problem z backup

azzir

Avatar: azzir

2013-04-01 13:39

Mam stronę w QC 6.0 Add zawierający backup. Na serwerze lokalnym backup działa ale po przeniesieniu na serwer główny po kliknięciu w backup otwiera sie biała strona. Sprawdzałem wszystko i już nie wiem co może byc powodem braku reakcji. Ustawiłem chmod na 777 dla database i całej zawartości i dalej nic. Nie znalazłem podobnego problemu na forum. Strona postawiona na linuxpl.com

» Quick.Cart v6.x

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2013-04-02 07:00

Dowiedz sie od firmy hostingowej czy masz wlaczona biblioteke: PCLZIP na serwerze

azzir

Avatar: azzir

2013-04-06 20:17

biblioteka nie jest włączona, ale jak sugerują najlepszym rozwiązaniem jest dogranie biblioteki do domeny. Mam to robić przez ftp.... Więc zrobiłem to - dograłem wymagany plik do katalogu plugins i nadal nic. Czy ja to źle robię czy to nie tedy droga?

boboo

Avatar: boboo

2013-04-06 20:41

a "zainkludowałeś" ją?

azzir

Avatar: azzir

2013-04-06 20:46

no... ups pewnie że nie.... ;)
jestem w php słabiutki i będę musiał poszukać jak to zrobić chyba że mi podpowiesz ;)

boboo

Avatar: boboo

2013-04-06 21:07

a zobacz jak w admin.php są zaincludowane pliki i biblioteki.
(require)

azzir

Avatar: azzir

2013-04-07 12:38

ok, poddaje się ;( dodałem olik pclzip.lib.php do plugins-ów i
require 'plugins/pclzip.lib.php' do admin.php. Nie działa....
przeglądam te znaczki i nie wiem o co biega.....
help!

azzir

Avatar: azzir

2013-04-13 22:54

podbijam... pomoże ktoś?

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2013-04-14 10:25

Jeśli plik jest w katalogu plugins to dodaj w admin.php po wpisie:

require_once DIR_PLUGINS.'plugins-admin.php';


taki wpis:

require_once DIR_PLUGINS.'pclzip.lib.php';

simlution.org

azzir

Avatar: azzir

2013-04-15 21:09

niestety nie działa.
Myślałem że czegoś jeszcze nie zrobiłem ale ten wpis dodałem już wcześniej.
2x sprawdzałem czy dodałem dobrze kod i wychodzi mi że jest ok ale nadal po kliknięciu w "pobierz backup" pojawia mi sie biała strona...

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2013-04-15 21:47

W admin.php znajdź linię:

require DIR_PLUGINS.'class-pclzip.php'


i zamień ją na:


require DIR_PLUGINS.'pclzip.lib.php';
require 
DIR_PLUGINS.'class-pclzip.php'



ale oczywiście nie wiem czy to zadziała:)

simlution.org

azzir

Avatar: azzir

2013-04-16 23:13

juz tak próbowałem i dostawałem komunikat:

Fatal error: Cannot redeclare class pclzip in /home/tiande/domains/spa-tiande.pl/public_html/plugins/class-pclzip.php on line 190

Na localhost działa be zarzutu ale po wrzuceniu na serwer niestety juz backup nie działa. Może to kwestia praw dostępu?

azzir

Avatar: azzir

2013-05-05 11:43

Helpunku!
Dodałem plugins backup zgodnie z instrukcją, dodałem bibliotekę pclzip.lib.php do plugins i w adminie dodałem require_once DIR_PLUGINS.'plugins-admin.php'; oraz require_once DIR_PLUGINS.'pclzip.lib.php';
i nadal nic... backup nadal ni edziala - po kliknięciu w "twórz kopie" otwiera się biała strona ..../admin.php?p=backup-download. Zadnej akcji.
Na serwerze nie ma wgranej w/w biblioteki a wgrane tam oprogramowanie w wersji EXT (stara wersja sklepu) działa poprawnie z modułem backup).
Co robić? Jak żyć?

pomóżcie bo juz nie wiem co dalej.

danieljarosz

Avatar: danieljarosz

2014-11-22 10:46

To samo u mnie. Biała strona. Na hostingu zenbox śmiga. Na localhost śmiga. NA vipserwer biała strona...

Daniel

PaK

Avatar: PaK

2015-02-13 09:08

Używam quckcms 5.5 miałem taki sam problem i udało mi się go rozwiązac.
Serwer w2gb i wpro.
Problem z linuxpl.com polega najprawdopodobniej na ustawieniach katalogu tymczasowego.

W sipmlebackup dla quickcms 5.5 zadziałało ustawienie z "ręki" zmiennej

 $sTemporaryDir 'back/'



Dodatkowo wymieniłem kompresję zip na syetemowego tara - dzięki czemu pakuje nie tylko database ale również files.

elseif( $p == 'backup-download' ){
    
ob_start(); 
    
$sTemporaryDir 'back/'//określenie nazwy katalogu bek'apu
    
if( is_dir$sTemporaryDir ) ){
    
ob_start(); 
    
$sFile 'backup'.date('Y-m-d_H-i').'.tgz'//okreslenie nazwy pliku tworzonego z katalogu database
    
    
system("tar -cvzf  $sTemporaryDir$sFile files/ database/");   //pakowanie katalogu files
    
    
sleep(5);
    
ob_end_clean ();

      
header'Content-Type: application/zip' );
      
header'Expires: ' gmdate('D, d M Y H:i:s') . ' GMT' );
      
header'Content-Disposition: attachment; filename="'.$sFile.'"' );
      
header'Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0' );
      
header'Pragma: public' );
      echo 
file_get_contents$sTemporaryDir.$sFile );
      exit;
    
  }
    else{
    
header'Location: '.$_SERVER['PHP_SELF'].'?p=no-action' );
    exit;
 } 
}



z wrodzonego lenistwa nie dodałem procedury tworzącej katalog .back/ w public_hml i trzeba go utworzyć ręcznie,
z tego samego powodu nie zrobiłem procedury usuwającej pobrany plik backupu ale to już sprawa na późniesze rozważanie...

Jeżeli admin znajdzie właściwsze miejsce do wstawienia postu proszę o przeniesienie.

kameleon

Avatar: kameleon

2015-12-23 00:12

Metoda PAK może i pomogła, ale pojawia się komunikat "Błąd: nie wykonano żadnej akcji". I co z tym fantem zrobić?

Kasia

kameleon

Avatar: kameleon

2015-12-23 00:30

Już wiem:) Chodzi, działa.. tylko zamiast: header( 'Content-Type: application/zip' ); / trzeba wpisać: header( 'Content-Type: application/tgz' );

Kasia

Do góry
o nas | kontakt