Strony:

seoLinks instrukcja instalacji

seb22

Avatar: seb22

2017-12-29 19:09

Potrzebna instrukcja instalacji darmowego dodatku.

Niestety , już nie dostępnego i nie wspieranego - joomla wygrywa jeśli chodzi o przyjazne linki. Siedze już nad Quick Cartem trochę i jestem zawiedziony że nie ma w standardzie przyjaznych linków, bez tego wdrażanie tego sklepu w wersji darmowej mija się z celem i działa się na własną szkodę, rozumiem politykę wydawcy, ale tak to wygląda. Zrobione już templatki i inne funkcjonalności a tu takie nie miłe znaczki ? w adresach. Jeśli chociaż nie na forum to na priva. Pozdrawiam

» Quick.Cart v6.x

seb22

Fast-Graphic

Avatar: Fast-Graphic

2017-12-29 21:55

Wersja darmowa jest po to by zaznajomić się ze skryptem. Fakt jest to wersja okrojona ale posiada wszystko co umożliwia sprzedaż w internecie a jeśli potrzebujesz na siłę usunąć "?" kup wersję Ext.
Sporo fajnych sklepów jest na darmowej wersji i ten "?" w niczym nie przeszkadza.

Marcin

seb22

Avatar: seb22

2017-12-29 22:22

Jeśli nie przeszkadza ? to poproszę jak w temacie instrukcję instalacji dodatku który już posiadam potrzebuje tylko instrukcje której nie mam. Mam dwa pliki links.php i links-admin.php które trzeba wgrać i jakieś poprawki w kodzie żeby zaczęło to działać.

Wiem że mogę kupić ale nie po to zainteresowałem się tym DARMOWYM sklepem spędziłem nad kodami kupę czasu, przeczytałem licencję 3razy, poświęciłem czas na instalacji dodatków, dostosowując do swoich potrzeb a teraz od nowa na płatnym sklepie musiałbym to doprowadzać do kupy od początku- to tylko kilka powodów dla których nie chce za to płacić. Zadowolony byłem na początku że jest własny URL w panelu, ale nie spostrzegłem że taka checa jest z tym ?, wiadomo dlaczego jest to gorsze rozwiązanie od przyjaznej formy. Pozdrawiam

seb22

openzibi

Avatar: openzibi

2017-12-29 23:33

"taka checa jest z tym ?, wiadomo dlaczego jest to gorsze rozwiązanie od przyjaznej formy"

Zamiast martwic się adresem w postaci /?super-strona,22 skup się nad innymi opcjami na które Google teraz zwraca uwagę.

Zerknij tu http://opensolution.org/porownanie-systemow-quick.cart-vs-quick.cart.ext.html i dowiesz się dlaczego sklep firmowy należy tworzyć TYLKO na wersji EXT.

- Automatyczna mapa strony dla Google
- Dynamiczne generowanie meta description
- Rozbudowany moduł przyjaznych linków
- Moduł Narzędzia SEO
- Tagi
- Responsywny podstawowy szablon

- i około 100 innych opcji.

Zbyszek - StudioStrona.pl

seb22

Avatar: seb22

2017-12-30 03:22

Wszystko w porządku, jak ktoś chce to niech płaci za dużą funkcjonalność, nie zawsze więcej znaczy więcej, kto bogatemu zabroni? Proszę pokaż mi stronę QuickCartExt która na testach optymalizacyjnych ma więcej niż 75% lub 80% np na http://seoaudyt.clearsense.pl/. Wziąłem sobie pierwsze lepsze strony z katalogu to kiepsko wychodzą 50-60% .
Jeśli płatna wersja robi taki bigos jak darmowa w znaczniku meta title i łączy dwie mety z produktu i z konfiguracji to ja dziękuje za taki dynamizm znaczników meta. Może się przekonam na razie muszę spróbować z demo jak daleko zajdzie w wynikach, nie tylko optymalizacyjnych.

Może się mylę ale mapę strony można wygenerować, za pomocą zewnętrznych serwisów-dopiera się będę w to bawił.
Moduł narzędzia SEO - mam taki moduł w swojej głowie i nie daje na stronę tego czego miałbym chować przed robotem.
Tagi - ten dodatek myślę że jest godny polecenia ale chętnie zobaczę która strona to wykorzystuje w realu i jakie ma wyniki.

Kwestia jeszcze wyświetlania na urządzeniach mobilnych brak znaczników viewport, ciekawe czy w płatnej wersji są. Mankament braku mikroformatów - Mikroformaty, takie słowo tu na wyszukiwaniu wogóle nie wystąpiło, a te kwestie mam w innych opensourcach w stadardzie, pewnie tagi też się znajdą.

Generalnie podoba mi się że jest to mały sklep i dlatego bezpieczny (pewno do czasu), brak bazy danych php, do moich potrzeb wystarczy mi demo i tak większość rzeczy samemu trzeba poćwiczyć, ale czy ten kod dobrze się wypozycjonuje to czas pokaże więc na razie muszę sprawdzić demo, jestem pełen obaw na razie patrząc na testy optymalizacyjne.


---> Wracając do instrukcji kto pomoże jak zaprząc pliki links.php i links-admin.php do roboty ?

seb22

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2017-12-31 00:58

http://seoaudyt.clearsense.pl/ - stronę (obrazygaleria.pl) postawiłem na darmowym quick.cms, w audycie pokazuje 91%, po Nowym Roku zrobię przekierowanie ip na domenę oraz social media - to będzie prawie 100%, linki zostawię bo mi się podobają.
Jak ktoś chce to może wycisnąć nawet 100% na darmowym Quicku.

seb22

Avatar: seb22

2017-12-31 04:02

Fajny wynik, na DARMOWYM CMS gdybyś miał przyjazne linki to miałbyś więcej, słabo masz wypozycjonowaną stronę jeśli chodzi o zasięg usług. Obrazy o tematyce jak z serii Piraci z Karaibów.

Tym bardziej podbijam prośbę o instrukcję, jak już coś robić to od początku dobrze.

seb22

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2017-12-31 14:18

Parę lat temu bawiłem się w pozycjonowanie i dałem sobie dawno na spokój, sklep sam się pozycjonuje, takie frazy jak: sklep z obrazami, obrazy marynistyka, obrazy olejne to top 1 i top 2. Klientów mi nie brakuje, także darmowy Quick nie jest zły!. Podpowiem ci że na forum nikt nie poda rozwiązania na przyjazne linki. Zamów u partnerów OpenSolution taką usługę najlepiej w formie do samodzielnej instalacji a to dlatego bo jak wyjdzie nowsza wersja quicka to sam zrobisz przyjazne linki a nie na nowo będziesz je komuś zlecał i płacił. Ja zleciłem tylko formularz kontaktowy resztę sam zrobiłem. Jak zależy Ci na większej ilości dodatków to taniej wyjdzie zakupić wersję ext.

http://opensolution.org/partnerzy-modyfikacje.html

seb22

Avatar: seb22

2017-12-31 16:04

No nic projekt, QuickCart chyba schowam do szuflady, na inne czasy, są inne rozwiązania, a szkoda bo już coś powstało, chciałem coś nowego spróbować ale chyba odpuszczę, przyjazne linki są standardem 9 lat albo i więcej , może w nowym roku ktoś odkopie starą instrukcję musi ktoś mieć, ja pokopiowałem istniejące instrukcje na wszelkie W, może ktoś zrobił podobnie w przeszłości i nie jest partnerem i nie zrobi różnicy :) Dobrze mieć rozwiązanie problemu nieodpłatnie przez większość niż uzależnić się od jednej możliwości. Chociaż większość nie zawsze ma racje. Jeszcze zostają mi koledzy z PHP, może przy piwie ktoś popatrzy na kody. Co jakiś czas się przypomnę kontakt zostawiłem też w - o sobie - pozdrawiam. Niech mocz będzie z wami.

seb22

Roni

Avatar: Roni

2018-01-01 12:13

A dlaczego niby w Quick.cart linie nie są przyjazne wg Ciebie? Wg mnie to jedna z lepszych metod. Na pewno lepiej niż to co np Wordpress prezentuje w standardzie.
Nie potrzebujesz htaccessa i babrania się w przekierowania dodatkowych htmli. Masz nazwy w urlach, generujące się z nazw stron i produktów, a na które masz jeszcze wpływ w panelu, to samo z sekcją meta/head.
Jeśli ktoś się chce pobawić w canonicale to też można - niewiele roboty (żeby roboty i inne generatory nie psuły linków i nie robiły zapętleń). Nawet chyba w manualu widziałem taką instrukcję, choć ja to zwykle robię po swojemu.
Podsumowując - jak spróbujesz i uruchomisz ze 2-3 serwisy na Quick.Cart (nawet darmowym) to sam zobaczysz jaki to luksus pracy. Tym bardziej jak masz panel udostępniony klientom i sobie z nim radzą, a nie trzeba tłumaczyć co tydzień od nowa jak się dodaje produkty do jakiejś kategorii.

seb22

Avatar: seb22

2018-01-02 11:49

Wg. mnie są przyjazne ale wg. ankiet optymalizacyjnych taki ? już nie jest przyjazny, a jak jest naprawdę dla robota to pewno nikt na 100% nie powie, wolę od początku zrobić bez, robię strony nie komercyjnie dla siebie, pewno masz rację dla klientów musi być proste choć też trzeba przywyknąć do stron które są kategorią.

Panowie i panie, czy nikt nie ma starej instrukcji od dodatku seolinks ?

seb22

Roni

Avatar: Roni

2018-01-02 15:05

Nawet nie korzystałem z tego dodatku. Tak jak pisałem - sam sobie robiłem modyfikacje.
Znasz trochę PHP? Spróbuj sobie zrobić linki dla siebie najwygodniejsze. Przecież generowanie linka jest tylko w dwóch plikach pages.php i products.php w core/
zmieniasz sobie
$this->aProducts[$aValue['iProduct']]['sLinkName'] = '?'.$aValue['iProduct'].','.$sUrlName;
na np:
$this->aProducts[$aValue['iProduct']]['sLinkName'] = $aValue['iProduct'].','.$sUrlName.'.html';
i masz zmienione linki.
Zostaje tylko w htaccess (tu nie jestem fachowcem) zrobić odpowiednie przekierowanie z ? na html i pa.
Zwłaszcza że to robisz raz i masz na wieki.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2018-01-02 21:56

A w .htaccess ustaw sobie mniej więcej coś takiego, powinno działać:

Options -Indexes
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index.$ index.php [L]
RewriteRule ^([[:alnum:]][a-z0-9+=&,_-]+)$ index.php?$1 [L]

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2018-01-02 21:59

link zrób bez html, czyli tak:
$this->aProducts[$aValue['iProduct']]['sLinkName'] = ''.$aValue['iProduct'].','.$sUrlName;

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2018-01-04 14:40

Jeśli to sklep to sprawdź czy działa paginacja produktów po tych modyfikacjach..

seb22

Avatar: seb22

2018-01-04 16:31

Dzięki za nadanie kierunku myślenia, udało się ale na razie 50%, zmodyfikowany został mechanizm zwrotu wartości do przeglądarki bez ? ale za to głębiej jeszcze siedzi kod z ? odpowiedzialny za faktyczne wywołanie linka bez ? , i to jeszcze siedzi jak kleszcz w d..ie . Ciekawe czy to też będzie taka prosta modyfikacja jak wskazali koledzy Roni i Euforia, szukam łopatologicznie i po omacku na zasadzie szukania wartości ['iProduct']]['sLinkName'] i może się znajdzie gdzieś jeszcze jeden wpis ze zbędnym ? . Jestem pełen nadziei.

seb22

seb22

Avatar: seb22

2018-01-05 02:21

Niestety dostaje tylko syntax error, za mało wiedzy żeby odczytać intencje autora, prostym usunięciem ? nic nie wskuram , może w czasie lunchu ktoś popatrzy dlaczego wydaje inną wartość dla przeglądarki a ? nadal pozostaje bo ręcznie po dopisaniu wchodzi po staremu na produkt.

seb22

seb22

Avatar: seb22

2018-03-15 15:03

Czy ktoś pomoże z przyjaznymi linkami ?

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2018-03-20 20:36

seb22 tutaj nikt ci nie napisze rozwiązania które jest w wersji płatnej, za takie gotowce tutaj można zostać ściętym, chociaż czasami odważny rycerz się trafi ;)
Kiedyś podobnie wierciłem i pisałem tu na forum. Podpowiem ci że znalazłem inne fora - I trudniejsze sprawy tam poruszałem, nie będę ich reklamował, wpisz sobie w google np. ''forum przyjazne linki'' i zobaczysz ile wywali ci adresów.
Ps. Czasami lepiej jest zakupić wersję płatną i się nie męczyć.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2018-03-21 09:05

euphoria proszę nie wypisuj na tym forum głupot. Pierwszy lepszy przykład to przedstawiony gotowiec formularza kontaktowego http://opensolution.org/forum/?iTopic=9514 który także w tym czasie i obecnie występuje w edycji płatnej. Od lat wisi na forum i nie został usunięty. Przykładów jest więcej.

Jak ktoś jest chętny przygotować darmowe rozwiązanie i je tutaj udostępnić, proszę bardzo. Oby tylko nie był to kolejny przerobiony kod z naszej płatnej edycji (np. pobranej nielegalnie z sieci), co miało już miejsce nie raz na tym forum...

Strony:
Do góry
o nas | kontakt