Problem z wysyłką e-maila do klienta

~Krzysztof

No avatar

2006-07-20 12:50

Mam problem z wysyłką e-maila do klienta po dokonaniu zamówienia.
Zamówienie trafia do mnie, jednak ani ja ani klient nie otrzymujemy informacji o złożonym zamówieniu. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem.

K.M.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-07-20 14:02

Krzysztof - zauwaz jaki blad sie wyswietla. ktos probowal zainstalowac skrypt do wysylki ale nie zmienil danych do SMTP do polaczenia bo proboje sie laczyc z domena.com. popros autora (chyba, ze ty nim jestes) modyfikacji by pogrzebal w plikach wysylania e-maila i ustawil odpowiednie parametry konta pocztowego.

~Krzysztof

No avatar

2006-07-20 21:23

ustawiłem już w core/other.php parametry. Czy jeszcze gdzieś mam ustawić?
Jestem trochę laikiem w tym nie bardzo wiem co mam jescze zmienić aby te maile przychodziły do mnie i do klienta. Jeśli mógłbyś jeszcze troszeczkę podpowiedzieć byłbym bardzo ale to bardzo bardzo dźwięczny :-D

K.M.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-07-20 21:36

Krzysztof - to kto dokonal tej modyfikacji, ze mail wysylany jest przez paczke z PEAR'a a nie przez zwykla funkcje mail() ?

~Krzysztof

No avatar

2006-07-20 21:43

To ja taki mÄ…dry :-/

K.M.

~Krzysztof

No avatar

2006-07-21 08:23

Przez zwykłą funkcję e-maile nie przychodziły ani nie były wysyłane do klienta po dokonaniu zamówienia. Przczytałem gdzieś na OpenSolution że jeśli meile nie wychodzą to trzeba rozpakować i zainstalować wg instrukcji paczkę Mail i trzy jeszcze pozostałe paczki. Tak zrobiłem krok po kroku i nadal e-maile nie wychodzą.

K.M.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-07-21 08:46

krzysztof - do ustawienia miales te parametry

$aData['host'] = 'domena.com'// np. adres smtp Twojego serwera 
$aData['port'] = 25
$aData['auth'] = true
$aData['username'] = 'adres@domena.com'// Twoj adres email 
$aData['password'] = 'haslo'// haslo do Twojej skrzynki


Uzytkownik, domena, haslo Twojego konta pocztowego i powinno smigac

~Krzysztof

No avatar

2006-07-21 10:55

$aData['host'] = 'domena.com'; // np. adres smtp Twojego serwera
$aData['port'] = 25;
$aData['auth'] = true;
$aData['username'] = 'adres@domena.com'; // Twoj adres email
$aData['password'] = 'haslo'; // haslo do Twojej skrzynki

Ustawiłem powyższe dane w pliku core/other.php wpisując odpowiednio:
1.adres mojego smtp
2.mój adres e-mail
3.hasło do e-maila
i nic.

K.M.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-07-21 13:26

Krzysztof - mnie zwraca komunikat, ze wyslano. Szczerze powiem nie wiem za bardzo co moze byc powodem, ze maile nie dochodza. Moze jakas blokada antyspamowa? Ja sprawdzalem to u siebie i dzialalo... trzeba by bylo zagadac z autorem tej paczki

~Krzysztof

No avatar

2006-07-21 22:40

W takim razie sprawdzę jeszcze wszystko po kolei u siebie czy nie mam jakiś blokad pozakładanych i odezwę się niebawem. Bardzo mi zależy na uruchomieniu tego skryptu. Mam 3 sklepy w oscommerce ale nastepne chcę robić w cms. Widzę w tym przyszłość.

K.M.

~zdzislaw

No avatar

2006-07-22 09:46

Obawiam sie ze ten typ tak po prostu ma.
Do klienta nie wysyla po prostu zadnego maila (chcoc chcialbym sie mylic - bardzo mi tego brakuje) a do Ciebie bedzie wysylal tylko informacje ze "jakies" zamowienie zostalo zlozone, ale... pod warunkeim ze w Adminie w Konfiguracji ustawisz opcje "Informacja o nowym zamówieniu na e-mail " na "Tak.

Pozdrawiam

Z

Z

~Krzysztof

No avatar

2006-07-22 14:27

Zdzisław - chyba tak jest jak piszesz. Próbowałem też instalować pluginy:
sendordertoclient v 0.2
htmlmailorderdetails
i nic.
Zamówienie w sklepie jest a klient nie otrzymuje e-maila z informacją i ja też nie.
Mam nadzieję, że to nie wada tego sklepu tylko jakiś błąd popełniłem.
Jeszcze zostaję przy nadziei i trochę pogrzebię, ale przyznam się szczerze , że już troszeczkę mnie to wkurza.

K.M.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-07-22 18:21

zdzislaw, Krzysztof - innym wyjsciem jest zmiana hostingu gdzie funkcja mail() jest w pelni dzialajaca. dziw bierze, ze admini blokuja ta funkcje jak najwieksi w polsce jak home.pl, kei.pl, superhost.pl czy nazwa.pl udostepniaja ta funkcje. te wtyczki, ktore zainstalowales tez wymagaja funkcje mail().

jeszcze raz sprawdzilem alternatywne wyjscie na swoim lokalnym windowsowym serwerze (na ktorym mail() nie dziala) i skonfigurowalem smtp tak, ze dziala mi bez problemu.

zauwazylem, ze posiadasz serwer na blink.pl. przeczytaj uwaznie co pisza na temat wysylania emaili. bycmoze podales w funkcji mail adres email, ktory nie istnieje na tym serwerze? tutaj masz wiecej info:
http://blink.pl/dokumentacja.www.skrypty.html#skrypty.mail

~Krzysztof

No avatar

2006-07-23 08:08

Faktycznie podałem adres email który nie istniał na tym serwerze. Teraz już podałem dobry i jego parametry.
Do treewood: Czy plik core/other.php to jedyny w którym podaje się parametry konta pocztowego?

K.M.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-07-23 19:32

Krzysztof - raczej tak. sporo sie namyslelismy a okazalo sie, ze wystarczylo jedynie skontaktowac sie z adminem Pana serwera. next time bedziemy bardziej madrzy i zaproponujemy by wpierw kontaktowano sie z adminami w podobnych sprawach.
mysle tez, ze wystarczy zwykla funkcja mail() bez potrzeby jej zastepowania. temat blokuje gdyz problem rozwiazany.

Do góry
o nas | kontakt