Zaawansowane szukanie

~Bobik

No avatar

2006-08-01 14:53

Jesli ktos jest zainteresowany wstawieniem wyszukiwania zaawansowanego tak jak na stronie:
http://www.rowery.impuls.webd.pl/

prosze o kontakt na e-maila impuls2003@wp.pl.

Moglbym zrobic z tego wtyczke jesli ktos by mi powiedzial jak predefiniowac w swoim pluginie - kawalek kodu z actions_client/products.php:

else{
if ((isset( $sWord ) && throwStrlen( $sWord ) > 0 ) || (isset( $cenaod ) && is_numeric( $cenaod )) || (isset( $cenado ) && is_numeric( $cenado )) || isset($kategoria)) {
$content .= listProducts( 'products_list.tpl', 'search', array($sWord, $kategoria, $cenaod, $cenado));
}

Pozdrawiam.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-08-01 22:14

Bobik - mysle, ze nie trzeba predefiniowac. po prostu zrob zapytanie w funkcji listProducts() oto czy sa zmienne $GLOBALS['kategoria'] itd i tam zrob to sprawdzenie. co prawda troche wieksza zamiecha no ale nie trzeba sie martwic zastapieniem. jak co to mozesz tez zastapic we wtyczce w plugins/actions_client.php cale $p czyli

if( $p == 'productsList' ){
// tu zawartosc kodu
$p == ''// czyszczenie $p by w actions_client/products.php nie wywolal sie kod
$bDisplayedPage true// informacja, ze strona zostala wyswietlona i nie ma byc nic poza tym nie wyswietlane
}

moja uwaga (nie zabijaj :) ) to prosze staraj sie zachowac standard zmiennych. po pierwsze nazewnictwo po angielsku. fakt, ze poprzednia wtyczka platnosci.pl byla dla polakow to nie robilem uwag na ten temat ale jesli zrobisz wtyczke to z tej pewnie beda takze inni korzystac. zmienna $cenaod nic nie mowi ale za to $fPriceTo juz cos wiecej. staraj sie takze zgodnie z nasza zasada nazywac zmienne:
- $fCosTam - jesli typ float np. 22.00 (cena)
- $sCosTam - jesli typowy string np. ''nazwa produktu''
- $aCosTam - jesli array (tablica)

z jednej strony ubolewam, ze nie zrobilismy jeszcze bogatej instrukcji wykonywania wtyczek ale z drugiej strony jak widze, ze mimo wydania obszernej dokumentacji (wiele naprawde wiele godzin pracy) ludzie pytaja i nie umieja znalezc (moze to nasz blad, ze ja zle zorganizowalismy) bo sa leniwi lub nie wiem co to czuje, ze taka instrukcja bylaby naprawde marnowaniem czasu. to juz lepiej go poswiecic na rozwoj projektow i rozbudowe funkcjonalnosci np. nowe wtyczki

~12345

No avatar

2006-08-02 14:17

Z chęcią bym powitał kurs budowania wtyczek do QC na danych przykladach - nie tylko dla mastera PHP ale równiez dla zwyklego usera czyli z nieco bogatszymi wyjasnieniami typu co jak , gdzie i dlaczego akurat tak.

[to juz lepiej go poswiecic na rozwoj projektow i rozbudowe funkcjonalnosci np. nowe wtyczki ] - dla autorow QC na pewno z uwagi na odplatnosc tychże wtyczek.
Pozdrawiam! (dobra robota teamie QC!)

to nie sklep - jeszcze nie sklep

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-08-02 15:41

12345 - nie tylko ... wiecej czasu = czestsze wydania poprawek i moze opracowanie lepszych mechanizmow np. aktualizacji bez grzebania chocby w kodzie PHP

~Bobik

No avatar

2006-08-05 00:17

Plugin do ściągnięcia.

W kazdym przypadku wywalal mi blad: operacja nie wykonana pomyslnie.
Najpierw pokazywal zawartosc szukania, a pod spodem ten blad.
Musialem wyczyscic ERROR w templatce.

Plugin przetestowany - dziala.

Pozdrawiam.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-08-05 08:17

Bobik - fajnie tyle, ze szkoda, ze wymaga wtyczki productsAttributes, ktora znow wymaga pluginsManager i robi sie z tego spora kobylka. no ale zawsze cos

~Bobik

No avatar

2006-08-05 11:55

Wszelkie dodatki do quickCart robie glownie na wlasny uzytek. Jestem jednak zwolennikiem darmowego oprogramowania, wiec dziele sie tym co zrobilem. Nie ma problemu zeby ktos to wzial i udoskonalal.

Dlatego wymaga products attributes poniewaz uzywam cen promocyjnych z tego wlasnie pluginu, wiec musi obslugiwac. Mozna oczywisicie pobawic sie w dodanie sprawdzenia czy ta wtyczka jest czy nie. I wtedy czytaj ceny promocyjne albo nie.

Pozdrawiam.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-08-05 12:05

Bobik - racja i zgadzam sie. to zrobiles dla siebie i udostepniles. dzieki aczkolwiek jesli bedziesz mial troche czasu i checi i chcesz by wtyczka byla bardziej popularna to dobrze by bylo gdyby byla niezalezna od innych wtyczek

my sklep, forum tez robilismy na wlasny uzytek i stwierdzilismy, ze udostepnimy bo co nam szkodzi. niech zyje open source. sytuacja sie teraz zmienila ale kiedys gdy nie bylo zadnych rozwiazan komercyjnych w naszych narzedziach to dosc ostro pisalem do ludzi, ktorzy marudzili, ze tego i tamtego nie ma tlumaczac, ze program jest jaki jest i tyle a nie, ze my wolny czas bedziemy poswiecac na to by spelniac zachcianki...

~Bobik

No avatar

2006-08-05 23:20

Witam

Poki co mam 2 strony do zrobienia.
Jak tylko znajde czas oczywiste ze poprawie obydwie wtyczki.

Pozdrawiam.

thabee

No avatar

2006-08-09 11:38

Please give some installation instructions in english for szukanie.rar!
I have tried to install, but keep getting error messages.
I really have to have this plugin, its great!

~Bobik

No avatar

2006-08-10 02:34

Ok. I enter description in english in file szukanie.rar.

If you have some problems write to email robert.piskorz@gmail.com

Greetz

~mefiu

No avatar

2006-08-12 19:51

hmm, na poczatku ta wtyczka nie chciala mi dzialac z powodu nieznalezienia funkcji typu: throwproductsdata itd.

na poczatku pliku actions_client.php dorzucilem

require_once DIR_CORE.'products.php';
require_once DIR_CORE.'products-ff.php';
require_once DIR_CORE.'files.php';
require_once DIR_CORE.'files-ff.php';

(pewnie dosyc nadgorliwie)

wtyczka wyszukuje teraz w podanych kategoriach, ale niestety przestaly dzialac inne funkcje programu, sa problemy tak samo po stronie administratora jak i uzytkownika

np. po probie sfinalizowania zakupu wyrzucane sa takie kody bledu:

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at c:\www\qc\plugins\szukanie\szukanie.php:179) in c:\www\qc\actions_client\orders.php on line 3

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at c:\www\qc\plugins\szukanie\szukanie.php:179) in c:\www\qc\actions_client\orders.php on line 40

co mozna z tym zrobic..?

mefiu

~Bobik

No avatar

2006-08-13 13:22

hmm

Gdzies sa podwojnie uruchamiane session_start():
Skrypt byl testowany (mam 3 sklepy uruchomione na tym) na normalnym firmowym serwerze www.

Napisz mi jaka masz wersje qc i jakie pluginy zainstalowane. Sprobuje odtworzyc ta sytuacje u mnie i powinnem dojsc co sie dzieje.

~Bobik

No avatar

2006-08-13 14:32

Wpuscilem na adres:
http://www.impuls.webd.pl/temp/qc/
testowy sklep

qc wersja 1.3
pluginmanager
productattributes
szukanie

i nic nie wyskakuje.

Musi sie chyba gryzc z innym pluginem.
Napisz jakie masz jeszcze pluginy i w jakiej kolejnosci.


~Bobik

No avatar

2006-08-13 15:07

Prosze wszystkie pytanie kierowac na e-maila poniewaz nie zawsze zagladam na forum

~Bobik

No avatar

2006-08-13 15:21

wyglada na to ze problem jest w podwójnym header() lub session_start().
Co ciekawe w moim pluginie nie ma zadnego header() ani session_start ().

~Bobik

No avatar

2006-08-13 17:00

Podsumowanie:
1. Na windowsowskich serwerach nie dziala
2. Dziala dobrze na normalnych firmowych webowych serwerach
3. Jesli ktos zaczyna modyfikowac jakies pluginy na wlasna reke, to wczesniej czy pozniej wystapia jakies bledy, ktore trzeba potem szukac (daje oczywiscie pelne prawo modyfikacji mojego pluginu)

Do góry
o nas | kontakt