Strony:

TIPS - Przycisk "Czytaj Więcej"

philip_76@tlen.pl

Avatar: philip_76@tlen.pl

2010-06-24 08:59

1. Wchodzimy w templates/pages_default.tpl
2. Znajdujemy:

<!-- BEGIN SUBPAGES_DESCRIPTION_1 --><h5>$aData[sDescriptionShort]</h5><!-- END SUBPAGES_DESCRIPTION_1 -->

3. Dodajemy po </h5> np taką linijkę <h5><a href="$aData[sLinkName]" style="text-decoration:none; font-size:12px;"></br><b>Przeczytaj &rsaquo;&rsaquo;&rsaquo;</b></a></h5>

//* oczywiście styl można zdefiniować w css, ja podaję tylko przykład *//

4. Koniec:)

Pozdrawiam

można zobaczyć na : http://www.dco.com.pl

» Quick.Cms v2.x

PK

kamyk-aka-kamikaze

Avatar: kamyk-aka-kamikaze

2010-06-24 14:00

Podobne rozwiązanie mam zastosowanie tutaj:

http://zzkontra.pl/test/?aktualnosci,145

http://seduce.com.pl

danielk32

Avatar: danielk32

2010-08-16 11:10

Ale jak i gdzie dodać tą funkcję??

Daniel

DarkSilver

Avatar: DarkSilver

2010-08-17 22:23

Ale to jest na wersji lite tak? stronicowania "newsów" tam nie ma.

ravrav

Avatar: ravrav

2011-02-21 11:09

Witam. Zrobiłem. Działa to ładnie i pięknie z tym, że ja mam u siebie górne menu rozwijane i nie wiem jak zrobić, aby nie rozwijało mi listy menu jak najadę akurat na "newsy" (a na innych pozycjach menu ma się rozwijać), bo wtedy rozwijają mi się tam wszystkie tytuły newsów. Jak to uzyskać? Pomocy...

ravrav

Avatar: ravrav

2011-02-21 11:18

Dodam jeszcze że mam wersję Quick.Cms.Lite v3.0, a menu zastosowałem z tego źródła
http://opensolution.org/Quick.Cms/forum/?p=readTopic&nr=756

Makaron

Avatar: Makaron

2011-02-21 16:05

Musiałbyś pokombinować z funkcjami rozwijającymi menu w pliku core/pages.php zobacz funkcje throwMenu() i throwSubMenu(). Masz dostęp do zmiennej $aData['iPage'] i na jej podstawie możesz zrobić warunek, że jeżeli ta zmienna $aData['iPage'] jest równa ID strony z newsami to nie wyświetlać ma się submenu.

Mak-Web.pl - Modyfikacje skryptów Q.Cart i Q.Cms

ravrav

Avatar: ravrav

2011-02-21 16:12

Uff... czyli da się to zrobić, ale jest to mój pierwszy projekt i jestem jeszcze zielony. Pewnie o zbyt wiele proszę, ale jeżeli można coś więcej, bardziej szczegółowo opisać bo "pokombinować" jeszcze nie potrafię.. Mój id strony z newsami to 13 (pechowo...)

Makaron

Avatar: Makaron

2011-02-22 15:58

Hm.. piszę z palca, więc mógł wkraść się jakiś błąd. Spróbuj wobec tego edytować plik core/pages.php funkcja throwMenu() znajdź linię:

$aData['sSubContent'] = isset( $this->mData[$iPage] ) ? $this->throwSubMenu$sFile$iPage$iPageCurrent) : null;


i zamień ją na:

if( $aData['iPage'] != 13 )
   
$aData['sSubContent'] = isset( $this->mData[$iPage] ) ? $this->throwSubMenu$sFile$iPage$iPageCurrent) : null;

Mak-Web.pl - Modyfikacje skryptów Q.Cart i Q.Cms

ravrav

Avatar: ravrav

2011-02-22 18:32

:) Rewelacja! Działa tak jak trzeba.
Ta modyfikacja stanowi ważne uzupełnienie wątku przycisku czytaj więcej.
Dziękuję i pozdrawiam!

ravrav

Avatar: ravrav

2011-02-25 13:26

Chciałbym zrobić jeszcze tak, aby rozwiajło mi się tylko menu do drugiego zagłębienia.
w pliku templates/themes/default.php ustawiam więc limit dla menu2 - tą ostatnia zmienna zmieniam z 0 na 2 i nic to nie zmienia. Coś trzeba jeszcze zmienić?

ravrav

Avatar: ravrav

2011-02-25 16:38

Działa już. Przywróciłem wersję pliku core/pages.php, tam coś miałem namieszane. Zrobiłem wszystko ponownie i teraz już działa to ustawianie limitu zagłębień.

ravrav

Avatar: ravrav

2011-03-09 21:48

Mam jeszcze jeden problem.
Poniższe rozwiązanie blokuje rozwijanie listy menu przy stronie o id = 13 i to działa.
if( $aData['iPage'] != 13 )
$aData['sSubContent'] = isset( $this->mData[$iPage] ) ? $this->throwSubMenu( $sFile, $iPage, $iPageCurrent, 1 ) : null;
Potrzebuję, aby tak samo działo się również na stronie o id=26. Czyli jak zrobić taką blokadę dla kilku stron? Próbowałem pisać
if( $aData['iPage'] != 13, 26 ) itd..... ale błąd wyrzuca. Jak napisać taki warunek?

marcincook

Avatar: marcincook

2011-03-11 03:38

ravrav
Zapisz to "lub"



if( $aData['iPage'] != 13 || $aData['iPage'] != 26  )
$aData['sSubContent'] = isset( $this->mData[$iPage] ) ? $this->throwSubMenu$sFile$iPage$iPageCurrent) : null;



|| znaczy lub
czyli ta lub tamta ..

http://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Instrukcja_if
tu masz proste wyjaśnienie

marcincook

Avatar: marcincook

2011-03-11 03:43


if( $a !=|| $a !=25 || $a !=55 || $a !=99)


to lub to lub to lub to lub tamto etc

ravrav

Avatar: ravrav

2011-03-11 21:40

Dziękuję, brzmi to logicznie, "lub" jest tu na miejscu, wstawiłem:
if( $aData['iPage'] != 13 || $aData['iPage'] != 26 )
$aData['sSubContent'] = isset( $this->mData[$iPage] ) ? $this->throwSubMenu( $sFile, $iPage, $iPageCurrent, 1 ) : null;

I tu taka niespodzianka... Po wstawieniu powyższego wpisu ani na 13 ani na 26 stronie nie blokuje mi rozwijania menu. Blokada działa tylko wtedy jak jest jeden warunek na 13 bądź 26 stronę.
Próbowałem też wstawić dwa takie wpisy jeden pod drugim, ale też nie działa wtedy na żadnej ze stron. Co się dzieje?

boboo

Avatar: boboo

2011-03-11 22:09

jeśli iPage nie równa się 13 (czyli np. 26) lub iPage nie równa się 26 (czyli np. 13)
to zrób to i to. No i to robi, czyli nie blokuje niczego.

Dokładnie tak napisałeś :-)

1 || 1 = 1
1 || 0 = 1
0 || 1 = 1
0 || 0 = 0
1 && 1 = 1
1 && 0 = 0
0 && 1 = 0
0 && 0 = 0

To "wędka" ;-)
Pokombinuj z negacjami (jakie dają wyniki) i postaraj się sam "złowić rybę".

http://it-service.kimla.de

ravrav

Avatar: ravrav

2011-03-12 10:39

Złowiłem! Poprawny, a przynajmniej działający :) wpis brzmi:
if( $aData['iPage'] != 13 && $aData['iPage'] != 26 )
Dziękuję za "wędkę" i pozdrawiam

dytka

Avatar: dytka

2011-04-10 17:35

witam

bardzo proszę o pomoc!
Muszę dodać przyciski "czytaj więcej" w tekście niektórych stron oraz podstron - po kliknięciu powinna otwierać się nowa strona wyglądająca jak wszystkie pozostałe ale z nowym tekstem. Na niektórych stronach chcę też wrzucić zalinkowane zdanka typu "Zobacz najnowsze osiągnięcia" itp. Próbowałam tworzyć podstrony i linkować do nich, ale gdy wyłączałam widoczność podstrony (żeby mi się dodatkowo nie wyświetlała) link nie działał.
Znalazłam ten topic i wrzuciłam do wskazanego pliku odpowiedni kod, ale co dalej? Jak umieścić w tekście odpowiednie słowo czy zdanie i jak go zalinkować? I jeszcze - jak utworzyć podstronę, do której ten link się odnosi i sprawić, by była widoczna tylko po kliknięciu w link (nie wyświetlała się jako osobna podstrona)...
z góry dzięki

Makaron

Avatar: Makaron

2011-04-11 16:38

Możesz utworzyć dodatkowy typ menu (instrukcja w dokumentacji technicznej) i tam dodawać te wszystkie podstrony. Będą istnieć, ale nie będą wyświetlane na stronie (bo nie wyświetlisz tego menu). Da Ci to możliwość linkowania ich poprzez wpisywanie w pełny lub krótki opis strony kodu html przykładowo:

<a href="?en_rules-and-policies,4">Czytaj więcej</a>

Mak-Web.pl - Quick.Cart & Quick.Cms templates

Strony:
Do góry
o nas | kontakt