Brak towaru w koszyku (czasami) i podgląd koszyków

jacobs400

Avatar: jacobs400

2017-03-18 21:13

Chodzi o mobilną wersję. Na przeglądarce Opera (przynajmniej na moim telefonie) po dodaniu towaru do koszyka - stan koszyka 0. Na innej przeglądarce w tym samym telefonie jest dobrze. Wyłączyłem wszelkie dodatki i wodotryski w operze i nadal nic. Dziwne.
Druga sprawa. Na stronie ruch niewielki, ok. 1000 wejść dziennie, niestety klienci jak "zaczarowani" prawie nic nie zamawiają. Jedno zamówienie na kilka dni, mimo iż ceny towaru mam najniższe w kraju. Analityka googla, twierdzi, że ruch oznaczony "http://www.nasionatraw.pl/?koszyk,15"jest sporawy (kilkaset w ciągu dnia).
Laikiem jestem w tychże sprawach. Być może jakiś błąd powoduje, iż klienci dodają coś do koszyków a potem lipa. Sklepik niewielki, ale zawsze. Adres www.nasionatraw.pl
Proszę o jakieś pomysły, ewentualnie dobrą radę, wersja sklepu bezpłatna.

» Quick.Cart v5.x

Andrzej Pieślak

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2017-03-19 22:19

1000 wejść na stronę, hmm chyba mocno przesadziłeś podając tą ilość, większość to roboty, według moich testów to Masz jakieś 5 % z tego 1000 wejść na stronę, czyli ok 10-50 wizyt dziennie, obstawiał bym na 10, nie wiem skąd wziąłeś takie statystyki. W nazwie domeny masz: nasiona traw, jako słowo kluczowe w google masz na pozycji 16, czyli 2 strona. Strona też jest kiepsko ustawiona pod wyszukiwarki typu Google. Zleć jakiejś konkretnej firmie seo audyt a na pewno zamówienia dzienne się poprawia.
Przykładowo moja domena to obrazygaleriacostam, sprzedaje obrazy które sam maluje, swoją stronę może kiedyś coś tam własnoręcznie pozycjonowałem, od kilku lat nic nie robię, co jakiś czas dodaje tylko nowe zdjęcia, drobne zmiany w tekstach, jakiś nowy tekst, Strona na wszystkie frazy na których mi zależ czyli sklep z obrazami obrazy olejne, obrazy marynistyka jest w top 1-5pozycja i uwierz mi ze z tymi wejściami nie jest tak kolorowo jak mówią statystyki.

jacobs400

Avatar: jacobs400

2017-03-20 08:12

Zdarzała się taka ilość wejść jak 1000. Po czym tak sądzę? Na stornie jest jakiś licznik. Kiedy nie ma sezonu siewu traw, nie więcej niż 100 wejść. Wiosną statystyki strzelają w górę.
Sprawa druga. Sprzedaję głównie rolnikom nasiona, w szczególności mieszanki traw. Posiadam oczywiście sklep stacjonarny. Sprawdź np. kp-10 mieszanka czy ks-12 nasiona lub inne kośno-paszowe, przeważnie 3 miejsce w googlach na pierwszej stronie.
Rolnicy biorą w setkach kg i to jest dobry klient.
Co jeszcze zauważyłem w komórce. Nie działał formularz zamówienia, jeśli wypełnia się go poprzez autouzupełnienie. Jakby strona "nie widziała" wypełnionych pól. Dostaję komunikat "wypełnij pola". Jeśli ręcznie wpiszę to puszcza dalej. Czary, ale tak jest.

Andrzej Pieślak

Roni

Avatar: Roni

2017-03-20 10:52

Napisz proszę jaką dokładnie masz przeglądarkę. Opera czy Opera Mini? bo na telefonie możesz mieć obie, a to nie to samo.
Sprawdź też w google analytics jakie głównie przeglądarki mają twoi odwiedzający, bo opera to raczej nie aż taka popularna przeglądarka (choć dobra).
Więc może masz jakiś inny problem, np z sesjami na serwerze.

jacobs400

Avatar: jacobs400

2017-03-20 11:15

Prośba więc do was. "Kupcie" cokolwiek w sklepie, dodajcie do koszyka, na komórkach. Jako dane wpiszcie cokolwiek, może być jeden znak itp. Tak żeby sprawdzić czy działa poprawnie mobilnie. www.nasionatraw.pl

Andrzej Pieślak

Fast-Graphic

Avatar: Fast-Graphic

2017-03-21 02:08

Sprawdzone w przeglądarkach mobilny:
- przeglądarka internetowa - standardowa,
- Firefox,
- Chrome,
- Opera,
- Opera Mini,
Wszystko ładnie działa choć mobilności 0, zainstaluj choćby jakąś skórkę w wersji uproszczonej.

Marcin

boboo

Avatar: boboo

2017-03-22 20:38

Zrób sobie podgląd koszyka i zobaczysz ilu jest klientów, a ile botów.
O, np. taki:
http://www.kimla.de/bilder/qc/cart_basket_admin_view.png

boboo :-)

Do góry
o nas | kontakt