Formularz kontaktowy z załącznikiem.

titledee

Avatar: titledee

2017-12-17 18:43

Cześć.

Korzystam z darmowej wersji Quick Cart v6.x.
Przeszukałem forum i nie znalazłem rozwiązania. W dodatkach dostępny jest formularz dla wersji .Ext i bez załącznika.

Czy ktoś korzysta z takiego formularza i udostępni instrukcję instalacji?

Dzięki i pozdrawiam.

» Quick.Cart v6.x

Jacek

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-12-17 19:46

Jak sam zauważyłeś, dodatek jest dla wersji .Ext i w bezpłatnej nie możesz z niego skorzystać.
Możesz jednak stworzyć sobie własny formularz (także z możliwością dodawania załączników). Generator jest pod linkiem http://www.formmail-maker.com/generator.php
Potem będziesz mógł go wstawić na swoją stronę. Najprostszą metodą będzie wykorzystanie funkcji iframe.

Jerzy

Roni

Avatar: Roni

2017-12-18 10:03

formmail-maker to rozwiązanie nisko budżetowe. Szybkie, fajne ale maile od Twoich użytkowników, wysyłane są przez zewnętrzny serwis, nie wiadomo kto to i czy można mu ufać.
Podsumowując:
Jeśli masz jakąś prywatną stronkę - OK.
Jeśli robisz to dla swojej firmy, albo tym bardziej dla klienta - lepiej zlecić komuś stworzenie formularza kontaktu, oparty na jakiś mailerze z załącznikiem. Zainwestujesz ze 2-3h pracy programisty i masz przynajmniej swój formularz, który wysyłasz bezpiecznie ze swojego serwera.

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-12-18 10:20

Roni, o jakim zewnętrznym serwisie napisałeś? Wygenerowany formularz ściągasz na dysk, wrzucasz na swój serwer i wstawiasz na stronę poprzez iframe (lepiej zintegrować poprzez include). No, chyba że czegoś nie rozumiem?

Jerzy

Roni

Avatar: Roni

2017-12-18 10:29

Sugerowałeś iframe więc uznałem, że piszesz o iframe z wygenerowanym z formmaila skryptem. Pobrany skrypt na serwer to przypuszczam lepsze rozwiązanie, choć ja jestem chyba zbyt przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa. Nie korzystałem z niego i nie analizowałem kodu więc co do tej wersji się nie wypowiem. Na oko wygląda OK

Do góry
o nas | kontakt