Czy google potrafi znaleźć pdf na ukrytej podstronie?

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2018-08-02 22:51

Dzień dobry,

mam pytanie, czy Google Engine jest w stanie w Quick.cms znaleźć na ukrytej podstronie plik pdf, który został tam umieszczony do ściągania z witryny, ale tylko dla osób, które dostaną link do tej konkretnej ukrytej podstrony? Jeśli plik znajduje się na ukrytej podstronie i nie jest publicznie dostepny dla przeglądających wirtynę, to czy uzytkownicy mogą go odszukać? Jeśli tak, to czego potrzebują (np. dokładnej nazwy pliku)?

Pozdrawiam

» Quick.Cms v6.x

Łukasz

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2018-08-03 08:44

Raczej nie. Jednak adres mógł znaleźć się gdzieś na np. forum i google weszło na stronę.

Sprawdź czy strona jest widoczna w Google. Jeśli jest, to zmień jej adres poprzez drobną zmianę nazwy, usuń plik pdf i dodaj kolejny ale ze zmienioną nazwą i dodał reguły w .htaccess aby ta podstrona nie była indeksowana w przyszłości przez roboty.
Jednak musisz sobie zdawać sprawę, że to nie jest zbyt pewne rozwiązanie. Zależy jak bardzo wrażliwe dane przechowujesz na tej podstronie i w pliku pdf.

Do tego typu sytuacji stworzyliśmy dodatek users » dla Quick.Cms.Ext. Klient musi się zalogować, aby zobaczyć treść strony.

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2018-08-03 10:04

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Adres (link) był rozsyłany tylko i wyłącznie przez korespondencję emailową, więc na 99,99% nie miał którędy wyciec na fora, czy ogólnie do internetu. Czy ukryte podstrony są również indeksowane przez Google? Ja tej strony nie mogę przez google odnaleźć, również podając np. dużą część aktualnej nazwy pliku. W wynikach są pokazywane tylko strony widoczne witryny, ale nie ta ukryta na której jest plik pdf.

Chodzi o to, że chcieliśmy zrobić na Quick.Cms właśnie odpowiednik czegoś takiego, jak dodatek Users, a teraz ktoś twierdzi, że plik był dostępny "publicznie". No i nie chce mi się wierzyć, żeby tak było. Ostatnie: czy pdf na ukrytej podstronie może być znaleziony przez jakieś roboty, specjalne oprogramowanie, które skanuje serwer lub coś podobnego (niekoniecznie działającego legalnie)?

Łukasz

Do góry
o nas | kontakt