Dokupienie dodatku do bezpłatnej wersji

titledee

Avatar: titledee

2018-04-03 20:04

Cześć.

Chcę się dowiedzieć, czy do bezpłatnej wersji oprogramowania Quick Cart v6 mogę dokupić dodatek dostępny dla wersji ext. ?
Chciałbym dodać formularz kontaktowy do swojej strony, taki jaki jest dostępny w dodatkach.
Czy jest możliwość dokupienia go wraz z instrukcją instalacji?

Pozdrawiam.

» Quick.Cart v6.x

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2018-04-03 20:40

Nie.
Warto jednak kupić wersję .Ext. Już nie jeden z nas przekonał się o tym.

Jerzy

titledee

Avatar: titledee

2018-04-03 21:07

Czy można odkupić dodatki od osób posiadających wersję .ext, czy narusza to warunki licencji?

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2018-04-03 23:40

Nie naruszysz żadnej licencji jeśli zamówiony dodatek nie będzie żywcem skopiowany z wersji płatnej dlatego jeżeli już chcesz go zamówić to najlepiej u sprawdzonego programisty i partnera Opensolution, listę masz pod adresem http://opensolution.org/partnerzy-modyfikacje.html taki formularz sam kiedyś zamówiłem, ale pamiętaj że w czasie jedzenia apetyt rośnie, dokupywanie kolejnych modyfikacji może w kosztach przerosnąć wersję ext.

titledee

Avatar: titledee

2018-04-04 00:27

Ważne, że nie kłóci się to z licencją. Szkoda, że nie jest to ogólnie dostępne, często wystarczy kilka dodatków i własne umiejętności, aby stworzyć całkiem atrakcyjną i funkcjonalną stronę. Kawałek kodu wraz z instrukcją nie może być, a raczej nie powinien być aż tak drogi. Detale dostosuję sobie sam, zainstaluję również, nie potrzeba do tego delegacji programistów, co najwyżej czytelna instrukcja. W zasadzie to zwykła przysługa, choć obecnie każda ma swoją cenę w złotówkach, niestety.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2018-04-04 01:02

To fakt, wersja ext dyskwalifikuje odbiorców z małym budżetem. Najbardziej sprzedającą się wersją była by chyba wersja Lite z galerią zdjęć, prostym formularzem, oraz przyjaznym adresem. Quick.cms to takie Bugatti nie dla wszystkich, kierowcy fiatów mają swojego wordpressa. Ale można mieć też wersje demo i chociażby kołpak od Bugatti w postaci formularza kontaktowego i postawić na tym niezłą stronę.
Jeśli Quick.cms.ext w czystej postaci kosztowałby 100zł brutto to prawdopodobnie ludzie zadawaliby pytania dlaczego tak tanio. Na Quick.cms'ie pracuje jakieś 8 lat i powiem Ci że jest wart swoich pieniędzy a producenci powinni się cenić jeszcze więcej, przecież wsadzili mnóstwo swojego cennego czasu w swoje oprogramowanie. Bodajże nie ma lżejszego i szybszego cmsa na naszym rynku który by się tak świetnie pozycjonował i przede wszystkim pozytywnie rozwijał.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2018-04-04 07:33

Napisz do naszych partnerów, którzy mogą dorobić dla Ciebie potrzebne funkcjonalności dostosowując je do Twoich indywidualnych potrzeb:
http://opensolution.org/partnerzy-modyfikacje.html

Często praca i modyfikacje dla klienta wychodzą taniej na Quick.Cms.Ext niż na Quick.Cms, a to ze względu na to, że edycja Ext daje zdecydowanie więcej funkcji na starcie (nie trzeba ich wtedy pisać) i posiada opcje umożliwiające lepsze dostosowanie systemu do własnych potrzeb np. parametry dodatkowe, widżety, konfiguracje, itd.
Więc ogólnie lepszą i w konsekwencji tańszą bazą do modyfikacji jest Quick.Cms.Ext.

Prosisz o formularz kontaktowy, który z jednej strony nie jest trudny do wykonania ale z drugiej strony może stanowić problem w obsłudze po wykonawczej (problemy z docieraniem maili, kontakty techniczne z administratorem serwera, itd). A takich co zrobią taniej i im zapłacisz, a gdy wystąpi jakiś problem będziesz czekać na odpowiedź w stylu "spadaj" przez 2 tygodnie radzę omijać z daleka.
Nie zdziwiłbym się więc, gdyby rzetelny programista za takie coś skasował Cię 1/4 ceny Quick.Cms.Ext.
Stąd najczęściej przy już 3 a nawet 2 funkcjach, które ktoś potrzebuje i są zbieżne z tym co jest w edycji Ext, bardziej się opłaca kupić Ext niż zlecać modyfikacje.

titledee

Avatar: titledee

2018-04-04 17:46

Najchętniej za opłatą pobrałbym go z tej strony i zainstalował jak dla wersji ext. Jeżeli się nie da, to muszę kombinować i szukać alternatyw z drugiej ręki. Napisałem do kilku partnerów, zobaczymy, co zaoferują.

W wersji .ext nie ma nic złego, zwyczajnie na tym etapie nie potrzebuję tych wszystkich udogodnień, a nie chcę też ich sobie narzucać. Moja oferta będzie się rozwijać i z czasem zainteresuję się rozszerzoną wersją.

marcin_k

Avatar: marcin_k

2018-04-04 20:23

wersja platna ma lepsze SEO i ciezko bez tego sie obejsc jak sie takiej wersji zakosztowalo

Roni

Avatar: Roni

2018-04-05 09:22

Ja nie przekonuję nikogo na siłę do Ext. Zawsze przedstawiam jednak wady i zalety.
Jeśli ktoś korzysta z darmowej wersji, to oszczędzi teraz na licencji, ale wyda trochę pieniędzy na modyfikacje, które zawsze jakieś wyjdą w pierwszych miesiącach, bo w miarę działania strony coś się okazuje przydatne.
W edycji Ext to już jest i z reguły na jakimś etapie pojawia się decyzja "OK kupujemy w końcu tą płatną wersję".
A wtedy nie dość, że trzeba i tak zapłacić za licencję, to z reguły jeszcze przenosi się dane, grafikę, traci się pieniądze wydane na modyfikacje darmowej wersji.

Darmowa wersja jest dobra (nawet bardzo - łatwa w obsłudze, szybka w działaniu) ale jeśli ktoś publikuje coś hobbystycznie (np ma stronę z galerią swoich haftów), nie chce inwestować i wie, że raczej się to nie będzie bardzo rozwijało.
Z mojego doświadczenia jednak wiem, że w przypadku firmowych stron czy nawet hobbystycznych, ale takich z przyszłością. Zawsze lepiej zainwestować w Exta.

titledee

Avatar: titledee

2018-04-05 23:34

Wszystkie argumenty się zgadzają. Otrzymałem kilka wycen, formularz, jak w dodatkach dla wersji .ext został wyceniony średnio 0,7 - 0,8 tysiąca zł. Czy to dużo, czy mało zostawiam do oceny indywidualnej. Dzięki za wszystkie wpisy.
Pozdrawiam.

Do góry
o nas | kontakt