprzez bardziej przyjazną listę wyboru predefiniowanych parametrów. Obok umieszczonego w podstronie parametru zobaczysz listę z ustawieniami parametrów w pozostałych podstronach. W ten sposób łatwiej będzie Ci odnaleźć się w dużej ilości opcji.

Zamiast wpisywania wartości true/false/null od wersji v6.6, dla parametrów zawierających wartości logiczne, pojawi się wygodniejsza forma pola typu "checkbox".
     
Klasy CSS dla komunikatów więcej »
W elemencie BODY umieszczane są nazwy klas CSS, które związane są z systemowymi komunikatami m.in. brak wyników w wyszukiwarce podstron, informacja o niepoprawnym wypełnieniu wymaganych pól, potwierdzenie wysłania emaila czy wstawienie komentarza.

W sytuacji, gdy wywołany zostanie adres do podstrony, który już nie istnieje, system wyświetli dedykowaną dla tego komunikatu informację oraz doda do elementu BODY klasę is-msg-error404. Pomoże Ci to lepiej dostosować wygląd serwisu w sytuacji, gdy na wybranej podstronie pojawi się komunikat.
     
Niestandardowa lokalizacja zdjęcia więcej »
Zmieniliśmy zasadę działania dla lokalizacji zdjęć dotychczas nazywaną brak. Od wersji v6.6 ta lokalizacja będzie nosiła nazwę "Niestandardowa" i możliwe będzie ustawienie rozmiaru miniaturki dla szczegółów podstrony.

Zdjęcie z wybraną taką opcją nie pojawi się automatycznie na podstronie. Podobnie jak z widżetami o niestandardowej lokalizacji, zdjęcia będzie można umieszczać w treści podstrony przy użyciu edytora TinyMCE.
     
Komunikat o kopii zapasowej więcej »
Po zalogowaniu do panelu wyświetlany będzie duży komunikat, który ma zachęcać do stworzenia kopii zapasowej. Webmaster będzie mógł ustawić, w nowej zmiennej konfiguracyjnej, częstotliwość pojawiania się komunikatu.
     
Pomocne nazwy klas CSS na liście podstron więcej »
Podstrony składają się z różnych elementów jak: opis, zdjęcie, data, cena, opcja zamówienia, tagi, itp. W zależności od ich występowania, w elemencie LI wyświetlającym dane podstrony na liście, umieszczone zostaną odpowiednie klasy CSS.
Usprawni to webmasterowi lepsze dopracowanie wyglądu podstrony na liście. Przykładowo jeśli podstrona zawiera cenę, to system w elemencie LI wstawi klasę CSS "is-price".
     
Ukrywanie w wyszukiwarce więcej »
Zaznaczając nową opcję "Ukryj w wyszukiwarce", w trakcie edycji podstrony, wyłączasz jej widoczność w wynikach wyszukiwania generowanych przez system Quick.Cms.Ext. Na liście wyników nie pojawią się także podstrony ukrytej wcześniej strony nadrzędnej.

Rozwiązanie przydatne w sytuacji, gdy podstrona ma cechy techniczne np. edycja profilu użytkownika, formularz zamówienia, itp.
     
Komentarze na liście więcej »
Dodatek comments » rozbudowuje system o funkcje umieszczania opinii w wybranych podstronach. Możliwe jest włączenie komentowania tylko dla osób zalogowanych.

Od wersji v6.6 administrator, w czasie edycji strony nadrzędnej, będzie mógł ustawić w zakładce 'Zaawansowane' nową opcję 'comments'. Umożliwi ona wyświetlanie, na liście, ilości komentarzy dodanych do każdej z podstron.
     
Lepsze zarządzanie zdjęciami i plikami więcej »
Zrezygnowaliśmy z przełączania między trybem zaawansowanym i uproszczonym podczas dołączania plików do strony. Teraz od razu dostępne są wszystkie pola w bardziej kompaktowej wersji, a zarządzanie miniaturką możliwe jest w jednej kolumnie.

Zakładki Dodaj pliki i Pliki w nowej wersji wyświetlają także miniaturkę zdjęcia (jeśli została już wcześniej wygenerowana). Przyspiesza to wyszukiwanie odpowiedniego pliku.
     
Nowe parametry dla podstron więcej »
Nowe parametry w trakcie edycji podstrony umożliwią administratorowi większą kontrolę nad treścią od strony panelu. Do nowości należą m.in. ukrycie wyświetlania daty newsa; ustawienie zachowania slidera nagłówkowego; wyłączenie linków na liście podstron i w sliderze; opcja ukrycia ścieżki nawigacji; nazwa klasy CSS dla slidera.

Aktualnie dostępnych jest już blisko 20 zaawansowanych parametrów. To kolejny krok w zwiększeniu różnorodności prezentacji wybranych podstron.
     
Tagi na liście podstron więcej »
Każdą podstronę można "otagować" i filtrować podstrony wg wybranego tagu. Dotychczas tagi do których była przypisana podstrona pojawiały się pod opisem szczegółowym.

Nowa wersja systemu umożliwia wyświetlanie tagów także na liście podstron.
     
Podział konfiguracji na sekcje więcej »
System stale się rozrasta i dlatego podjęliśmy decyzję przeglądnięcia wszystkich opcji z pliku konfiguracyjnego. Od wersji v6.6 zmienne z ustawieniami będą umieszczone w pliku config.php i nowym config_admin.php.

W nowym pliku "config_admin.php" znajdują się konfiguracje, które mają wpływ jedynie na działanie panelu administracyjnego. Dzięki temu webmaster, bez obaw o działanie systemu po stronie klienta, będzie mógł dowolnie konfigurować panel.
     
Logi użytkowników więcej »
Dodatek users » zawiera teraz moduł raportowania logowania klientów do profilu użytkownika po stronie klienta. W panelu administracyjnym udostępnimy listę zawierającą dane logowań: adres email, data, IP oraz informacja o udanej lub nieudanej próbie logowania.

Zdajemy sobie sprawę, że ta funkcjonalność nie będzie potrzebna w każdym serwisie. Będzie więc możliwość jego wyłączenia poprzez zmienną konfiguracyjną.
     
Nowy dodatek: dodatkowa cena więcej »
Możliwość wyświetlenia podstrony produktowej zawierającej dwie ceny. Dzięki dodatkowi ustawisz obok klasycznej ceny także cenę katalogową, sugerowaną przez producenta, starą (przed promocją), itp.
     
Nowy dodatek: powiadomienie o zmianie statusu zamówienia więcej »
Mailowe powiadomianie klientów o zmianie statusu zamówienia. Możliwość konfiguracji indywidualnych treści i wyłączania wysyłania komunikatów dla poszczególnych zamówień.
     
Nowy dodatek: menedżer zestawów sliderów więcej »
Zarządzanie zestawami sliderów. Przydzielanie zestawu do podstron, konfiguracja wyglądu, zachowania sliderów i innych parametrów. Przydatne gdy korzystasz z różnych sliderów na podstronach.
     

Podane ceny stanowią jednorazową opłatę licencyjną i są cenami netto, nie zawierają podatku VAT (w Polsce 23%).

Do góry