Podgląd/edycja opcji stron na liście stron w adminie

sprintserwis

Avatar: sprintserwis

2019-02-18 19:24

Zrobiłem dodatek dla admina na liście stron, który bardzo ułatwia mi zarządzanie stronami, przyspiesza pracę i pozwala szybko znaleźć potencjalne problemy.
Używałem go już częściowo w Qiuck.Cms.Ext 6.1, ale musiałem go teraz dostosować do 6.6 i przy okazji znacznie go ulepszyłem i rozbudowałem.

Dodatek mam w kilku wersjach. Na załączonym zrzucie ekranu pokazałem jego najbardziej rozbudowaną wersję. Dodatek można całkowicie wyłączyć w opcjach w każdej chwili.
Działanie dodatku polega na tym, że na liście stron utworzona została dodatkowa kolumna. W nagłówku kolumny umieściłem menu rozwijane (ComboBox), który zawiera listę opcji dostępnych dla stron (prawie wszystkie). Wybranie danej opcji umożliwia podgląd i/lub edycję opcji dla wszystkich stron na liście. Tak samo jak w przypadku Statusu, czy Pozycji, można zmiany na wielu stronach dokonać na raz klikając Zapisz.

Na załączonym zrzucie ekranu poazałem jak wygląda np. edycja nazwy, opisu meta, ustawianie podstron, daty itp. Opis skrócony i pełny ustawiłem jako podgląd readonly, bo ich edycja w tym miejscu nie ma sensu. Opisy są tylko pozbawione tagów i wyświetlane jest kilkadziesiąt pierwszych znaków (ilość można zmienić). Dodatek mam przygotowany w kilku wersjach. Np. zamiast całej listy rozwijanej, można dodać tylko jedną konkretną kolumnę, albo zrobić np. tylko prosty podgląd opcji, bez możliwości edycji itp.
Nie testowałem go z większością dodatków do Quick.Cms.Ext, więc nie mam pewności, czy gdzieś nie wystąpi jakiś problem, ale dla kilku z nich, które sprawdziłem problemu nie było.
Zastanawiam się, czy taki dodatek faktycznie komuś by się przydał? Czy byłoby zapotrzebowanie na taką rzecz?

Jeśli ktoś chciałby go u siebie to chętnie go odstąpię, ale trochę się przy nim napracowałem, więc nie ukrywam, że chciałbym coś, np finansowego w zamian :-)
Ale może OpenSolution chciałoby wprowadzić taki dodatek (albo poradę jak to zrobić) do kolekcji dodatków i udostępnić to dla wszystkich?

Ciekawy jestem Waszych opinii. Co o tym sądzicie?

Dołączone zdjęcie: dodatek_do_listy_stron.jpg

» Quick.Cms.Ext v6.6

Sławek

Do góry
o nas | kontakt