Ta sama treść strony w innych szablonach

mokmaster

Avatar: mokmaster

2017-02-28 20:17

Witam.
Mam zagwozdkę i szukam pomocy, otóż:
Jest potrzeba aby zawartość jednej strony można było wyświetlić w 2 różnych szablonach. Wybierając np. domena/1.html ma pokazać się np. cennik usług; po wybraniu domena/2.html ma pojawić się ten sam cennik ale w innym szablonie (np bez nagłówka, bez kolumny, inny wpis w stopce). Chodzi o to aby edytować tylko w jednym miejscu, a mieć możliwość wyświetlenia dwóch różnych layoutów.

Dzięki

» Quick.Cms v6.x

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-02-28 20:53

Zobacz na ten temat: http://opensolution.org/forum/?iTopic=12586

mokmaster

Avatar: mokmaster

2017-02-28 21:40

Dzięki za zainteresowanie.
Mam wersję płatną. Troszkę bardziej łopatologicznie? Bo na chwilę obecną to nawet nie wiem gdzie czego mam szukać. W podanym temacie chyba nie do końca chodzi o to samo co mi. Ze zmianą cssów, footerów i headerów sobie poradzę. Prosiłbym o napisanie jakie pliki edytować czy trzeba coś napisać odnośnie throwPage( )?

pozdrawiam

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-02-28 21:58

Biorąc pod uwagę, że jesteśmy na forum wersji darmowej to temat powinien się zakończyć :)
Ale podpowiem Ci, że w templates\default\_lists.php jest funkcja displayPageDetails i to z niej powinieneś skorzystać, jeśli chcesz treść jednej strony wyświetlać w dwóch szablonach

mokmaster

Avatar: mokmaster

2017-02-28 22:51

Hmmm. Myślałem, że wystarczy zrobić jakieś style i przekierowania. A tutaj widzę szykuje się większa modyfikacja skryptu. Nie łapię zależności w działaniu cmsa więc dalej nie wiem z czym mam jeść to function displayPageDetails. A szkoda taki fajny pomysł miałem...
BTW w wersji darmowej można to tak samo ugryźć?

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-03-01 06:31

Jeżeli masz wersję płatną, to zobacz najpierw możliwości widgetów. Poczytaj jednak najpierw dokumentację. Można osiągnąć to co zamierzasz lub uzyskać efekt bardzo podobny.

Jerzy

mokmaster

Avatar: mokmaster

2017-03-01 07:50

Czyli jak się domyślam kombinujesz tak aby zrobić szablon z jednym widgetem i elementami które są wymagane na stronie a następnie w widgecie wyświetlić dane z innej strony która mnie interesuje i uzyskać tak drugi wymagany layout? Dobrze kombinuję? W takim razie muszę ogarnąć te wigety.

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-03-01 09:33

Nie tylko widgety, ale całą dokumentację płatnej wersji. Layout możesz zmieniać dowolnie, dla jednej strony dla kilku, poprzez zamiany tylko w stylach lub tylko szablonach lub tam i tam, ale dokumentacja to podstawa. Pamiętaj też najważniejsze - to jest forum dla wersji free i nmie możemy tu podawać rozwiązań dla płatnej wersji.

Jerzy

mokmaster

Avatar: mokmaster

2017-03-01 10:36

Witam.
Nie chodzi mi o rozwiązanie a do z, raczej pomysł, nakierowanie o to chyba OS nie będzie miał pretensji. Zrobiłem z widgetem i zmieniłem szablon i działa tak jak chciałem na jednej stronie ALE jeśli na tej stronie jest link z np podstroną to już wskakuje pełna/pierwsza wersja serwisu, a nie okrojona/druga. Musiałbym mieć możliwość w skrypcie aby odwołania do 2 podstron z pewnym parametrem skutkowało wyświetlenie z np. określonym szablonem razem z linkami, ale to nawet trudne do opisania co z czym lub możliwość wyświetlania tylko określonego fragmentu strony: body->container. Widzę, że temat jest raczej nie do przeskoczenia. :/ Może jeszcze jakiś pomysł?

Do góry
o nas | kontakt