Co bym chcial by było w Quick Cart a nie ma.

12345

No avatar

2006-04-19 13:43

Witam, kazdy ma jakies zachcianki. Moje sa dosyc konkretne ale nie mówie ze ma to ktos zrobic - to beda po prostu drobne sugestie i pomysly na zwiekszenie funkcjonalnosci QuickCarta.
1.Zintegrowana wtyczka sendordertoclient z KAZDa wersja systemu. Informowanie klienta o tym co zamowil i ile to bedzie kosztowac to podstawa. Poniewaz zwykle nie mamy wplywu na IQ kupujacych nalezy im dostarczyc wszelkie dane pod nos. Klient ktory nie wie co zamowil i ile to bedzie kosztowac i gdzie wysąłc pieniadze to klient stracony bo pojdzie doinnego sklepu gdzie te dane otrzyma.(Treewood - tak mozna przerobic wtyczke , by działała z 1.2 , skoro znasz sie na tym to mzoe zrobisz prezent i zintegruejsz to w swoim dziecku czyli quickCarcie tak by działało bez przeróbek od razu z smtp)
2.Mozliwosc definicji kont bankowych (kilku) na ktore moga wplacac pieniadze klienci. W koncu przelew to popularna metoda platnicza dla mas. Przydało by sie by to było zintegrowane z modulem print order i send order i sendordertoclient by aktualne numery kont dostawal zainteresowany klient mailem i mozna by je bylo wprowadzac i poprawiac w sposob cywilizowany bez grzebania w kodzie. Płatne wtyczki do allpay przelewey24 itp kupilby ktos kto planuje powaznie prowadzic dzialanosc.
3. Mozliwosc definicji cen netto/brutto i kwoty podatku dla KAZDEGO produktu oddzielnie (wiem, jest wtyczka.. dla 0.2.x i 0.3.x) oraz przełacznik dostepnosci towaru typu "oczekujemy na dostawe" "aktualnie brak" towar na zamówienie"
4. Cos powazniejszego - opcja MySQL . Przeszukujac forum zauwazyłem ze sporo ludzi próbuje upchanc we flat file db i 4000- 8000 produktow podczas gdy komfortowo udzwignie on do 1000 (realnie). Skoro ludzie chca miec quick carta jako system sklepowy do powazniejszego zastosowania niz sprzedaz ala bazarowa to czemu im tego nie dac?
Powiem teraz krótko: bawilem sie oscommerce pro i xt commerce pl : i wybieram Quick Carta. Prostszy z duzym potencjalem sklep, trzeba jednak umozliwic wykorzystanie tego potencjalu sklepikarzom których najwiekszym osiagnieciem programistycznym zmiana tła sklepu i dodanie produktów. Pozdrawiam

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-19 14:07

12345 - dziekuje za uwagi. przeanalizujemy je i jesli zajdzie taka potrzeba wdrozymy. mam takze prosbe, prosze nie pisac jako kilka roznych osob czy maestro czy 12345. to dosc nie ladne zachowanie

12345

No avatar

2006-04-19 14:10

Potrzeba jest. Jak widac większych chęci nie ma ale to normalne jak zespól sie zajmuje wieloma projektami na raz.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-19 14:12

12345, maestro - jesli potrzebujesz tego na juz to skorzystaj z gotowych innych skryptow dostepnych na www.hotscripts.com . uwierz mi jest ich taka masa, ze napewno znajdziesz cos odpowiedniego dla siebie.

12345

No avatar

2006-04-19 22:01

2 rózne osoby, na jednym zewnetrznym ip. Obie polubily QuickCart.
To tylko sugestie co by bylo chetnie widziane. No nikt na pewno nie powie ze " a po cholere zintegrowali takie cus bo ja tego nie uzywam". Jak bedzie, to spoko, jak nie, napisze sie w ramach mozliwosci. Tylko ze znow dochodzimy do momentu ze wiecej rzezbienia w kodzie niz budowania layoutu i wpisywania towarów do bazy. Co skutecznie odstraszylo sporo ludzi od e-commerce.

Na razie udalo mi sie napisac dzialajacy nip do druku, panelu admina i do wysyłki mailem do klienta. Co prawda nie ma wyboru faktura/paragon ale w sklepie zakładam wystawienie faktury dla kazdego.Potem porpacuje nad automatycznym wyswietlaniem informacji obok ceny gdy cena = 0,00. Jakas sugestia gdziezjarzec najpierw?

Btw, teraz rozumiem czemu integrujecie swoje wlasne wtyczki sprzedawane od razu ze sklepem. Dodawanie roznych rzeczy wymaga dopisywania w plikach poza templates i w sumie trudno zrobic takie wtyczki by byly dodawane w latwy sposob przez kazdego lusera bez grzebania w kilkunastu plikach.
Pozdrawiam

Do góry
o nas | kontakt