Zaloguj się aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji [zamknij]

Jak założyć stronę internetową?

Daniel Hydzik

Daniel Hydzik

Co jest potrzebne by zrobić stronę internetową

Aby uruchomić stronę w internecie potrzeba kilku rzeczy: domeny, serwera, strony internetowej.

Postaramy się opisać (najprościej jak możemy) poszczególne elementy potrzebne do uruchomienia strony.

Domena internetowa

Domena internetowa to adres strony, dzięki któremu ktoś będzie mógł wejść na Twoją stronę. Wystarczy wpisać ten adres do przeglądarki, np.: Internet Explorer czy FireFox by uruchomić Twoją stronę.

Jeśli Twoja firma nazywa się np. XYZ to możesz wykupić domenę np. "xyz.pl", "xyz.com.pl" itp. Pamiętaj o tym, że wybrany przez Ciebie adres (domena) może być już zarejestrowany przez osobę, który wykupił go wcześniej.

W takiej sytuacji polecamy poszukać czegoś innego, ale zbieżnego z tym czym się zajmujesz. Jeśli przykładowo prowadzisz hotel to zastanów się nad adresem np. "xyz-hotel.pl".

Serwer internetowy

To komputer, który przechowuje na swoim dysku strony internetowe. Firmy hostingowe, które posiadają takie serwery (komputery) świadczą usługi udostępniania w internecie zasobów m.in. stron internetowych.

Firma, która wykona dla Ciebie stronę internetową musi umieścić ją na serwerze by była ona dostępna dla wszystkich osób na świecie.

Trzymaj się z daleka od firm hostingowych, które świadczą usługi darmowych serwerów. Najczęściej w zamian za to będą oczekiwali czegoś od Ciebie (np. reklamę) a zarazem często świadczą usługi kiepskiej jakości.

Strona internetowa

Strona internetowa to dokument napisany w języku HTML udostępniony na serwerze. Często webmasterzy (projektanci stron internetowych) posiłkują się innymi technikami dla uzyskania lepszej atrakcyjności jak: CSS, PHP, FLASH itp.

Strony można podzielić na dwie kategorie: statyczne i dynamiczne. W obecnych czasach najczęściej wykonuje się strony dynamiczne, które umożliwiają w prosty i przyjazny sposób zarządzać zdjęciami i informacjami na stronie internetowej przez osobę, która nie zna się na ich tworzeniu.

Wykonanie strony internetowej

Nie zajmujemy się projektowaniem stron internetowych. Natomiast posiadamy duże doświadczenie we współpracy z tymi, którzy takie projekty wykonują. Polecamy oferty jedynie tych, którzy tworzą naszym zdaniem ciekawe projekty i obsłużą Cię kompleksowo (wykupienie domeny, wybranie właściwego serwera, pozycjonowanie itd.)

Jesteśmy producentem oprogramowania Quick.Cms (umożliwia stworzenie strony dynamicznej, którą można zarządzać przez panel administracyjny), które jest powszechnie uznawane za proste i łatwe w obsłudze. W oparciu o nasze oprogramowanie webmasterzy wykonują projekty strony dla swoich klientów. Stąd też wynika nasza znajomość wykonawców i ich jakości pracy.

Wejdź i zapoznaj się z ofertą firm projektujących strony »

Autor: Daniel Hydzik, OpenSolution

 
regulamin o nas kontakt