Czy można zmienić Quick.Cms na Quick.Cms.Ext?

Dudi77

Avatar: Dudi77

2017-09-03 23:09

Witam.
Jak w temacie. Mam Quick.Cms i chciałbym mieć wersję Ext. Czy jest taka opcja? Co jakiś czas, jak aktualizuję stronę, to wychodzi, że chciałbym zainstalować jakiś (dla mnie niezbędny) dodatek, ale jak na złość wszystkie te niezbędne (np. formularz kontaktowy, czy galeria zdjęć w 3 kolumnach) są dla wersji Ext, a te wymyślne i nie koniecznie potrzebne za free. Nie chcę za każdym razem zawracać głowy odpłatnie webmasterowi, aby mi przebudowywał/przerabiał stronę, bo jak już dzwonie, to chyba ma mnie dość z "każdą pierdołą". :-)
Dla wersji QC free jest taka bieda i tragedia z dodatkami, że aż brak słów. Czy nie można do darmowej wersji QC zapłacić za dodatek, skoro ten dodatek jest "za free" w wersji Ext? Chętnie zapłacę osobno za dodatek, gdyby była tylko taka możliwość, a tutaj albo masz "full wypas" albo biedę. Myślę, że nie jestem jedyny, który chętnie zapłaciłby parę groszy za dodatek, aby nie musieć specjalnie kupować Ext, a OpenSolution, też nie byłoby stratne, że jest zapewne więcej free QC niż tych, których boli wydać na dzień dobry 500 czy 600 zł za Ext, a wolą stopniowo kupować dodatki dostosowując stronę do swoich potrzeb, nawet jeśli w efekcie/perspektywie czasu wyjdzie na to samo co QC.Ext - jednym słowem, wyjdzie taki zakup na raty. :-)

» Quick.Cms v6.x

Damian

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2017-09-04 07:57

Kiedyś sprzedawaliśmy pojedyncze dodatki i przy pakietach dodatków, które później opracowaliśmy takich jak Quick.Cms.Ext sprzedaż pojedynczych dodatków zmarginalizowała się. I całe szczęście bo wychodziło to nam bokiem, gdyż klienci wielokrotnie wymagali tyle samu czasu na pomoc kupując 2-3 dodatki jak cały pakiet (kilkadziesiąt dodatków).
Niektóre dodatki kosztowały wtedy po 20 zł, a i tak musieliśmy za to odpowiadać prawnie, udzielać wsparcia, dawać gwarancję, itd. Podchodzimy do biznesu poważnie, a nie traktujemy klienta: kupuj i spierd...j. A za 20-30 zł zarobku ciężko świadczyć wysokiej jakości usługi.

Z drugiej strony dla Ciebie i klienta korzystniej jest kupić pakiet w postaci Quick.Cms.Ext. Ten system posiada o ok 80 więcej dodatkowych funkcjonalności w porównaniu z Quick.Cms. Gdybyśmy za każdą kasowali choćby kwotę 20 zł netto (co jest utopią), to gdybyś chciał wszystko zamówić, musiałbyś zapłacić 1600 zł netto.
Fakt jednak jest taki, że niektóre funkcjonalności są bardziej rozbudowane i kosztowałyby po 60 zł netto, a nawet 80 zł netto.

Mając kontakt z klientami pewnie wiesz jak to wygląda. Na początku wydaje się, że projekt będzie prosty. Zamawiasz 4 dodatki i płacisz nam powiedzmy 200 zł netto. Jest super, bo nie jest to dużo. Potem okazuje się, że klient chce jeszcze to i tamto i musisz domówić kilka dodatków i wychodzi, że powoli zbliżasz się do ceny pakietu Quick.Cms.Ext nie mając nawet dostępu do połowy tego co posiada ten system.

Stąd wielu partnerów pamiętających czasy sprzed kilku lat kiedy była sprzedaż dodatków pojedynczych przypomina sobie, że kupowali częściej pakiety dla świętego spokoju. I w ten oto sposób jesteśmy w momencie teraźniejszym.

Jeśli projektujesz strony internetowe na naszych systemach, to nie musisz płacić 449 zł netto za Quick.Cms.Ext. Zapoznaj się z ofertą dla webmasterów:
http://opensolution.org/oferta-partnerska.html

Nie jest trudno uzyskać 25% rabatu i zostać naszym brązowym partnerem. Wtedy kwota 449 zł netto obniża się na 336 zł netto. A dalej już jest jeszcze milej, bo partnerzy platynowi płacą nam 202 zł netto, a większość z nich zaczynała prawdopodobnie jak Ty :)

openzibi

Avatar: openzibi

2017-09-04 09:00

Już prawie 12 lat współpracuję z OpenSolution i pamiętam czasy płatnych dodatków.
Przy pierwszym kliencie to mnie cieszyło ale przy kolejnych już nie. Zainstalowałem dodatek x a chwilę później klient chciał y, z itd.
Pojedyncza instalacja tych dodatków zajmowała znacznie więcej czasu. Przy większej ilości wychodziło to drożej niż zakup pełnej wersji.
Szybko przeszedłem na projekty oparte na wersjach EXT. Jeżeli chodzi o CMS to preferuję wersję z plusem czyli Quick.Cms.Ext+

Czas zaoszczędzony przy instalacji dodatków wolę wykorzystać np. do projektowania nowych funkcji czy też dodatków nie występujących w pełnej wersji.

Mały przykład.
Ręczna instalacja dodatku users to konieczność wykonania zmian w 44 miejscach.
W przypadku pełnej wersji instalacja to jedno kliknięcie.

Każdy z nas szuka oszczędności ale dla strony firmowej wydanie 449.00 lub 599.00 (wersja EXT+) nie powinno być problemem.
Ile zapłaciłeś za telefon? Chyba więcej :)

StudioStrona.pl

Dudi77

Avatar: Dudi77

2017-09-05 18:22

treewood - dziękuję za propozycję, ale nie projektuję stron www. Mam swoją stronę w QC i chciałem ją zmodyfikować o parę dodatków, a nie mam jak i mam związane ręce. Z prostymi rzeczami powinienem sobie poradzić i o tyle. Nie dam sobie rady z przerobieniem (jeśli tak to wygląda) swojej strony na QC.Ext
W moim przypadku na ten moment chodzi mi o galerię z miniaturkami w 3 kolumnach i o formularz kontaktowy, zamiast napisanego w zakładce kontakt adresu e-mail (chcę ograniczyć spam). Jeśli chodzi o galerię, to wcześniej miałem w 3 kolumnach, ale samodzielnie robiłem to w formie tabeli i wpisywaniu w kodzie źródłowym, ale jest to mozolne, czasochłonne. Rozumiem Waszą ideę, ale uważam, że tak skromna ilość dodatków i brak chociaż tych podstawowych, to jest o tyle straszne, że osoba która nie zna się profesjonalnie na stronach www, tylko podstawy, to pozostaje z ręką w nocniku, bo nic nie może zrobić.

openzibi - Ciebie też, rozumiem, ale wracam do kwestii samodzielnej modyfikacji strony. Brak szans??

Jednym słowem mając "zwykły" QC pozostaje mi stagnacja i brak rozwoju lub zakupienie QC.Ext i zapłacenie profesjonaliście za przeniesienie/przerobienie całego serwisu www na QC.Ext? To już wtedy nie będzie 449 zł. Ja rozumiem, że nie ma nic za darmo, ale przerażający jest brak możliwości rozwoju, bo aktualizacje np. z v6.0 na v6.4 dla zwykłego użytkownika niewiele (jak nie "nic") dają. :-(

Damian

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-09-05 19:33

FORMULARZ
Skorzystaj z generatora:
http://www.formmail-maker.com/generator.php

GALERIA

W pliku config.php linię:
$config['images_locations'] = Array( 1 => 'Lewa strona', 2 => 'Prawa strona', 0 => 'Tylko lista' ); // domyślna wartość: 1 => 'Lewa', 2 => 'Prawa', 0 => 'Tylko lista'
zmień na:
$config['images_locations'] = Array( 1 => 'Lewa strona', 2 => 'Prawa strona', 3 => 'Galeria', 0 => 'Tylko lista' ); // domyślna wartość: 1 => 'Lewa', 2 => 'Prawa', 0 => 'Tylko lista'

W pliku page.php po linii:
echo $oPage->listPages( $aData['iPage'] ); // displaying subpages
wstaw:
echo $oFile->listImages( $aData['iPage'], Array( 'iType' => 3 ) ); // displaying images with type: galeria

W pliku style.css dotychczasowy kod części /* list global */ zmień np. na:
.images-1, .images-2{list-style:none;}
.images-3{list-style:none;display:flex;flex-direction:row;flex-wrap:wrap;justify-content:space-around;align-items:center;align-content:center;}
.images-1 li, .images-2 li, .images-3 li{margin:0 0 15px 0;background:inherit;text-align:center;}
.images-1 p, .images-2 p, .images-3 p{max-width:200px;margin:0 auto;color:#0093dd;font-size:0.875em;}
/* list custom */
.images-1{clear:left;float:left;margin:9px 20px 0 0;}
.images-2{clear:right;float:right;margin:8px 0 0 15px;}
.images-3{float:left;margin:10px 0 10px 0;}
.images-3 li{float:left;margin:0;height:200px;width:150px;}

Jerzy

openzibi

Avatar: openzibi

2017-09-05 21:57

"przerażający jest brak możliwości rozwoju, bo aktualizacje np. z v6.0 na v6.4 dla zwykłego użytkownika niewiele (jak nie "nic") dają. :-("
Nie zgadzam się.
Zerknij tu: https://www.studiostrona.pl/pl_co-nowego-w-quickcms,286.html

Powtórzę. Strony firmowe projektuje się na wersji EXT.

Wersja bezpłatna służy tylko do celów "zapoznawczych".
Chyba że masz stosowną wiedzę z zakresu php, html.

Zapytam ponownie, bez cienia złośliwości. Ile wydałeś na swojego smartfona?
Strona www firmy sprzedającej rolety też kosztuje. Raczej więcej niż smartfon :)

OK, szukasz oszczędności i ja to szanuję.
Wspomniane przez ciebie modyfikacje wersji bezpłatnej były opisywane na tym forum.

StudioStrona.pl

Dudi77

Avatar: Dudi77

2017-09-06 17:06

szymaniukjerzy -> dziękuję, wieczorem dokonam zmian. Mam nadzieję, że się uda. :-)

openzibi -> spoko, nie odbieram jako złośliwość. Za telefon, który służy mi oczywiście do pracy zapłaciłem ~1300 zł. Jeśli chodzi o historię strony, to wyjaśnię od początku. Moja pierwsza strona firmowa, to był jakiś szablon kupiony za grosze na all...o we flashu, z obsługą CMS. Po paru latach, jak potrzebowałem czegoś więcej i lepszego efektu SEO, to zacząłem grzebać po necie i spodobał mi się QC. Znalazłem bezpłatny szablon QC w wersji chyba 2.4, który odpowiadał mi przede wszystkim układem menu, podstron, prostotą i intuicyjnością obsługi i wyglądu dla klienta, itp. Sam sobie wszystko zrobiłem, ustawiłem na serwerze i działało. Po znowu paru latach chciałem modyfikacji, ale nie będąc na bieżąco i nie grzebiąc w tym na codzień, nie miałem czasu "uczyć się", aby zrobić to samemu, a co więcej eksperymentować czy się uda. Skontaktowałem się z jednym z partnerów OpenSolution, który podjął się zlecenia zmodyfikowania strony, jednak moje oczekiwania wybiegały poza starą dziurawą jak ser wersję i uzgodniliśmy przerobienie tego na wówczas aktualną wersję v6.0. Z jego pracy jestem bardzo zadowolony, choć trochę brakowało mu czasu, bo trochę to trwało :-), ale na szczęście strona wciąż była czynna, więc nie było tragedii. Nie wiem, czy mogę Go ujawnić, dlatego, póki co będę milczał. :-) Gdybym wtedy wiedział, że tak to będzie wyglądało z dodatkami, modyfikacjami, to prosiłbym o zrobienie tego jako Ext i dopłaciłbym za to i sprawa byłaby załatwiona. Niestety, nie poruszaliśmy wtedy tematu późniejszych dodatków. :-(
Teraz z kolejnymi "pierdołami" głupio mi dzwonić, bo jest zarobiony, mimo, że jest to oczywiście odpłatna usługa.
Jeśli chodzi o aktualizacje... Nie modyfikuję swojej strony codziennie i nie na codzień zmieniam treść, ale kilka razy w ciągu roku. Dla mnie ma strona działać niezawodnie i w miarę szybko, być przejrzysta i intuicyjna, nie jak strona operatora Orange, przepełniona wodotryskami, gdzie wszystkiego trzeba szukać. Dlatego stopniowe aktualizacje, dla mnie jako zwykłego "zjadacza chleba" nie wnoszą tyle ile dla Ciebie - profesjonalisty i znawcy sprawy od podszewki. Mam nadzieję, że wiesz co masz na myśli. Jeśli z czegoś korzystasz na codzień, to widzisz, czego brakuje, co wymaga poprwki, itp., więc dla Ciebie każda aktualizacja, jest ważna i dużo wnosi.
Ja teraz nie wiem, np. jak zaktualizować swój skrypt do najnowszego.

Chętnie przeszukałbym forum, ale wszyszukiwanie przez google jest wg mnie bardziej czasochłonne niż wyszukiwanie bezpośrednio w serwisie opensolution. :-(

Damian

Dudi77

Avatar: Dudi77

2017-09-06 22:34

szymaniukjerzy -> z plikami config.php i pahe.php nie ma problemu, ale style.css sa dwa w /templates/admin/ oraz templates/default/
Chodzi o ten w katalogu /default/ ?

Damian

openzibi

Avatar: openzibi

2017-09-06 22:41

"Z jego pracy jestem bardzo zadowolony"
Napisz do niego że chcesz przejść na wersję EXT i po krzyku :)

Wyszukiwarka na forum?
Wg mnie jest ok ale przy 12 tysiącach postów wymaga cierpliwości czy też precyzyjnego wyszukiwania.

p.s. Stawiam na default/style.css :)

StudioStrona.pl

Dudi77

Avatar: Dudi77

2017-09-06 23:05

dokonałem właśnie zmian odnośnie galerii i:

przy zapisywaniu w panelu admin wyskakuja bledy:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /database/config.php:1) in /admin.php on line 19
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /database/config.php:1) in /templates/admin/pages-form.php on line 12

przy zalogowywaniu po wpisaniu hasla:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /database/config.php:1) in /admin.php on line 19
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /database/config.php:1) in /core/common-admin.php on line 32

przy wylogowywaniu z panelu:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /database/config.php:1) in /admin.php on line 19
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /database/config.php:1) in /core/common-admin.php on line 89

a po wejsciu na moja strone, na samej gorze:
Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /database/config.php:1) in /index.php on line 9
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /database/config.php:1) in /index.php on line 11

Damian

Dudi77

Avatar: Dudi77

2017-09-06 23:18

Takich właśnie niespodzianek się obawiałem. Jak już wspomniałem, nie jestem fachowcem, ale niepraktykującym od wielu lat samoukiem i takie problemy mnie trochę zniechęcają, że narozrabiam jeszcze bardziej. ;-)

Dodatkowo jak chcę ustawić plik w galerii, to mam do wyboru:
* Lewa -> wyrównuje zdjęcie do lewej;
* Prawa -> wyrównuje zdjęcie do prwej;
* Galeria -> wyrównuje zdjęcie do lewej (??);
* Tylko lista -> zdjęcie nie wyświetla się na stronie, ani żaden napis o pliku, itp. Jednym słowem nic.

Czy przejście teraz na Ext wiąże się z przebudową całej strony, czy "zmianą tylko paru wpisów w paru plikach" :-)

Damian

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-09-07 09:19

Oczywiście, że style w templates/default/.
Posłuchaj Openzibi i daj spokój, jeżeli nie dajesz sobie rady z podsawami.

Jerzy

Dudi77

Avatar: Dudi77

2017-09-07 23:17

Dlatego nie będę grzebał, miałem nadzieję, że nie wyskoczą błędy po tych zmianach. Ale cóż i tak bywa. Od tego są odpowiednie osoby na odpowiednich miejscach. :-)

A jeśli mogę Was zapytać openzibi i szymaniukjerzy. Ile u Was kosztowałoby mnie "przejście" na Ext.
Jeśli to nie jest informacja do napisania na forum, to proszę na maila. Maila znajdziecie na mojej stronie www.RolloSystem.eu, przy okazji, zobaczycie jak wygląda, jeśli to niezbędne do określenia ceny. :-)

Damian

Do góry
o nas | kontakt