Mapa strony

become

Avatar: become

2012-03-13 19:13

Skrypt sklepu jest tak beznadziejnie napisany że głowa mała. Zero MVC. tragedia.
Czy komuś udało się zrobić może mapę strony ?

» Quick.Cart v5.x

openzibi

Avatar: openzibi

2012-03-13 20:15

become- mapa strony jest w wersji EXT.
Mały budżet? Poświęć 15 minut i znajdziesz w Google darmowe generatory mapy itp.


-------------------------------------------------------
hosting-domeny-strony - http://www.rhh.pl

boboo

Avatar: boboo

2012-03-13 20:59

Skoro twierdzisz, że skrypt jest beznadziejnie napisany, oznacza to, ze nieźle (jak mniemasz) się na tym znasz.
Czyżby taki Znawca nie dał sobie rady z taką drobnosktą jak mapa strony?

Z kolei pytanie "czy komuś się udało takową wykonać?" sugeruje, że widzisz to jako wręcz niemożliwy do rozwiązania problem.

Jeśli taką drobnostkę, jak mapa strony, owijasz takim pytaniem, to jakim prawem twierdzisz, że skrypt jest beznadziejnie napisany?

http://qc-plugins.kimla.de

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-03-14 07:26

Co czlowiek to opinia. Najlepsze, ze opinie sa skrajne jak noc i dzien. Jeden chwali a drugi zrownuje narzedzie z blotem.

Skoro taki skrypt beznadziejny to kto Ci karze go uzywac? Innych sklepow internetowych jest mnostwo. Polecam przygladnac sie innemu polskiemu projektowi. Moze tam znajdziesz ukojenie:
http://www.gekosale.pl/

become

Avatar: become

2012-03-14 09:24

Hej.

Po pierwsze.
Nie chodziło mi o mapę strony dla Google którą mogę sobie wygenerować jakimś narzędziem ale o takiej funkcjonalności jak jest w demo EXT - czyli generowana przez sklep wyświetlana na stronie. Ostatecznie zrobiłem wyświetlaną na stronie jak i generowaną na potrzeby robota google.

Po drugie.
Jest beznadziejnie napisany i to jest moja opinia i nie tylko moja. Wypowiadam się o jakości kodu i jego logice. Wg. mnie gdyby został napisany optymalnie z uwzględnieniem MVC to spokojnie można byłoby 50% kodu wywalić.
Kto porównał jakość kodu starej i nowej wersji Presta Shop wie o czym mówię.
Osobiście nie lubię tak napisanego oprogramowania bo modyfikacja czegokolwiek w quick.XXX to jakaś tragedia i zajmuje sporo czasu.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-03-14 10:58

become - to skoro znasz dobrze Presta Shop (z tego wynika bo wiesz cos o jego kodzie) i tak beznadziejnie napisany jest Quick.Cart to nie wiem co tu jeszcze robisz? Uprawiasz skrajny masochizm?

Dla mnie to proste. Jesli cos mi sie nie podoba, zle dziala, zle mi sie z tym robi to robie z czyms innym albo pisze swoj wlasny skrypt.

Jak widzisz z taka postawa z jaka przyszedles tutaj malo kto bedzie Ci chcial pomoc ...

become

Avatar: become

2012-03-14 11:22

Tak się składa ze robiłem fuchę na Quick.Cart a skoro to taki banał i ludzie często się o to pytają ciekawe czemu nikt tego nie udostępnił w repozytorium.

Znam Presta Shop, OsCommerce, Quic.Cart. Wszystkie te skrypty mają beznadziejny kod oprócz nowej wersji Presta Shop gdzie został on gruntownie przerobiony.

Widzę że treewood chciałbym mi odebrać prawo wyrażania własnej opinii. Pamietaj że tylko dzięki kiepskim opniom możesz coś poprawić albo ulepszyć. No chyba że chcesz wierzyć że Quick.Cart to super sklep z super kodem to żyj w iluzji nadal.

become

Avatar: become

2012-03-14 11:25

Quick.Cart jest fajny bo szybko się instaluje. Jest prosty w obsłudze. Ma ładny wygląd - wersja 5 jest super. Ogólnie spełnia swoje zadanie. Natomiast jeżeli chodzi o środek to jest kiepsko i tyle.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-03-14 12:43

become - jakie prawo bym Ci chcial odebrac? Pomysl logicznie. Jesli by tak bylo to bym dawno ten temat wywalil zanim ktos by go przeczytal.

Jednak zastanawia mnie Twoja postawa. Wpadasz na forum i na dzien dobry piszesz jaki to QC jest beznadziejny. Dla mnie to skrajny masochizm naprawde, ze z nim musisz robic.

become

Avatar: become

2012-03-14 13:18

Na szczęście nie muszę z nim robić. Uwinąłem się ze zleceniem i tyle. Czasami warto popsioczyć i mieć te kilka stówek w kieszeni.

Do góry
o nas | kontakt