edycja Css - zwiększenie szerokości body

~doktor

No avatar

2006-06-07 11:00

Witam
Na stronie chcę wstawić baner ale jest szeroki 500px i po jego wstawieniu ciało dokumentu wskakuje pod menu, jaki parametr musże zmienic w CSS aby rozwiązać ten parametr, chyba muszę poszerzyć pole tekstowe, ale momo prób zmian nic się nei zmienia.

pzdr

doktor

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2006-06-07 12:36

w takim przypadku powinienes podac wersje sklepu, zakladajac ze korzystasz z wersji 1.2 powinienes zmienic szerokosc bloku opisanego id "container" - jest to glowny blok w ktorym znajduja sie wszystkie elementy, a nastepnie szerokosc bloku opisanego id "main" jest to wlasnie blok z trescia

~ka

No avatar

2006-06-08 17:25

A co jeszcze trzeba zwiększyć żeby poszerzyć "całość" sklepu ? tzn górne menu, szerokość lewego menu ?

ka

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2006-06-09 08:25

pobierz sobie wersje sklepu 1.3 ma ona skomentowany arkusz styli, powinienes tam znalezc wszystkie opisane elementy ktore cie interesuja

~cezarylee

No avatar

2006-06-13 11:49

Hehe
Ja szukam (1.3) i nie mogę znleźć. Chcę zmienić 3 rzeczy:

1.żeby nie było białych przerw pomiędzy działami (góra)
2.Logo duże na cały szerokość paska
3. zminić kolor 'dodaj do koszyka', bo jest różowy, a chce żeby był zielony

Proszę o wskazówki
gg:5231270

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-06-13 13:39

cezarylee - jak nie ma 1.3? wejdz sobie do dzialu download do Quick.Cart i tam masz 1.3

~cezarylee

No avatar

2006-06-13 13:44

Sorry,ale niezrozumieliśmy się :) MAM już 1.3, ale w tych opisach nie mogę znaleźć gdzie to jest, te zmienne, za które odpowiadają. Pomocy!!! :-)

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-06-13 17:09

cezarylee - najprosciej to zagladnac do dokumentacji i poszukac w szablonach i sprawdzic za co plik odpowiada i co wyswietla. nastepnie edytowac go i sprawdzic klasy i id do styli a potem edytowac plik styli i zmieniac

~cezarylee

No avatar

2006-06-14 13:05

A mógłbyś trochę pomóc, chociaż na jednym przykładzie, co i jak.

Jestem początkujący i nie ogarnąłem jeszcze tego wszystkiego.

Co do punktu 1. to przeboleje, ale punkt 2. mniej więcej wiem co i jak, ale nie dokładnie. Wiem,że muszę zrobić sobie duże logo (700x...20?) bo te logo, które wstawia się poprzez Konfig, jest lipne. Wiem,ę te logo jest w /img, i teraz pytanie, czy wystarczy, że podmienie z tą samą nazwą ten obrazek i będzie wsio git??? (raczej nie). więc proszę o kilka wskazówek.

No i punkt 3 - próbowałem i próbowałem, ale zmienia mi się napis z ceną, a nie ten. Gdzie to jest ?????????????????????//

Amrod

No avatar

2006-06-14 16:11

~cezarylee :

1. default.css linia 46 #navi li{ ... border-right:1px solid;border-color:white; ... } usunąć
2. wystarczy wgrać plik, jak nie wystarczy to page.tpl linia 32
3. default.css linia 107 do #addcart form input.submit dodaj sobie background-color

amrod.org

Do góry
o nas | kontakt