Domyślne justowanie i kolor czcionki

filnston

Avatar: filnston

2020-01-28 16:31

Panowie mam problem. Pracuję w jednostce publicznej i amatorsko założyłem jej stronę internetową przed paru laty. Dziś dostałem maila, że weszła jakaś ustawa dotycząca Deklaracji dostępności. W skrócie, strony muszą być dostępne, dla osób niepełnosprawnych. Moja strona ma bardzo dużo tekstu i zdjęć. Z tego co wyczytałem, to jednym z warunków, jaki muszę spełnić, jest kontrast czcionki do tła strony. O ile zmiana tła nie będzie chyba taka trudna, to jak zmienić wszędzie kolor czcionki tekstu? Nie wyobrażam sobie, bym po kolei zmieniał każdy tekst. Czy można to zrobić jednym kodem, a jeśli tak to gdzie? Tak samo sprawa tyczy się justowania. Zawsze robiłem od lewej do prawej, a teraz czytam, że ma być tylko od lewej. Pomożecie? W jakim pliku znajdę kod od koloru czcionek i tła?

» Quick.Cms v5.x

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2020-01-28 16:57

https://opensolution.org/Quick.Cms/docs/?id=pl-design

openzibi

Avatar: openzibi

2020-01-28 17:36

Jaki adres strony?
Stara wersja Quick.Cms v5.x była na serializowanej bazie plikowej.

1. Kolor - wszystko zależy od ilości znaków starego i nowego koloru
2. Wyrównanie (np. left zamiast justify) Na tej wersji nie zmienisz tego bez napisania dedykowanej funkcji, chyba ze ręcznie w administracji.

Mały przyklad, sklep wprawdzie na Quick.Cart.Ext v6.7 ale też korzystajacy z bazy serializowanej.
Ok. 5 tys. produktów z atrybutami. 30 tys. atrybutów o nazwie color. Ostatnio klient przez pomyłkę dodawał produkty (1500) ale z atrybutem colour zamiast color.
Problem w tym, że pewna dodatkowa funkcja zainstalowana w tym sklepie wymagała tekstu color a nie colour. Klient o tym zapomniał i miał do wyboru znalezienie produktów z błędnym atrybutem i ręczne zmiany w administracji lub wykorzystanie dedykowanej funkcji która to zrobi w 5s (pięć sekund) a nie "50 godzin".

Jeśli znasz podstawy SQL i planujesz tego typu hurtowe zmiany to pomyśl o stronie nowszej wersji na 6.6 (6.7) bazujacych na SQLite.

Zbyszek - StudioStrona.pl

Do góry
o nas | kontakt