zmiana adresu "from" w mailu wysyłanym do klienta

niwciu

Avatar: niwciu

2011-07-28 15:59

Witam.
Próbuję odpalić darmową wersję Quick cart'a i mam małą zagwozdkę. - dodam że nie jestem ekspertem.

Po złożeniu zamówienia wysyłany jest mail do klienta i admina.
Jak zrobić by przynajmniej klient jako w swoim mailu miał nadawcę adres mailowy sklepu a nie serwera czyli
w tej chwili w mailu jest from s21.o12.pl co jest zgodne z adresem serwera ale zależało by mi na tym by był tam adres skrzynki utworzonej na tym serwerze tak by klijent mógł odpisać przez kliknięcie na swojej skrzynce "odpisz"

Jeśli temat ten już był poruszany to bardzo przepraszam i proszę o link bo to co znalazłem nie dało odpowiedzi na mój problem

» Quick.Cart v4.x

niwciu

Makaron

Avatar: Makaron

2011-07-28 16:15

Nie powinno tak być, bo w funkcji sendEmailWithOrderDetails() w pliku core/orders.php jako nadawca jest przypisywany adres z konfiguracji:

$aSend['sSender'] = $GLOBALS['config']['orders_email'];


Tak więc jeżeli ten adres jest wprowadzony (a być musi, bo inaczej funkcja by nie działała) to powinien widnieć on w polu nadawca.
Spróbuj może przetestować skrypt na innym serwerze i zobacz czy błąd się powtarza.

I helped? Like it: www.facebook.com/makwebpl

Cement

Avatar: Cement

2014-11-20 02:46

Witam,
mam analogiczny problem email wysyłany jest z głównego adresu email (identycznego jak nazwa serwera) W jaki sposób można wskaz inny adres nadawcy??
No i nie udało mi się nigdzie odszukać w kodzie w pliku core/orders.php adres@nazwadomeny.home.pl
quick cart 6.4

deha

Avatar: deha

2014-11-20 11:34

adres email przypisany do informowania o nowym zamówieniu wpisuje się w konfiguracji w panelu administracyjnym.
Zapisywany jest w database/config/lang_xx.php

DEHA

Cement

Avatar: Cement

2014-11-20 13:58

Zgadza się w database/config/lang_xx.php zapisany jest adres na który wysyłane są potwierdzenia.
Mi natomiast zależy aby zmienić adres który wysyła(nadawca) informację do klientów o zamówieniu.
Kwestia taka, że na serwerze mam kilka różnych domen ( wszystkie w folderach z separacją serwisu) a maile wysyłane są z głównej domeny(nazwadomeny@nazwadomeny.home.pl) a chciałbym wskazać inną(sklep@inna-nazwadomeny.pl).
Strona w głównej domenie stawiana była w quick cms ale nie wiem czy ma to znaczenie?

Cement

Avatar: Cement

2014-11-20 15:47

Ewentualnie czy ktoś może mi powie czy tu da się może coś zmodyfikować aby wskazać inny adres? ... albo, że to zły kierunek


core/orders.php

 public function sendEmailWithOrderDetails$iOrder$bSendToCustomer null ){
    global 
$lang$config;

    
$aData $this->throwOrder$iOrder );

    
$sProducts $this->listProducts$iOrdertrue );
    
$aData['sOrderSummary'] = $this->aOrders[$iOrder]['sOrderSummary'];
    
$aUrls throwSiteUrls( );
    
$sOrderUrlEmail $aUrls['sHomeUrl'].$GLOBALS['oPage']->aPages[$config['order_print']]['sLinkName'].'&sKey='.$this->throwOrderKey$aData );
    
    
$aSend['sMailContent'] = preg_replace'/\|n\|/'"\n"$lang['Order_customer_email_head']."\n------------------------\n".$lang['Order_customer_personal']."\n------------------------\n".$aData['sFirstName'].' '.$aData['sLastName'].( isset( $aData['sCompanyName'] ) ? "\n".$aData['sCompanyName'] : null )."\n".$aData['sStreet']."\n".$aData['sZipCode'].' '.$aData['sCity']."\n".$aData['sPhone']."\n".$aData['sEmail'].( isset( $aData['sComment'] ) ? "\n\n".$lang['Comment'].': '.$aData['sComment'] : null )."\n------------------------\n".$lang['Order_customer_products']."\n------------------------".$sProducts.( isset( $_SESSION['oneDiscount'] ) ? "\n-------\n".$lang['Info_discount'].''.$config['discount_percent'].'%' null )."\n------------------------\n".( isset( $aData['iShipping'] ) ? $lang['Order_customer_shipping']."\n------------------------\n".$aData['mShipping'].' ('.$aData['mPayment'].') = '.$this->aOrders[$iOrder]['sPaymentShippingPrice'].' '.$config['currency_symbol']."\n\n" null ).$lang['Summary_cost'].': '.$this->aOrders[$iOrder]['sOrderSummary'].' '.$config['currency_symbol']."\n------------------------\n".$lang['Check_order_status_url']."\n".$sOrderUrlEmail."\n-------------------\n".$lang['Order_customer_email_foot'] );
    
$aSend['sTopic'] = $lang['Order_customer_info_title'].$iOrder;
    
$aSend['sSender'] = $GLOBALS['config']['orders_email'];

    if( 
$bSendToCustomer === true )
      
sendEmail$aSendnull$aData['sEmail'] );
    if( 
$GLOBALS['config']['order_details_from_customer'] === true )
      
$aSend['sSender'] = $aData['sEmail'];
    
sendEmail$aSendnull$GLOBALS['config']['orders_email'] );
  } 
// end function sendEmailWithOrderDetails

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-11-20 17:06

$aSend['sSender'] to nadawca wiadomości
W tym miejscu pobiera adres z configa:
$aSend['sSender'] = $GLOBALS['config']['orders_email'];

Możesz zrobić tak, podmień:

if( $bSendToCustomer === true )
      
sendEmail$aSendnull$aData['sEmail'] ); 


na:

if( $bSendToCustomer === true ){
      
$aSend['sSender'] = 'moj@mail.pl';
      
sendEmail$aSendnull$aData['sEmail'] );
}




Ale przetestuj do dobrze, z jakiego maila docierają informacje do admina i klienta, bo być może $aSend['sSender'] się nadpisuje, nie testowałem tego

Cement

Avatar: Cement

2014-11-20 17:54

Dziękuję za zainteresowanie ale niestety w dalszym ciągu efekt ten sam :(
Naprawdę nikt się z tym wcześniej nie zetknął? Ja to mam szczęście ehh

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2014-11-20 17:58

Skoro korzystasz z home.pl to wiele sie nie uda zrobic. Przeczytaj komunikat sprzed paru miesiecy: http://opensolution.org/problemy-z-wysylaniem-emaili-na-home.pl,pl,1090.html

Cement

Avatar: Cement

2014-11-20 18:09

No właśnie trafiłem na tą solucje w tym temacie http://opensolution.org/forum/?iTopic=11285
Ale to nie do końca odzwierciedlało mój problem ale zobaczę czy to pomoże

Cement

Avatar: Cement

2014-11-26 01:29

W dalszym ciągu lipa o tyle dobrze, że odpowiedz idzie na właściwy adres.
Mam taki pomysł, mały półśrodek :)
Jak zmienić sam nagłówek nadawcy. Gdzieś musi być reguła bo tych z ustawień poczty nie przyjmuje. Bo w chwili obecnej nadawcą jest nazwa serwera.....

porzeczka

Avatar: porzeczka

2017-01-20 17:09

Odkopuje.
Czy udało się rozwiązać ten problem?
Mam również poczte i serwer na home.pl i nadawcą wiadomości zawsze jest nrserwera@nrserwera.home.pl, lecz gdy kliknie się w odpowiedz na maila z informacją zamówienia, ładuje sie prawidłowa domena.
Istotne dla mnie rozwiązanie to albo by wyświetlało "nazwe sklepu" lub prawidłowy mail z nazwa@domena która tez jest podana w konfiguracji sklepu.
Pozdrawiam

Do góry
o nas | kontakt