jak dodać dodatkową kategorię do menu po stronie zarządzania sklepem

wjr

Avatar: wjr

2020-01-31 13:16

Witam
Chciałbym dodać dodatkowe podmenu w formularzu zamówień taki "sposób dostawy 2". Potrzebne mi to do formularza zamówienia. Chciałbym po prostu móc dodać w formularzu jeszcze jedno rozwijane menu typu select z opcją wyboru, która podobnie jak menu sposób dostawy, po wyborze jednej z opcji doda jedną badź drugą wartość do sumy zamówienia.

» Quick.Cart v6.x

openzibi

Avatar: openzibi

2020-02-01 11:54

Czy chodzi Ci o coś takiego jak na zdjęciu?
https://www.studiostrona.pl/files/rozbudowa_formularza_zamowienia_1.png
Do zrobienia ale to nie jest modyfikacja typu kopiuj i wklej.

Pamiętaj że ta nowa opcja musi być dalej przekazana np. do podsumowania zamówienia, do e-maila, do administracji.
https://www.studiostrona.pl/files/rozbudowa_formularza_zamowienia_2.png

Zbyszek - StudioStrona.pl

wjr

Avatar: wjr

2020-02-03 12:13

tak chciałbym coś takiego, tylko żeby doliczało się do wartości zamówienia np.

lista rozwijana 1:
opcja 1 - koszt:10zł
opcja 2 - koszt: 20zł
lista rozwijana 2:
opcja 1 - koszt: 0zł
opcja 2 - koszt: 10zł

podsumowanie: ktoś wybiera z listy rozwijanej 1 -> opcje 1, z listy rozwijanej 2 -> opcje 2 i to mu się sumuje na 20zł
ostatecznie może to być tylko w samym kodzie formularza bez możliwości edycji po stronie zarządzania sklepem, jeśli to pomoże.
Jeśli chodzi o PHP to dopiero zaczynam więc nie wiem jeszcze jak zmodyfikować poprawnie pliki żeby się to mi sumowało. Samo menu rozwijane umiem dodać do formularza, ale nie wiem jak to zrobić od strony PHP

Pozdrawiam
i z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

openzibi

Avatar: openzibi

2020-02-04 19:37

Skoro nie znasz php to może spróbuj dodać z poziomu administracji różne warianty kosztów wysyłki.
Nie wiem czym handlujesz ale może ustaw w administracji coś w tym stylu:
- Poczta - opcja 1 - 10zł
- Poczta - opcja 2 - 20zł
- Kurier - opcja 1 - 50zł itd.
Kombinacjami dostawa/płatność można wiele zdziałać.

Zbyszek - StudioStrona.pl

wjr

Avatar: wjr

2020-02-05 16:34

jest to to jakieś rozwiązanie, ale to nie będzie opcja sklepowa w stylu różne rodzaje dostawy, tylko coś w stylu(wymyślam teraz):
"mieszkasz np. w Warszawie" - płatność 0zł
"poza Warszawą - płatność: 20zł",

i drugie menu :

"mam zniżkę - płatność 20zł",
"nie mam zniżki - płatność 50zł"

Naprawdę nie ma na to jakiegoś gotowca. Ja rozumiem że korzystam z darmowego systemu sklepowego, ale przynajmniej jeszcze jedno menu mogłoby się tam znaleźć, któro podlicza też tę drugą opcję, to w końcu tylko druga taka sama opcja

Do góry
o nas | kontakt