nie działa webmaster responsive

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-21 01:56

Instaluję skórkę webmaster responsive do świeżo pobranej wersji 6.7 i nie działa responsywnie, mimo że wydaje się wszystko robię ok, zresztą to wydaje się być proste. Czy ktoś tak też miał?

» Quick.Cart v6.x

KPiwo

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-03-21 07:50

Już nie jeden miał podobnie, kto nie do kończ przeczytał dokumentację i instrukcję instalacji skórki.
To nie wina skórki. To wina użytkownika. Zacznij od początku - przeczytaj dokumentację, instrukcję skórki i krok po kroku zrób jeszcze raz.
Jestem przekonany, że jeżeli tak zrobisz, uda się.

Jerzy

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-21 09:04

Problem, że ja to już robiłem, inaczej bym tu nie pisał. Pliki .php kopiowałem również ręcznie zgodnie z instrukcją i nic :-(

KPiwo

Roni

Avatar: Roni

2017-03-21 09:20

KPiwo tak jak napisał szymaniukjerzy spróbuj coś robisz źle. Bo skórka działa dobrze, układa się też responsywnie jak trzeba.
Najlepiej podeślij linka do strony, to może będzie widać gdzie popełniłeś błąd.

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-03-21 11:23

A domyślną skórkę w pliku general.php zmieniłeś?

Jerzy

Roni

Avatar: Roni

2017-03-21 12:03

szymaniukjerzy w Cart zmienia to w konfiguracji a panelu, wtedy kopiują się wszystkie pliki i w config też się zmienia

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-21 21:01

Przeszedłem jeszcze raz wszystko zgodnie z instrukcją. Strona instaluje się prawidłowo. Skórka również. Wyświetla się już w layoucie tej skórki. Tylko za cholerę nie chce być responsywna. W urządzeniach mobilnych po prostu wyświetla nieresponsywnie.

KPiwo

Roni

Avatar: Roni

2017-03-22 07:42

Brakuje Ci tagu viewport w takim razie.
W head powinieneś mieć coś takiego:

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">


Chyba że preferujesz inne opcje.

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-22 12:29

Roni, jesteś genialny, wielkie dzięki, działa!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie.

KPiwo

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-22 13:06

Jednak jest hak :-)
W telefonie nie widać wyszukiwarki produktów.
Roni ratuj, na pewno wiesz o co chodzi

KPiwo

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-22 14:34

To znaczy jest i działa ale niedopasowana wysokością. Widać ją w postaci cienkiej linii.
Roni, gdzie się ustawia wysokość lub dopasowanie wyszukiwarki do wersji mobilnej?
Pozdrawiam zdesperowany i zdeterminowany :-)

KPiwo

Roni

Avatar: Roni

2017-03-22 15:37

Jeśli nie wiesz jaki styl robi taki efekt i co zmienić, skorzystaj z opcji badania elementu w przeglądarce.
Tu masz opisane o co chodzi: http://opensolution.org/docs/?p=pl-design#menu0 to dokumentacja do cmsa, ale zasada ta sama w carcie.

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-22 19:58

A jak zbadać element w telefonie?
To co napisałem dotyczy tylko widoku w telefonie.
W przeglądarce wszystko jest ok. Poza tym wszystkie style (które potrafię sprawdzić) już sprawdziłem i nie mogę się dokopać do ustawienia wysokości elementu searchForm w wersji responsywnej.
:-(

KPiwo

Roni

Avatar: Roni

2017-03-22 20:15

Firefox ma taką opcję w narzędziach programisty jak "widok trybu responsywnego" skrót CTRL + SHIFT + M. Ustaw tam rozdzielczość telefonu i zobaczysz style z odpowiedniego media query.
A tak na marginesie to czytaj co piszą do Ciebie, bo już na początku tematu pisałem, żebyś podał link do strony. Moglibyśmy 3x szybciej rozwiązać Twój problem. Nawet regulamin forum ma punkt "Podaj link do strony, której dotyczy problem...". To na prawdę pomaga pomagać. Chyba że Ci nie zależy na czasie.

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-22 20:49

Przepraszam. Nie chciałem Ci wysyłać linka do tak bardzo roboczego katalogu, w którym jeszcze nic nie ma. Po tytule i katalogu zorientujesz się kim jesteśmy i jaki serwis będzie migrował do obecnego katalogu. Korzystamy tylko z części katalogowej Quick.Cart. Nie prowadzimy sprzedaży. Zresztą jesteś taki biegły, że się zorientujesz. Jak rozwiążę problem tej wyszukiwarki, to dopiero będę przenosił treść i nawigację i to będzie zabawa :-)
Link do katalogu (bo trudno to nazwać stroną): www.lekinfo24.pl/cpll4/
Pozdrawiam. Będę wdzięczny jak mi pomożesz.

KPiwo

KPiwo

Avatar: KPiwo

2017-03-22 22:20

Dziękuję. Naprowadziłeś mnie. Już działa. Sporo się dzięki tobie nauczyłem, biorąc pod uwagę, że jestem zupełnie innego zawodu :-)
Pozdrawiam.

KPiwo

Do góry
o nas | kontakt