jak usunąć obramowanie i conieco o google, pagerank oraz wersji loaded

nigra^S

No avatar

2006-09-24 12:19

Jak usunąć obramowanie, tak by cała strona tyba biała?

nigraS

jantar

Avatar: jantar

2006-09-24 12:39

Witaj nigra^S...

w podkatalogu templates, masz plik right.css i default.css. to dwa bliźniacze pliki ale default.css jest dla konfiguracji z menu po lewej stronie a right.css jak sama nazwa wskazuje dla menu po prawej.
u góry ych plików jest taki fragment:

Copyright by OpenSolution.org 2006
*/

/* GLOBAL STYLES */
body,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,form,fieldset,img{margin:0;padding:0;border:0}
/* below you can change background and font for all site */
body{padding:15px 0;font-family:VerdanaHelveticasans-serif;font-size:10px;text-align:center;background:#EDE8E2;color:#000;}
img{margin-bottom:-2px;}

otóż wystarczy jak we fragmencie: [ background:#EDE8E2 ] zmianisz oznaczenie EDE8E2 na FFFFFF zapiszesz te zmiany w obydwu plikach i wyślesz na serwer.

nigra^S

No avatar

2006-09-24 17:25

dzięki, właśnie o to mi chodziło.

a jak mogę rozbudować wizualnie ten sklep?

nigraS

jantar

Avatar: jantar

2006-09-24 19:30

AAA...

...To już bardziej złożony proces, z którym ja też mam problemy. Nie jestem grafikiem, a i w HTMLu trzeba mocno siedzieć. Css-y czyli pliki stylów są "odpowiedzialne" za wygląd strony. Dzięki dobrej znajomości stili, można nadać naszemu sklepikowi niepowtarzalny wygląd w połączeniu z gustowną grafiką.
Niestety to jest wiedza i umiejętność którą nabywamy nieco dlużej. Między innymi z powodu faktu że ludzie używający Quick-Carta na ogół nie potrafią zbyt wiele (bez urazy), także i ja, postanowiłem zlecić komuś kumatemu opracowanie skórek czyli gotowych szablonów Q-C, ale na razie nie ma chętnych. http://opensolution.org/Quick.Cart/forum/?p=readTopic&nr=2902

Niestety jak na razie nie ma chętnych, choc moze jest to kwestia ceny. Ale nie doczekałem sie nawet e-maila ani posta z choćby sugestią że moja propozycja nie jest atrakcyjna. Pewnie jest to znacznie więcej roboty niż sobie wyobrażam. Ale na razie jeszcze poczekam na odzew. A pewnie i rzucę też podobny anonsik w innych miejscach w internecie. Zobaczymy.
Docelowo chcę te skórki oddać do "publicznego użytku" żeby nasze sklepiki nie wyglądały tak jednorodnie. Więc przy okazji i Tobie by się pewnie taka skórka nadala, bo samodzielnie pewnie nie zrobisz tego o co pytasz.

Zobaczymy, jak to sie potoczy.

nigra^S

No avatar

2006-09-25 21:57

trzymam kciuki, moze będzie ktoś tak dobry i zrobi skórki.

nigraS

nigra^S

No avatar

2006-09-25 22:12

a wiesz jak wstawić obraz tła i plik dźwiękowy?

nigraS

jantar

Avatar: jantar

2006-09-25 23:44

No prosto tak jak mam na stronie http://www.jantar2005.pl/QCfat1.4 a opisałem to w topicu: http://opensolution.org/Quick.Cart/forum/?p=readTopic&nr=2909

ale oczywiscie po polsku

nigra^S

No avatar

2006-09-26 14:49

supper dzięki

nigraS

nigra^S

No avatar

2006-09-26 14:56

a słuchaj u Ciebie w sklepie jest tak.
" Produktów w koszyku: 0
Wartość towarów w koszyku: zł. 0.00 "

a u mnie jakieś bzdury, jak to mogę naprawić?

nigraS

nigra^S

No avatar

2006-09-26 15:02

I jeszcze coś, masz tak "Strona jest pozycjonowana przez JANTAR'a..." klikam na to i otwiera mi się jakiś sklep. co zrobić by strona była w czołówce google?

nigraS

jantar

Avatar: jantar

2006-09-26 17:13

Witaj nigra^S...

...

a słuchaj u Ciebie w sklepie jest tak.
" Produktów w koszyku: 0
Wartość towarów w koszyku: zł. 0.00 "

a u mnie jakieś bzduryjak to mogę naprawić?

To są dane wyswietlane z wtyczki "basketSummary v.2.0". Po prostu trzeba ja zainstalowac i właczyć. a tekst typu: "Produktów w koszyku", lub "Wartość towarów w koszyku" zmieniasz w pliku jezykowym tzn. w katalogu [lang] masz plik en.php, lub de.php, lub pl.php. i gdzies w 240-245 linii mam spolszczone na cos takiego:

$lang['lastProduct_info'] =              'Ostanio dodany produkt';
$lang['randomProduct_info'] =              'Losowy produkt';
$lang['items_in_basket'] =              'Produktów w koszyku';
$lang['basket_total'] =              'Wartość towarów w koszyku';


bo ja tam mam plik pl.php a Ty chyba masz de.php, więc wyswietla Ci sie na stronie taki text jaki w tym fragmencie masz w prawej kolumnie. Jak zmienisz to wyswietli Ci sie na taki jak wpiszesz :)

Co do pozycjonowania to na razie przygotowuje stronę z moją ofertą pozycjonowania. Jak bedzie gotowa, to ten obrazek o pozycjonowaniu bedzie przekierowywał na tą właśnie stronę.
I umieszczę to na wszystkich stronach które pozycjonuję, bo naprawdę są w czołówce wyników w Google. Np. sklep http.probel.com.pl jest w top.3 na frazę " włosy do warkoczyków" i "włosy do przedłużania" a na "włosy" jest 7-8 pozycja. i ciagle idą w górę bo pozycjonuję ją od 2 tygodni dopiero :)
NO ale to jest znów umiejetność która kosztuje kilka lat nauki, i ma mi przynosić dochody. Wiec jesli chcesz być w czołówce, to niestety mozesz sie do mnie zwrócić z płatnym zleceniem na pozycjonowanie.
Ale nie jestem drogi, a kasę pobieram dopiero jak Twoja strona znajdzie się w pierwszej dziesiątce w Google.
Cena zalezy od hasła / frazy na jakie ma byc wypozycjonowane.

nigra^S

No avatar

2006-09-26 18:47

a jak wlączyć tą wtyczkę?

nigraS

jantar

Avatar: jantar

2006-09-26 19:33

Kurde...

...teraz widzę że na http://www.nigras.flader.pl ją masz właczona ale faktycznie wyglada jakby nie wyglądała :)))

Wpisz w języku.php to co chcesz żeby się tam wyświetlało i już masz.
A włącza się i wyłącza w konfiguracja/plugin

No to co Mam Ci wypozycjonować ??? :)



nigra^S

No avatar

2006-09-26 22:55

ile by kosztowało wypozycjionowanie słów:
zdrowie, medycyna, preparaty, zioła, ziołolecznictwo, otyłość, odchudznie, cukrzyca

nigraS

nigra^S

No avatar

2006-09-26 22:56

"Wpisz w języku.php to co chcesz żeby się tam wyświetlało i już masz"

w pliku lang?

nigraS

jantar

Avatar: jantar

2006-09-26 23:23

nigra^S!!!...

...czytasz to co do tej pory napisałem??? to przeczytaj jeszcze raz od połowy ten topic.

Ale na wszeli wypadek powtórzę innymi słowami.
W katalogu [lang] masz plik pl.php, albo en.php, albo de.php albo jeszcze inny podobny albo wszystkie na raz. To zalezy tylko od Ciebie jak sobie wrzuciłeś na serwer.
I w jednym z tych plików (w tym który wybrałeś w konfiguracji/język) masz zapisane to co na stronie ma być wyświetlane.
I np. w pliku pl.php jest taki fragment u mnie:

lastproductrandomproductbasketSummary titles added by Claps
*/
$lang['lastProduct_info'] =              'Ostanio dodany produkt';
$lang['randomProduct_info'] =              'Losowy produkt';
$lang['items_in_basket'] =              'Produktów w koszyku';
$lang['basket_total'] =              'Wartość towarów w koszyku';


U Ciebie na stronie w miejscu w którym powinna sie wyświetlać zawartość koszyka jest to:


:  0
:
PL 0.00 


więc po prostu w tym miejscu gdzie masz mieć wpisane tak jak u mnie :

$lang['lastProduct_info'] =              'Ostanio dodany produkt';
$lang['randomProduct_info'] =              'Losowy produkt';
$lang['items_in_basket'] =              'Produktów w koszyku';
$lang['basket_total'] =              'Wartość towarów w koszyku';


to u Ciebie jest:

$lang['lastProduct_info'] =          
$lang['randomProduct_info'] =           
$lang['items_in_basket'] =             ;
$lang['basket_total'] =             ;


Więc uzupełnij to czego w Twoim pliku jezykowym brakuje i masz po robocie...

No i naucz się czytać ze zrozumieniem, albo czytaj po 3 razy...

...sorki , ale nieco przesadziłeś, bo masz to już wszystko wyżej napisane tyle że innymi slowami.


jantar

Avatar: jantar

2006-09-26 23:46

aaaa...


...wypozycjonowanie Twojego sklepiku na tak wiele słów wydaje się nieopłacalne.
POza tym masz bardzo silną konkurencje w wiekszości haseł.
Np. na hasło "zdrowie" w wynikach wyszukiwania jest 60 mln stron. To bardzo silna konkurencja i na to jedno słowo szacuję że musiałbyś zapłacić 2500zł/miesiąc.
Słowo "medycyna" to 24 mln stron a wiec też ciężko, a cena to ok. 1000zł/ miesiąc.
"odchudzanie" to ponad 6 mln stron 500zł/miech itd

W sumie fortuna wiec musisz sie skupić na jednym-dwóch słów i w dodatku starać się przewidzieć czego ludzie najczęściej szukają z rzeczy które oferujesz.
Pozycjonowanie to nie tylko to co ja robię ale przede wszystkim umiejętność przewidywania.

Na Twoim miejscu zupełnie bym odpuścił słowo zdrowie i medycyna, bo choć jest związek to watpię że ktoś kto szuka jakiegoś preparatu wpisze do Googlarki te słowa.


Przemyśl i bierz też pod uwagę ilość i siłę konkurencji na te hasła.
Potem jak bedziesz miał odpowiednie hasło to pytaj o wycenę.
I nie wpisuj tu całego słownika bo na pewno nie będziesz w stanie tej ceny udźwignąć. (bez urazy)

Pozdrawiam

nigra^S

No avatar

2006-09-27 11:03

dzieki za wszystko, pomyslę nad chasłami

nigraS

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-09-27 18:06

nigra^s - pozycjonowaniem sie nie zajmuje ale google publikowalo raport za 2005 rok i wiekszy procent szukanych fraz to dwa wyrazy niz jeden. kolejna sprawa to uzycie google adwords'ow to sprawdzania popularnosci slow bardzo ci sie przyda. poszukaj w google pdf'ow na ten temat i moze pomoga ci troche przemyslec szukane slowa.

nigra^S

No avatar

2006-09-27 18:45

słyszałem, ze przez google adwords'ow, mozna zarabiać, czy to prawda?

nigraS

Do góry
o nas | kontakt