Różne wielkości miniaturek na stronach page.php i produkt.php

Kadilakk

Avatar: Kadilakk

2017-01-01 17:33

Witam forumowiczów!

Mam prośbę o pomoc z problemem miniaturek, chce je powiększyć znacznie i wiem jak to zrobić na stronie page.php, ale nie chcę żeby powiększyła się ta sama miniaturka w product.php, tymże sposobem niszcząc schludną kompozycję na stronach produktów.

Zna ktoś rozwiązanie?

Dzięki z góry za pomoc!
Pozdrawiam

» Quick.Cart v6.x

Lakk

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-01-02 11:50

Przecież dodając zdjęcia wybierasz rozmiar miniatury...

>> chce je powiększyć znacznie i wiem jak to zrobić

Jak chcesz je powiększać? W css?

Kadilakk

Avatar: Kadilakk

2017-01-02 13:07

Jeszcze raz, bo widocznie nie sprecyzowałem problemu.

w pliku database/config/general.php mamy następujący kod:

 $config['image_preview_size'] = 250;



to decyduje o wielkość zdjęcia produktu (obok są miniaturki) na stronie produktu.

Teraz w tym samym pliku poniższy kod odpowiada za wielkość miniatur.

$config['images_sizes'] = array ( => 75=> 150=> 180, );



Do tego momentu pełna jasność, teraz jak zmienię kod "2=> 180" powiedzmy na "2 => 250", dzięki temu na stronie wyświetlą mi się miniaturki o tejże wielkości, zarówno na stronie kategorii gdzie są produkty oraz na stronie konkretnego produktu. Sęk w tym, że nie wiem jak zrobić, żeby ustawić inny rozmiar miniaturki na stronie z produktami i inną na stronie konkretnego produktu.

Alternatywnie myślałem o tym, żeby ukryć dane zdjęcie produktowe główne wyświetlające się na stronie z produktami, ale też proszę o pomoc jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu.


pozdrawiam

Lakk

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-01-02 13:26

Dołóż sobie 3 => 250 i wejdź do kategorii tam gdzie potrzebujesz i zmień

Kadilakk

Avatar: Kadilakk

2017-01-02 13:50

Hmm, ale w czym to ma mi pomóc?

Jak ustawie sobie 3=>250 i ustawie tak miniaturkę danego produktu to zdjęcie produktu będzie się wyświetlało w tej wielkości zarówno na stronie sklep/kategoria jak i sklep/kategoria/konkretny-produkt. Sęk w tym żeby zrobić tak, żeby ustawiona miniaturka na stronie sklep/kategoria była inna niż sklep/kategoria/konkretny-produkt (bo tam chce żeby pozostała bez zmian 2=>180).

Wie ktoś jak to zrobić?

Lakk

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-01-02 14:02

Znajdź w general.php
$config['display_thumbnail_2'] = false;
i ustaw ją na true

miniatura 1 - dotyczy tylko zdjęć - wielkość dłuższego boku miniatury wyświetlanej w liście podstron,
miniatura 2 - dotyczy tylko zdjęć - wielkość dłuższego boku miniatury wyświetlanej w szczegółach strony.

Kadilakk

Avatar: Kadilakk

2017-01-02 14:29

No i problem rozwiązany. Pięknie dziękuje.

pozdrawiam

Lakk

bamboleo

Avatar: bamboleo

2018-05-22 14:39

Witam,
Mam problem nico związany z tematem. Gdzie szukać parametrów odpowiedzialnych za rozmieszczenie produktów na stronie obecnie jest to 3xN problem w tym, że gdy powiększyłem miniatury do 280 zaczynają wpadać na siebie i sklejać się. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Np. żeby na wybranej stronie układ był 2xN z prawidłowym rozmieszczeniem elementów i odstępami.

Bamboleo

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2018-05-22 15:07

Tutaj jest rozwiązanie:
http://opensolution.org/forum/?iTopic=12385

Zmień: 23% na 48% oraz ( $i % 3 ) na ( $i % 2 )

Do góry
o nas | kontakt