jpg jako duże tło strony

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-29 10:48

Cześć, proszę o pomoc we wstawieniu jpg jako tła strony. Chodzi mi o to duże tło, poza contentem. Stworzyłem jpg o wielkości 1920x4000px, o niskiej rozdzielczości i chcę go wstawić centralnie "pod" stronę. Nie musi się powtarzać w pionie ani w poziomie.
1. gdzie go wstawić?
2. gdzie + jak zmienić kod?
3. może to być jpg, czy musi być png?

przeglądnąłem forum, ale rozwiązanie, które tam znalazłem nie działa w cms 6.1 - http://opensolution.org/forum/?iTopic=10319
no chyba, że sie gdzieś pomyliłem, ale nie wstawił tła jak chciałem, a zamiast tego rozjechał footer na tych stronach, gdzie mam włączony dodatek fb comments.
zmieniałem w templates/default/style.css, bo templates/default.css w 6.1 nie ma

» Quick.Cms v6.x

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-29 11:24

To była dobra podpowiedź na forum, tylko w pośpiechu podano niepełną ścieżkę. Ma być zmiana w templates/default/style.css.
Zastanów się jednak nad tym co chcesz zrobić. Swoją stronę masz już i tak "ciężką", a tym plikiem dociążysz jeszcze bardziej.
Strona ma być m.in. "lekka", bez zbędnej grafiki.
Jeżeli jednak chcesz koniecznie wstawić, a nie wiesz co jest lepsze: jpg czy png, to zobacz, który plik jest większy?

Jerzy

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-29 11:34

Jeżeli dotyczy to strony www.bellavita-apartments.eu to w templates/default/style.css wiersz:

body{padding:0;background:#efefef;text-align:center;}

zmień na:

body{background:# efefef url('img/nazwa_twojego_pliku.jpg') repeat-x;text-align:center;}

Pamiętaj, aby plik nazwa_twojego_pliku.jpg wrzucić do templates/default/img/

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-29 12:01

Dziękuję za odpowiedź, spróbowałem i niezbyt dobrze to wygląda, więc albo zrezygnuję, albo muszę zmienić grafikę i spróbować jeszcze raz. Grafika niejest duża, ok. 175kb.

Ale cos innego rzuciło mi się w oczy - mianowicie wszędzie tam, gdzie był ustawiony facebook comments, footer rozjechał się na pełną szerokośc strony, zamiast na szerokość contentu, jak to zwykle jest. Wiem, że może teraz mieszam tematy, ale wczoraj, jak dodatek fb comments zaczął poprawnie chodzić, tego efektu ubocznego nie było. A dziś go zobaczyłem i najpierw myślałem, że to efekt mojego grzebania w style.css, ale potem zauważyłem, że jest to związane z fb comments i tylko tam sie powtarza.
Wszystkie zmiany związane ze zmianą tła wycofałem ze style.css a efekt rozjechanego footera pozostał...
Np w tych miejscach:
http://bellavita-apartments.eu/?04-businessshopping-city-center-wifi
http://bellavita-apartments.eu/?apartamenty albo tu
http://bellavita-apartments.eu/?o-krakowie

a jeśli nie ma fb comments, to wszystko jest ok: http://bellavita-apartments.eu/?o-krakowie i na wszystkich innych stronach i podstronach.

O co tu chodzi? czy problem mam przenieść do wątku z fb comments?

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-29 12:53

To nie wina fb.
Namieszałeś gdzieś z div-ami. Masz gdzieś nie zamknięty prawdopodobnie div. Poszukaj.
Na przyszłość: wprowadzisz zmiany - sprawdź.

Jerzy

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-29 12:57

Po
</footer>
masz jeden lub dwa
</div>
za dużo.

Jerzy

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-29 13:17

Widzę, że coś pomogło? :)

Poza tematem. Nie nadawaj plikom nazw tego typu slider_01_00[3].jpg. Zamiast tego nadaj np. slider_01.jpg

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-29 14:57

Oj, chyba nie potrafię tego poprawić, bo nie wiem gdzie namieszałem. Ja nawet nie wiem, co to jest div i do czego służy. Poważnie. Nic świadomie nie zmieniałem przy divach.
w którym pliku mam je sprawdzić? Chodzi o </footer> w footer.php?

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-29 15:15

Trzeba policzyć otwarte <div> i zamknięte </div> w plikach templates/default/header.php i templates/default/footer.php.
Otwartych i zamkniętych ma być taka sama liczba.
Dotyczy to stron, na których dodałeś fb, a więc patrz na pliki związane z dodanym wierszem w general.php:

2 => Array( 'header.php', 'page_facebook.php', 'footer.php', 'Facebook' ),

Na stronie http://bellavita-apartments.eu/?o-krakowie kliknij prawym klawiszem myszki, a po otwarciu menu podręcznego kliknij "Pokaż źródło strony". Otworzy się nowa karta. Zwróć tam uwagę na czerwone kody tekstów w wierszach 84 i 85 oraz 104

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-29 15:15

Sprawdziłem footer.php i porównałem z wersją sprzed zmian. Na moje laickie oko wygląda, że nie ma tam żadnych zmian w div-ach po </footer>.

Sprawdziłem też coś innego: na stronach, na których wyłącze fb comments, problem znika sam. Jak tylko włącze fb comments - footer sie "rozjeżdża" na całą szerokość ekranu.
Więc w jakiś sposób jest to z fb comments związane, ale nie mam pojęcia w jaki.

Łukasz

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-29 15:38

wkraczamy - jak dla mnie - w strefę czarnej magii, o której nie mam bladego pojęcia: policzyłem divy w footer.php i rzeczywiście nie zgadza się liczba otw. (5szt.) i zamkn. (6szt), nie liczyłem tych trzech na samym początku wogóle.
Nie mam pojęcia, które pliki są związane z podanym wierszem w general.php. Nie wiem też, co oznaczają czerwone kody w źródle strony. Domyślam sie tylko, że nic dobrego.

niestery teraz muszę wyjść, spróbuję później to naprawic, wieczorem.

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-29 16:17

Spróbuj najpierw usunąć jeden </div> przed </article>. Sprawdź.

Jerzy

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-29 21:09

Już wiem na 100%.
Otwórz templates/default/page_facebook.php i po:

<div class="fb-comments" data-href="<?php echo $config['url_domain'].$aData['sLinkName']; ?>" data-num-posts="3" data-width="100%" data-order-by="time" data-colorscheme="light"></div>

usuń następny </div> który jest przed

<?php

Prośba do kolegów z OpenSolution - sprawdźcie w pliku read-me.txt. Jest błąd. Jeden </div> za dużo.

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-29 21:43

C H O D Z I ! ! !

Jerzy, jesteś GENIALNY !! :)))

ja bym na to nie wpadł nigdy... dzięki tysiąckroć!

Łukasz

Do góry
o nas | kontakt