Zmiana rozwijanego menu w adminie

stalion

No avatar

2008-04-22 07:16

Chciał bym zmienić rozwijane menu w zakładce do dodawania kategorii i produktu.

Robie sklep który ma dużą ilość podkategorii i przy takim menu jest nieziemsko ciężko zapanować co gdzie i jak (nie wspominając o liście kat. w adminie, dwie podkategorie i mam całą stronę zawaloną )

Tak więc, chciał bym zrobić coś w tym stylu i prosił bym o pomoc jak to zrobić.

dodawanie kategorii

nazwa kategorii [checkbox] <- dokładnie jak w tej rozwijanej liście wskazujesz na katalog nadrzędny

dodanie produktu

nazwa produktu [checkbox] <- kategorie w których produkt będzie wyświetlany

uważam że lista wszystkich produktów z checkboxem jest lepszym rozwiązaniem.

Prosił bym o pomoc jak można to zrobić.

» Quick.Cart v3.x

Stalion

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2008-04-22 07:39

stalion - to bedzie troche roboty. zmartwila mnie jednak ilosc podkategorii. jesli chcesz miec duzo kategorii tzn, ze pewnie bedzie tez duzo produktow. pamietaj, ze nasze narzedzie przewidziane jest dla mniejszych sklepow a nie tych duzych dlatego dziala tak a nie inaczej. czy zapoznales sie ze strona:
http://opensolution.org/Quick.Cart/docs/?id=bench

Wyraznie piszemy:
"Narzędzie zaprojektowane jest dla sklepów z bazą danych posiadającą maksymalnie 1000 produktów i 200 stron (idealna ilość to 200-300 produktów i 20-50 stron). "

Wiec zakladajac, ze sklep bedzie maly stworzylismy go wlasnie w taki sposob. Gdybysmy zakladali inne wartosci to by pewnie byl inaczej zaprojektowany.

stalion

No avatar

2008-04-22 09:46

Hmm, będzie dużo roboty z zmianą flatów na mysql ?

Samych produktów nie będzie nie wiadomo ile... to sklep motoryzacyjny z pewnym wycinkiem samochodów, kategorii dużo bo dużo jest np 1.4 i 1.6 16V itd ;] więcej natomiast będzie relacji między produktem a kategoriami bo ten sam np klocek pasuje do rożnych samochodów. Dlatego miło by było zmienić zarządzanie relacjami między kat. a produktem zaznaczanie CTRL jest męczące i powoduje błędy..czasami :/

Stalion

kaaple

Avatar: kaaple

2008-04-22 12:16

chciałbym i prosiłbym - pisze sie razem, nie zrób błędu w sklepie ;)

kaaple

stalion

No avatar

2008-04-22 12:19

szybko pisałem, sorry :P

Stalion

stalion

No avatar

2008-04-22 20:05

Mogę liczyć na czyjąś pomoc przy zmianie tego rozwijanego menu na listę z checkboxami ?

Stalion

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2008-04-23 08:12

stalion - przerobienie na mysql'a to juz wogole jazda. nie masz prostszych pytan? :) jesli chodzi o checkbox'y to szczerze nawet nie wiem od czego zaczac. w tym przypadku musialbym to wpierw zrobic by ci dac instruktaz ... z palca ci tego nie jestem w stanie podac

MarcinP

Avatar: MarcinP

2008-04-25 11:21

Ten pomysł z checkboxami do listy kategorii jest naprawdę dobry. My również o tym myśleliśmy, gdyż praca z CTRL nie jest ergonomiczna. Może warto to rozważyć.

ps.
Zalecacie 200-300 produktów, a maks. 1000 - czemu aż taka rozbieżność? Tzn. że przy 700 będzie już działał bardzo wolno? Gdzieś wcześniej wyczytałem o zaleceniach 500-700.

A co do zrobienia wersji sklepu z bazą danych mySQL, chyba kiedyś mieliście takie plany. To pozwoliłoby migrować w przyszłości sklepom, które się rozwijają. Żałuję, że nie macie tego w ofercie, bo kiedyś przyjdzie nam się zmierzyć z tym problemem, a po co szukać innych produktów?

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2008-04-26 12:49

MarcinP - zalecenia sa dlatego, ze testowalismy sklep przy takiej ilosci i uwazamy, ze jest to optymalna wartosc ... nie chodzi tylko o szybkosc ale i takze funkcjonalnosc narzedzia, ktora przy wiekszej ilosci jak 1000 produktow i 200 kategoriach juz traci swoje plusy prostoty obslugi i dzialania.

Co do MySQL, mielismy taka wersje i male bylo zainteresowanie. Zrezygnowalismy. Nie wrocimy do tego raczej.

stalion

No avatar

2008-05-08 20:30

Może chociaż zamienić to rozwijane menu na kilka ?, pierwsze od kategorii głównej, a następne od pod kategorii ?, Mam tak w pracy i wszystko pięknie działa.?

Stalion

Do góry
o nas | kontakt