Brak wyróżnika waluty (zł)

wrzosu

Avatar: wrzosu

2019-04-13 14:39

Brak wyróżnika waluty "zł" na końcu wyświetlanych cen. Wszędzie.
Nie wiem kiedy zniknęło i z jakiego powodu. Może po prostu nie zauważyłem, że gdzieś w jakimś momencie budowy i modyfikacji sklepu tak akurat się stało, że zniknęło...
Zwróciłem na to uwagę dopiero teraz. Jak zatem to naprawić?

» Quick.Cart v6.x

openzibi

Avatar: openzibi

2019-04-13 16:00

Sprawdź czy nie masz pustego pola w Konfiguracja/Opcje/Waluta ale z drugiej strony to pole jest wymagane więc chyba coś więcej namieszałeś.

Zbyszek - StudioStrona.pl

wrzosu

Avatar: wrzosu

2019-04-14 09:03

To pole jest zapisane jako właśnie "zł"
Wydaje mi się, że chyba mogło się tak stać od momentu instalacji wtyczki, która miała za zadanie wyświetlać przekreśloną starą cenę produktu. Ale to było dawno i trudno mi teraz dojść wstecz.

wrzosu

Avatar: wrzosu

2019-04-17 08:30

Ponawiam prośbę, bo potrzebuję rady - rozwiązania - wskazówki. Będę wdzięczny.

Roni

Avatar: Roni

2019-04-17 10:34

Nie bardzo jest co poradzić bo kodu Twojego nikt nie widzi. Adresu strony też nie widzę.
W konfiguracji jest ale nie wyświetla się to widocznie coś popsułeś.
Gdybyś napisał wcześniej, kiedy to dopiero zniknęło to byśmy mogli szukać przyczyny w instalacji dodatku. Zalecić powrót do wersji z przed tej instalacji.
Teraz sam piszesz nie wiesz kiedy to się stało.
Tym bardziej na forum ciężko dojść do przyczyny tylko na podstawie Twojego opisu.
Najlepiej żebyś poprosił znajomego który zna php. Niech zerknie na kod i będzie wiedział co popsułeś.

wrzosu

Avatar: wrzosu

2019-04-24 21:51

Chyba fragment kodu, który odpowiada za wyświetlanie wyróżnika waluty na końcu ceny w każdej wersji sklepu jest taki sam? Proszę zatem o wskazanie ów kodu, lokalizacji kodu itp, abym mógł go porównać z czystą wersją. Jaki mam zamieszczać tutaj KOD, skoro nie wiem gdzie ten kod jest? Jak bym wiedział, to starał bym się pomóc sobie sam. Zlecić powrót do czystej wersji też potrafię sobie sam zasugerować.
Nie ma "zł", nie ma "eur", a mają być.
W panelu konfiguracji wpisane jest ZŁ, ale nawet jak wpiszę EUR, czy nawet TALARY, to wszystkie widoczne w sklepie ceny W KAŻDYM MIEJSCU SKLEPU w którym są wyświetlane, czyli również w koszyku, w podsumowaniu zamówienia itp, są wyświetlane tylko jako liczba, np 699, bez wyróżnika "zł" na końcu tej liczby.
Gdzie mogę znaleźć fragmenty kodu zmiennych odpowiadające wyświetlaniu tych wyróżników na końcu liczby, która jest ceną?

Problem jest prosty: NIE MA WYRÓŻNIKA CENY. Ale wyróżnik waluty jest wpisany w panelu, jako ZŁ - skąd zatem wychodzi ta zmienna i dokąd zmierza, aby się potem wyświetlić? W każdej wersji sklepu chyba jest to kod standardowo zaimplementowany, skro wykonuje podstawowe zadanie, jakim jest wyświetlanie ceny, czyż nie? Może gdzieś wcisnął się jakiś znak, lub inny znak, lub coś się usunęło? Chcę porównać z czystym kodem, ale muszę wiedzieć gdzie tego kodu szukać. Na razie proszę dokładnie o tyle.

openzibi

Avatar: openzibi

2019-04-25 09:45

Oczekujesz od nas wróżenia z fusów. Nawet adresu nie podałeś. Zmienna $config['currency_symbol'] występuje domyślnie w 13 plikach.
Porównaj z czystą wersją, może coś usunąłeś. Sugeruję sprawdzić np. plik templates/default/product.php
Sprawdź też w style.css linię z #products li .price span Może niechcący wkleiłeś tam display:none.

Zbyszek - StudioStrona.pl

Roni

Avatar: Roni

2019-04-29 08:26

Jeśli nigdzie się nie wyświetla po stronie klienta, a w panelu w konfiguracji jest to spróbuj w index co kawałek wyświetlać zmienną z walutą. W końcu zobaczysz gdzie jej nie da się wyświetlić.
Oczywiście zakładam że znasz php na tyle.
W core/common.php masz też funkcje displayPrice, normalizePrice i generatePrice - zobacz tam i porównaj z oryginałem.

Na koniec - jeśli prosisz o pomoc to kulturalna dyskusja wskazana.

wrzosu

Avatar: wrzosu

2019-04-29 12:12

Naturalnie posypie głowę popiołem.
Potrzebowałem wskazówki a nie kopania rowu. Dopiero mój ostatni post, nieco poirytowany i "pozbawiony kultury" wynegocjował ów wskazówkę, prostą, niczym palec wskazujący w milczeniu nakierowany na miejsce, w którym należy szukać, a można było tak od razu. Szanuję swój czas i zawsze chcę szanować czas innych. Jestem skrajnym pragmatykiem - może nie w dziedzinie PHP, ale wszędzie indziej takim mi przyszło być. W tym miejscu szczerze kolegom dziękuję, i proszę mi wierzyć, że naprawdę kulturalnie.

zmienna $config['currency_symbol'] .'</span> była poprzedzona wyłącznikiem <!-- , którego kiedyś użyłem do wyłączenia dodatku VAT. Po prostu postawiłem to w złym miejscu.

Nie znam na pamięć wszystkich zmiennych, więc ta wskazówka była po prostu kluczowa i zupełnie wystarczająca.
Jeszcze raz dziękuję.

Do góry
o nas | kontakt