Koło Naukowe STRATEG poszukuje partnera

maxkali1

Avatar: maxkali1

2011-12-09 15:49

Szanowni Państwo

W imieniu koła naukowego „Strateg” działającego na Uniwersytecie Gdańskim, wszystkich beneficjentów projektów, a także uczelnianej kadry naukowej zwracamy się do Państwa z propozycją współpracy dotyczącej stworzenia strony internetowej projektu „Bo Ze Wsi”

Założeniem projektu jest promowanie i zachęcanie lokalnej społeczności do kupowania nisko przetworzonej, zdrowej żywności prosto od rolnika. Tym samym pomagamy rolnikowi w sprzedaży ich produktów, pokazujemy nowe kanały dotarcia do grup docelowych i dajemy mu szansę na godny zarobek omijając w ten sposób pośredników.

Jakie problemy zauważyliśmy:
• Trudności w dostępności oraz zakupie nisko przetworzonej żywności,
• Bardzo duże marże narzucane przez pośredników na produkty nisko przetworzone, co w konsekwencji wpływało na wysokie ceny produktów,
• Kluczowym problemem w projekcie jest zmiana nastawienia rolnika od tradycyjnego sposobu dystrybucji produktów do nowoczesnych sposobów promocji oraz sprzedaży oraz uwypuklenie szans idących z nowego pomysłu na biznes,
• Producenci wyrobów nisko przetworzonych (rolnicy) uzyskują niewielką marżę na swoich produktach, natomiast pośrednicy windują ceny.
Co zrobiliśmy aby je rozwiązać:
Drużyna SIFE postanowiła nawiązać współpracę z producentem wyrobów nisko przetworzonych by
w ramach projektu BoZeWsi rozpocząć pilotażową akcję. Akcja polega na promocji idei zakupu produktów prosto od rolnika, omijając w ten sposób pośredników narzucających duże marże na produkcie. W konsekwencji konsumenci są w stanie nabyć produkty nisko przetworzone w niższej cenie oraz w dogodnym miejscu i czasie. Kolejnym bardzo ważnym aspektem akcji było rozpoznanie potrzeb wśród społeczeństwa i zbadanie potencjalnego popytu na produktu nisko przetworzone
Efekty:
• Rolnik w ciągu 2 akcji zwiększył swój dochód o 4,5 tys. zł,
• Zadowoleni konsumenci, którzy otrzymali nisko przetworzone produkty w dogodnym miejscu oraz po odpowiednio niższej cenie.

Poszukujemy podmiotu (osoby prywatnej, firmy) która wykonałaby cokolwiek, co pozwalałoby na ergonomiczne i proste składanie zamówień przez internet na produkty rolnika. Potrzebujemy takich funkcjonalności jak:
Zdjęcie produktu, jego opis, możliwość wpisania zamawianej ilości.

Na razie chcemy aby stworzone było to jak najprościej i najszybciej. Nie oczekujemy super profesjonalnych umiejętności, jeżeli masz pasję i chęci do działania zgłoś się do Nas!

Jak studenci działamy w naszej organizacji jako wolontariusze i otrzymujemy żadnego wynagrodzenia za naszą działalność.

W ramach Naszego projektu możemy Ci zaproponować
- umieszczenie logo twojej marki/firmy na nowo stworzonej stronie bozewsi.pl
- umieszczenie logo twojej marki/firmy na naszych ulotkach/plakatach projektu bozewsi
- informację na Facebooku na profilach wszystkich Naszych projektach (ok 400 like-ów)
- jeżeli jesteś młoda osobą możemy Ci wysłać referencję że pracowałeś dla Kola Naukowego jako wolontariusz

KN Strateg to organizacja z ponad 15 letnią tradycją. Jesteśmy 10-cio krotnymi mistrzami polski w konkursie SIFE (www.sife.pl) W tym roku realizujemy łącznie 6 projektów. W zeszłym roku gościliśmy w programie "Dzień Dobry TVN"

http://dziendobry.tvn.pl/video/stude...west,8683.html

Zapraszamy do współpracy
Karol Głowacki
Lider projektu Bo Ze Wsi
tel. 605-550-272
glowacki.karol@yahoo.pl

Więcej informacji na temat naszej organizacji na naszej stronie www.knstrateg.pl

» Quick.Cms v3.x

Karol Głowacki

Do góry
o nas | kontakt