Instrukcja obsługi QC

wiszatko

No avatar

2006-04-06 11:30

Przydala by mi sie dobra, jasna instrukcja instalacji i obslugi QC. Jak zaczac i jak skonczyc. Korzystam z krasnala i nie bardzo wiem jak zmienic te chmod na 777.

wiszatko

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-06 14:25

wiszatko - jesli chcesz obslugiwac sklep przez windows to nie musisz ustawiach praw chmod 777

wiszatko

No avatar

2006-04-06 14:46

Dzieki, a w jaki sposob mam edytowac strone (wyglad itd) i jak dodawac produkty? Czy musze tworzyc dodatkowa baze danych? Czym, sqlitemanagerem np?

wiszatko

MalinaBoy

No avatar

2006-04-06 15:08

Wiszatko - oj zeby robić takie rzeczy trzeba umieć/chcieć poznać CSS.
Wszystko jest w 1 pliku -jesli chodzi o css, a wyglad strony w page.tpl, i jeszcze jednym.
Jak dodawać produkty - czytaj instrukcja sklepu, nawet moja babcia by załapała...

Jeśli nie umiesz się uśmiechac,nie zakładaj sklepu

MalinaBoy

No avatar

2006-04-06 15:10

Poza tym powiedz przecie co chcesz zmienic, jakie elementy - kolory itp

Jeśli nie umiesz się uśmiechac,nie zakładaj sklepu

wiszatko

No avatar

2006-04-06 15:26

Poprostu nie znam css'a m.in. kolory, ale juz znalazlem komendy, a w pliku "czytajTo" nie znalazlem nic o dodawaniu produktow. innej instrukcji nie mam. Pozdr.

wiszatko

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-06 15:34

wiszatko - zaloguj sie do administracji np. localhostl/sklep/admin/ i tam zobaczysz menu u gory... wybierz produkty a nastepne "dodaj produkt"

wiszatko

No avatar

2006-04-06 15:35

O, to jest tresciwa odpowiedz. Dzieki!

wiszatko

MalinaBoy

No avatar

2006-04-06 22:02

Jak chcesz nawet lekko przerobiony sklep daj znać.... wysle Ci css'a + kilka pliczków

Jeśli nie umiesz się uśmiechac,nie zakładaj sklep

wiszatko

No avatar

2006-04-07 00:27

Pewnie, reflektowalbym :) (wiszatko@wp.pl)

~KosaLos

No avatar

2006-04-26 19:42

Witam MalinaBoy ja też miałbym do ciebie prośbę równierz chciałbym trochę przerobić swój sklepik, ale nie wiem jak to zrobić. Chciałbym np. pod logo mojego sklepu dodać link do mojej strony i nie wiem jak to zrobić. Jeżeli byłyś tak dobry i mi pomógł, to będę bardzo wdzięczny. :) kosa_12@interia.pl

Marcin

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-26 19:44

KosaLos - jesli znasz podstawy HTML'a i CSS'a to wejdz do dokumentacji Quick.Cart do dzialu szablony i mam nadzieje, ze to pomoze Ci w zrobieniu tego co chcesz

~KosaLos

No avatar

2006-04-26 20:36

Ok wielkie dzięki. Mam nadzieję że mi to pomoże bo z CSS to u mnie nie za bardzo :)

Marcin

Maxi

No avatar

2006-04-27 05:11

Witam ludzie :]
Jeśli chodzi o chmod 777 to nawet niewiedziałem że to dotyczy tylko linuxa (tak mi się zdaje)
Ale ja zawsze dawałem (chodź teraz niewiem poco) katalog w którym mam konto www, klikałem prawoklikiem i zmieniałem artybut zapisu.

Co do edycji templarek miał bym spore wymagania. MalinaBoy - może coś pokombinujemy?
Zapraszam do korespondencji.

Co do wtyczek.... hm....pobrałem wszystko z serwera,ale jeszcze nieprubowałem (za godzinę będę wiedział co i jak :) )

mailto:adamzbrzegu-malpa-o2-pl

~MalinaBoy

No avatar

2006-04-29 16:14

Maxi - jeśli masz spore wymagania , to rzeczywiscie ..odpadam... bo nie grzebałem aż tak głęboko,,, w sumie zalezy jednak co trzeba by było zrobić.

p.s.
uwaga na ortografie - bo razi w oczy (patrz słowo nierpubowałem - ó!!)

A we Wrocławiu deszcz pada i pada...łeeee

Amrod

No avatar

2006-04-29 20:26

Maxi, jesli chcesz przerobioną grafikę skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, link poniżej.

Chciałbym jeszcze dodać, że w kolejnej wersji QC plik ze stylami zostanie porządnie opisany, zoptymalizowany, wyczyszczony. To z pewnością ułatwi modyfikację.

amrod.org

~12345

No avatar

2006-05-01 14:59

Wreeeeszcieeee.... bedzie dobry plik css. :] 4 godziny opisywałem istenijacy i nadal tylko 3/4 bo reszta nie była mi potrzebna, jak na razie :> czekam z niecierpliwoscią. I mam nadzieje ze bedzie jakis migration tools z 1.2 na 1.x :)

just a tech test of some scripts and css on QC

~Maxi

No avatar

2006-05-02 08:34

Witam ponownie....
No szokam już 2 dzień - ale dalej meczą mnie abym juz kończył :(
Shit....

O.k sprawa wygląda tak:
1. Niewidać poradnika do pliku stylów (css w templares) o którym kazdy wspomina
2. chciał bym poeksperymentować z grafiką... Niewiem gdzie :(
"Tło,menu lewe - górne i logo"
3. Wtyczki, żadna chyba niema PL :(


Jest jakas strona o Tych sprawach? Moze byśmy wszyscy "przenieśli" forum na polski serwer?
i kożystali z dobrodziejstw komunikacji....

~Amrod

No avatar

2006-05-02 14:48

ad.1. Poradnik CSS - link poniżej, nie mamy własnego, chodzi o dowolny kurs CSS. Niestety jakieś pojęcie o html i css trzeba mieć by sobie pozmieniać.
ad.2. templates/default.css - tam jest wszystko, powyższy kurs ci pomoże zrozumieć
ad.3. http://opensolution.org/download/?sDir=Quick.Cart/plugins lub http://opensolution.org/sklep/

TO jest strona o TYCH sprawach. I nie wiem co masz na myśli mówiąc o przeniesieniu na polski serwer.

amrod.org

Do góry
o nas | kontakt