stary quick.cms a php wyższe niż 5.2 w nazwa.pl

arnev

Avatar: arnev

2016-11-30 08:58

Witajcie,
mam problem z jedną ze starszych stron - jest to prawdopodobnie jeszcze na wersji 3.x
w nazwie od jutra przełączają serwer, gdzie najniższe tolerowane php to będzie 5.3, i tu pojawia się problem bo strona nie chce działać prawidłowo, po wczytaniu otwiera się okno do pobierania pliku.
o ile w przypadku innych serwerów sprawę załatwiał htaccess i wpis np.
#AddHandler application/x-httpd-php53 .php

w tym konkretnym przypadku to nie działa - w sensie na serwerze klienta
na ironię na moim serwerze, z identyczną konfiguracją, tymi samymi plikami itd. działa poprawnie już na wyższych wersjach php.

czy jest jakiś inny sposób aby podnieść wersje php strony w tak starej wersji aby ruszyła na wyższym php?

pilne! :/
dzięki.

» Quick.Cms v3.x

arnev

openzibi

Avatar: openzibi

2016-11-30 10:16

1. Za pobieranie pliku zamiast otwierania strony raczej winiłbym przeglądarkę (ustawienia). Czy taki efekt masz również na innej przeglądarce, innym komputerze?
2. Po przejściu na wyższe php mogą wystąpić błędy typu deprecated. Doraźnie można zablokować ich wyświetlanie za pomocą


error_reporting
E_ALL E_DEPRECATED );


i pomyśleć co dalej :)

3. Sugeruję tymczasowe przerzucenie strony na inny hosting a później aktualizację strony do wersji Quick.Cms v6.2

StudioStrona.pl

arnev

Avatar: arnev

2016-11-30 12:55

tak, niezależnie od przeglądarki chce pobrać / zapisać plik
wyłączałem w ustawieniach serwera raportowanie jakichkolwiek błędów jednak to nic nie pomogło.

chyba faktycznie jedynym rozwiązaniem dla klienta będzie przekierowanie na inny hosting i zrobienie porządku ze stroną - nie ukrywam ze przymiarki do jej przebudowy robiliśmy już ze 4 lata temu :) ale klient wahała się między moją ofertą a wordpressem i dzięki temu stoi w miejscu :/

dzięki Zbysiu za sugestie.

arnev

Do góry
o nas | kontakt