Nie działają strony z polskimi znakami

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2019-01-31 03:17

Hej, po zapisaniu strony coś się stało z linkami w których występują polskie znaki.
np. taki był wcześniej adres http://www.mojastrona.pl/jak-kupowac.html
a teraz jest http://www.mojastrona.pl/jak-kupowa?.html
wyrzuca zamiast litery "c" znak zapytania, jeśli w edycji strony zlikwiduje polski znak i zapisze to strona jest prawidłowo wyświetlana,
co to może być?

» Quick.Cms v5.x

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2019-01-31 04:27

Przywróciłem z kopi zapasowej, ale chciałbym poznać przyczynę takiego zachowania.

MACiej

Avatar: MACiej

2020-09-16 20:41

Witam. U mnie pojawiło się to samo w wersji Quick.Cms.Ext 6.7. Strona jest na zewnętrznym serwerze. Czy chodzi o ustawienie odpowiedniego kodowania? Czy ktoś zna przyczynę?

Maciej

kumlab

Avatar: kumlab

2021-10-23 22:53

Czy komuś udało się poznać przyczynę tego problemu?

Makaron

Avatar: Makaron

2021-10-26 09:35

Ewidentnie coś z kodowaniem i system nie może podmienić polskich znaków na odpowiedniki "bez szlaczków" funkcją change2Latin(). Ciężko jednoznacznie wskazać przyczynę problemu, bo zależeć to może od ustawień hostingowych i każdą sprawę trzeba by w zasadzie rozpatrywać indywidualnie. Za ustawienie lokalizacji w configu odpowiada funkcja:

setlocaleLC_CTYPE'pl_PL' );


Powinna ona znajdować się w polskiej wersji pliku konfiguracyjnego. Dane wprowadzacie do wersji polskiej czy angielskiej, bo to może być przyczyną problemu. Powinny być dodane do wersji polskiej w panelu admina. Jeśli problem nie ustąpi to możecie się skontaktować i spróbuję pomóc indywidualnie.

marcinmorcinek.pl - web developer/freelancer

openzibi

Avatar: openzibi

2021-10-26 10:27

Ja stawiam na niekompletną konfigurację serwera.
Wczoraj miałem taki przypadek. Na serwerze klienta był problem a na moim było OK.
Porównałem konfiguracje serwerów, zrobiłem "milion" testów i znalazłem rozwiązanie.
Zgodzę się jednak z Makaronem. Każdy serwer jest inny :)

Zbyszek - StudioStrona.pl

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2021-11-09 11:39

Na serwerach z wersją PHP 8.0 występują takie problemy w Quick Cms. Pogodziłem się z tym, że QC nie jest przygotowany do PHP 8.0. Rozwiązania:
1) zmienić wersję PHP na poprzednią lub
2) w administracji strony w zakładce SEO wpisać url bez polskich znaków.

Jerzy

openzibi

Avatar: openzibi

2021-11-09 17:33

Wersja php to nie wszystko. Duże znaczenie mają ustawienia, oprogramowanie hostingu itp.
Na moich serwerach (nie jest tajemnicą, że korzystam z VPS'ów i serwerów dedykowanych z kei.pl) robiłem kiedyś testy na php8 (dokładnie wtedy to było php 8.0.10)

W najnowszym Quick.Cms v6.7 i Quick.Cart v6.7 nie było problemów z polskim znakami w linkach. Na pierwszy rzut oka wszystko działało ale nie testowałem np. pluginów itp.

Pisałem już chyba na tym forum. Nigdy nie kupuję najnowszego samochodu "sprzed 2 dni". Czekam rok, niech inni potestują za mnie :)
Inna sprawa, że chyba już powoli mija rok od ukazania się php 8.0.0 i lada moment pojawi sie php 8.1.0
Wersja RC5 już jest :) https://www.php.net/

Zbyszek - StudioStrona.pl

Do góry
o nas | kontakt