Sortowanie

Mati

No avatar

2006-03-03 15:03

Witam, jestem ciekaw czy jest mozliwość segregacji produktów na stronie np. od najmniejszej do największej ceny?

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-03-03 18:29

mati - sklep w wersji podstawowej tego nie umozliwia. mozesz sprobowac zrobic funkcje, ktora bedzie sortowala produkty wg cen. nie robilem tego nigdy ale mysle, ze moglbym sie podjac zrobienia tego jesli jest Ci to potrzebne

FairFaX

No avatar

2006-03-05 13:31

Ja rowniez zastanawialem sie nad tego typu sortowaniem, przejzalem kod wzdluz i wszez i jak narazie niewiem jak sie za to zabrac.

bylbym wdzieczny za pomoc.

Zastanawia mnie, dlaczego zastosowaliscie sortowanie z wykorzystaniem indeksow (pozycji) a nie napisaliscie od razu funkcji sortowania odpowiednio wg nazw, cen itp.

pozdrawiam

FairFaX Design

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-03-05 18:10

faifax - metoda saveData zapisuje pokolei wg pozycji, nazwy ... wiec jesli pozycje sa takie same to sortowanie jest wg nazwy

witaj.net

FairFaX

No avatar

2006-03-05 21:52

treewood masz oczywiscie racje.

ale mojemu klientowi zalezy na sortowaniu po cenach...
a przy sporej ilosci produktow, rzedu 100 lub wiecej ustawianie wszystkich pozycji prodoktow tak, zeby byly posortowane wedlug cen zajmuje bardzo duzo czasu.

Dlatego zalezy mi na usprawnieniu sobie pracy i napisaniu funkcji, ktora bedzie sortowala wedlug cen

FairFaX Design

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-03-06 06:27

FairFaX - ja to widze w taki sposob. Uzyj jako wzor funkcji dbListProducts( ) i na jej podstawie pobierz plik produktow do tablicy, pozniej poprzesuwaj indeksy tak by ceny byly jako pierwszy indeks i posortuj np. sort, natsort

witaj.net

Mati

No avatar

2006-03-09 20:36

treewood, a mógłbyś skombinować coś w rodzaju gotowej wytczki, bo ja nie php dopiero się uczę, a myślę że coś takiego przydałoby się użytkownikom QuickCart'a :p

FairFaX

No avatar

2006-04-23 12:50

Witam ponownie, dawno nie odwiedzalem tego forum, i widze, ze ten wazny temat stanal w martwym punkcie.
Niebede ukrywal, ze zalezy mi na rozwiazaniu problemu z sortowaniem wg. cen. A rada treewood'a, nie zabardzo mi sie przydala, szczegolnie ze nie mam aktualnie czasu, zeby pisac i probowac skrypty, bo musze wprowadzic spora ilosc produktow.
Moze ktos moglby podeslac na forum fragment kodu ze zmiana sortowania.

FairFaX Design

savan

Avatar: savan

2006-04-23 22:54

napisz w j.ang do wizzud-a prosbe o taka wtyczke (na tym forum oczywiscie). moze sie skusi :). dosc czesto pisza do niego prosby i pytania.

Do góry
o nas | kontakt