Połączenie z kontem google analytics

studiohorizon

Avatar: studiohorizon

2018-03-08 12:07

W jaki sposób połączyć sklep z kontem google analytics ? Wrzuciłem plik na serwer oraz do kody strony w pliku /templates/default/_header.php Żadna metoda weryfikacji nie działa. Nie wiem dlaczego też w pliku na serwerze kod jest widoczny. Natomiast w źródle strony w przeglądarce go nie ma. Ma ktoś jakieś pomysły ?

» Quick.Cart v6.x

Karol

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2018-03-08 13:42

Na pewno w header.php dałeś po lini

 <link rel="shortcut icon" href="templates/default/img/favicon.ico" /> 



kod:

  <meta name="google-site-verification" content="<?php echo 'tu wstawiasz-kod-z-cyfr-i-liczb'?>" /> 



oraz niżej po

 <script src="plugins/jquery.min.js"></script> 



kod:

 <?php if( isset( $config['enable_google_analytics'] ) ){ ?>
  <script>
    (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
    (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
    m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
    })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

    ga('create', '<?php echo $config['google_analytics_id']?>', 'auto');
    ga('send', 'pageview');
  </script>
<?php ?> 

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2018-03-08 13:45

poprawka pewnie favicon nie masz to dajesz po tej lini

 <meta name="generator" content="Quick.Cms v<?php echo $config['version']; ?>" />

studiohorizon

Avatar: studiohorizon

2018-03-09 14:13

Próbowałem tym sposobem co napisałeś, ale chyba robiłem coś źle, poza tym okazało się, że jest już podpięte konto do tego sklepu i udostępnili mi prawa do niego. Dziękuję za szybką odpowiedź, pozdrawiam

Do góry
o nas | kontakt