Rabat dla klienta

savan

Avatar: savan

2006-04-03 13:51

hello!

wlasnie przyszedl mi do glowy kolejny pomysl, aby dodac pole 'input' na przyznany rabat.

wyobrazam sobie to tak:
1. kod rabatu generowany bedzie w panelu adm wg podanych kryteriow (data waznosci, wysokosc rabatu, odbiorca, itp w zaleznosci od potrzeby, pomyslow, mozliwosci systemu...)
2. wyslany zostanie mailem do klienta na dwa sposoby:
a. recznie z wlasnego programu (domyslny tekst z parametrami rabatu itp)
lub
b. automatycznie po stworzeniu (domyslny tekst z parametrami rabatu itp)
3. klient po zakupach wkleja kod w odpowiednie pole 'input' (nowy lub byly). dodatkowo, gdy klient sie zaloguje, bedzie mial info gdzies na stronie, ze ma rabat do wykorzystania (nie przymus!) i po zakupach moze wybrac, czy chce uzyc rabatu, czy jeszcze nie.

To mniej wiecej tyle na poczatek. Napiszcie co o tym myslicie i jakie macie pomysly dot. pluginu "Rabat" :)

Pozdrawiam :)

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-03 17:04

savan - a nie lepiej zrobic panel uzytkownika i przydzielac mu rabat i jak sie zaloguje to bedzie mial automatycznie przydzielany?

savan

Avatar: savan

2006-04-03 19:36

tak i nie :)

jesli mamy juz klienta (ma u nas konto), to fakt - mozna by w panelu przyznac mu rabat. to jest OK, bo rabacie dowie sie tak, czy inaczej z wczesniejszych rozmow. jednak wazne jest, wg mnie, zeby mogl wykorzystac, gdy zechce, a nie automatycznie przy kolejnym zakupie.

poza tym mozesz chciec dac rabat na przynete komus, kto nie nie jest klientem. a ten przyszly klient bedzie mogl wykorzystac rabat dopiero po utworzeniu konta, czyli po zalogowaniu. hmm, choc to moze byc nieco utrudnione, wiec zalozmy, ze bedzie mogl podac kod rabatu po wypelnieniu pol wymaganych do utworzenia konta.

mysle tez, ze w pluginie o statystykach zakupow, przy uzytkowniku, mozna by dodac pole "daj rabat xx%"

openzibi

Avatar: openzibi

2006-04-03 20:41

sawan
Wydaje mi się ze treewood ma rację czyli rabat po zalogowaniu
Według mnie sprawdzone sa 3 sposoby:
1. rabat po przekroczeniu pewnej kwoty zakupu
2. klient od razu widzi przeliczone ceny z rabatem
3. wariant 1+2

Drugi wariant stosujemy na ponizszej stronie ale nie jest to Quick.Cart
(może kiedys Quick.Cart-SQL)

open.rhh.pl

Amrod

No avatar

2006-04-03 21:21

To o czym piszesz savan to raczej nie rabat a kupon promocyjny, i w tej formie jest to ciekawa do rozważenia propozycja.

Klient składa zamówienie i za całośc lub część "płaci" numerkiem, który jest kuponem rabatowym (dośc długi numer losowy, by uniknąć zgadywania, jednokrotnego wykozystania)

A san numer możn dostarczać klientom w dowolnej formie, czy elektroniecznie, czy nawet listownie, musiałby tylko istniec generator kuponów.

amrod.org

savan

Avatar: savan

2006-04-04 15:28

openzibi : owszem treewood ma racje i pasuje mi takie rozwiazanie. jednak bede uepiral sie przy tym, by klient mogl wykorzystac rabat, kiedy zechce, a nie automatycznie.

Amrod : fakt - to kupon! :) jak zwal, tak zwal - przydalby sie.

mam nadzieje, ze beda chetni na taki plugin, bo uwazam ze jest warty uwagi. co do realizacji i calej procedury, to juz trzeba pomyslec, co jest wymagane i najlepsze.

to jak oceniacie wykonanie?

openzibi

Avatar: openzibi

2006-04-04 16:05

Mogą to być np. "Punkty promocyjne" wykorzystywane na 2 sposoby:
a) do płacenia, tak jak proponuje Amrod
b) do wymiany na bonus, specjalny rabat lub dodatkowy produkt

open.rhh.pl

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-04 16:08

savan - jesli jest ci cos takiego potrzebne to mozemy sie dogadac apropo realizacji. mysle, ze juz szczegoly mailem

savan

Avatar: savan

2006-04-05 10:07

mysle ze tak - napisz prosze do mnie na interia.pl, bo kontakt ze strony glownej albo szwankuje albo nie odpisujesz/cie :/

savan

Avatar: savan

2006-04-05 10:09

p.s. ...bo pisalem w sprawie innych pluginow, ktore chcialbym kupic i cisza :(

zatem czekam na maila.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-05 11:29

savan - tez zauwazyle te problemy. od niektorych maile przychodza a od niektorych nie. na razie ciezko nam znalezc jakies rozwiazanie do tego

Do góry
o nas | kontakt