dodatek Facebook comment nie działa, CMS 6.1

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-26 22:39

Cześć, wgrałem kilka dodatków do CMS 6.1, między innymi Facebook comments. Wszystkie działają oprócz niego. Wgrywane były jak następuje: youtube links, simple notice, back to top, FB comments, simple backup.
Sprawdzałem trzykrotnie, czy wgrałem zgodnie ze wskazówkami i tak, oprócz zmiany, którą zrobiłem świadomie - zamiast jak napisane we wskazówkach wklepać "komentarze" dla wersji PL, wpisałem "comments". Ale to chyba nie ma znaczenia, prawda?

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co mogę/powinienem jeszcze sprawdzić i gdzie może leżeć błąd?
Po wgraniu dodatku po prostu nic się nie zmieniło i nic sie nie pojawia ani na stronie, ani w panelu admina.... Help!

» Quick.Cms v6.x

Łukasz

marcin_k

Avatar: marcin_k

2016-04-27 08:30

Sproboj zainstalowac sam dodatek facebook. Moze to inny dodatek robi problem?

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-27 09:02

Dzieki za wskazówkę. Zainstalowałem na czystym CMS 6.1 bez żadnych dodatków - też nie działa. Więc problem nie leży w innych dodatkach.

Jak wspominałem, odstępstwo u mnie od wskazówek polega na tym, że nie ma u mnie w database pliku lang_en.php, tylko jest lang_pl.php i w nim zrobiłem opisaną w instrukcji do dodatku zmianę.

Ktoś ma moze jeszcze jakiś pomysł co sprawdzić?
strona: bellavita-apartments.eu

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-27 11:05

Poczytaj dokładnie instrukcję. Zwróć uwagę na adres na Facebook, który nie wklejamy cały, a tylko końcówkę.

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-27 11:49

Dziękuje za wskazówkę, ale nie wiem, gdzie wkleić adres. Jestem zbyt słaby z programowania. Podejrzewam, że to gdzieś tutaj:


getSiteUrl( );
?>
<div class="clear"> </div><h3 id="commentTitle"><?php echo $GLOBALS['lang']['Facebook_title']; ?></h3>
<div id="fb-root"></div>
  <script>(function(d, s, id) {
    var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
    if (d.getElementById(id)) return;
    js = d.createElement(s); js.id = id;
    js.src = "//connect.facebook.net/<?php echo $config['language'].'_'.strtoupper$config['language'] ); ?>/sdk.js#xfbml=1&version=v2.0";
    fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
  }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>

  <div class="fb-comments" data-href="<?php echo $config['url_domain'].$aData['sLinkName']; ?>" data-num-posts="3" data-width="100%" data-order-by="time" data-colorscheme="light"></div>
</div>
<?php



Czy tak?

Proszę o konkretna wskazówkę jeśli można, bo sam się nie domyślę, gdzie mam tą końcówkę wkleić...
Adres na FB jest taki: https://www.facebook.com/bellavita.apartments/ i rozumiem, że mam w konkretnym miejscu dopisać "bellavita.apartments" albo "bellavita.apartments/"

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-27 19:55

Źle ci podałem.
Jeżeli zrobiłeś wszystko tak jak w instrukcji, to wykonaj następujące czynności:
1) w pliku database/config.php znajdź:
// domyślna wartość: 1 => Array( 'header.php', 'page.php', 'footer.php' )
poniżej dodaj:
2 => Array( 'header.php', 'page_facebook.php', 'footer.php', 'Facebook' ),
2) w panelu administracyjnym cms otwórz stronę, na której chcesz dodać komentarze i przejdź do zakładki "Zaawansowane", gdzie wybierz w "Szablony":
2 => Array( 'header.php', 'page_facebook.php', 'footer.php', 'Facebook' ),
a następnie zapisz.
To wszystko. Na stronie będziesz miał komentarze do dodawania.

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-27 21:51

Dzieki za podpowiedź. Spróbowałem, w panelu admin rzeczywiście pojawia się w szablonach nowa możliwość, ale jak ja wybiorę i zapiszę, to podstrona, której ten wybór dotyczy, znika. Tzn. widac ją w panelu admin, ale nie widać jej w przeglądarce, za to pojawia się biała strona (bez sliderów, treści, headera, footera, nawet bez widgetu facebooka - po prostu białe "nic"). W momencie, jak przejdę do panelu admin i zmienię szablon na poprzedni - podstrona sie pojawia.
No i jest też tak, że resztę stron i podstron można bez problemu oglądać, nie działa tylko ta jedna, na której wybiorę nowy szablon.
Także niestety, ale cos jeszcze brakuje...

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-28 06:27

Musiałeś popełnić po drodze jakiś błąd. Wczoraj specjalnie na czystej wersji wrzuciłem ten dodatek i bez problemów chodzi. Zrób to jeszcze raz dokładnie.

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-28 10:42

Przeglądnąłem i nie widzę, gdzie miałby byc błąd. Czy jest możliwe, że dodatek koliduje z innymi dodatkami? Wgrane jeszcze są youtube links, simple notice, back to top i simple backup. Wszystkie chodzą.
Wrócę do sprawy wieczorem albo jutro...

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-28 11:07

Jeżeli specjalnie tobie sprawdziłem i działa, to znaczy, że ten dodatek działa.
Na przyszłość przyjmij zasadę: instaluję dokładnie jeden dodatek, a następnie sprawdzam, czy dokładnie działa. Jeżeli działa, tworzę kopię, a na dotychczasowej wersji wrzucam kolejny dodatek, sprawdzam. Jeżeli działa, tworzę kopię itd. itp.

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-28 20:32

Dokładnie tak postąpiłem i przy 4 kroku się zacięło - jak wgrałem fb comments. wszystkie poprzednie działają bez zarzutu. Potem jeszcze wgrałem testowo simple backup, który tez działa. Dziwne tylko, że takie małe te backupy, mój miał 29kb. Czy to tak ma być, bo nie używałem go nigdy wcześniej?
Dobra, sprawdzam fb comments jeszcze raz... Dam znać, co wyszło.

Łukasz

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-04-28 21:02

O jakim 4 kroku piszesz? Gdzie go dotychczas znalazłeś?

Wszystkie modyfikacje rób aplikacją Notepad++. Nigdy nie rób jakimś Notatnikiem.

Postępuj wg instrukcji:

1) w katalogu templates/default/ zrób kopię pliku page.php nadając mu nazwę page_facebook.php


2) edytuj nowo utworzony plik page_facebook.phpn i znajdź w nim fragment:

// displaying subpages

i poniżej dodaj:

getSiteUrl( );
?>
<div class="clear"> </div><h3 id="commentTitle"><?php echo $GLOBALS['lang']['Facebook_title']; ?></h3>
<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = "//connect.facebook.net/<?php echo $config['language'].'_'.strtoupper( $config['language'] ); ?>/sdk.js#xfbml=1&version=v2.0";
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>

<div class="fb-comments" data-href="<?php echo $config['url_domain'].$aData['sLinkName']; ?>" data-num-posts="3" data-width="100%" data-order-by="time" data-colorscheme="light"></div>
</div>
<?php

Zapisz zmiany.


3) Otwórz: database/lang_en.php i znajdź w nim:

?>

i dodaj powyżej:

$lang['Facebook_title'] = "Comments";

Zapisz zmiany.


4) Otwórz: database/lang_pl.php i znajdź w nim:

?>

i dodaj powyżej:

$lang['Facebook_title'] = "Komentarze";

Zapisz zmiany.


5) Otwórz: templates/default/style.css i znajdź w nim:

/* PLUGINS */

i dodaj poniżej:

#page #commentTitle{margin:10px 0;padding-left:10px;background:inherit;color:#598600;font-size:2.2em;font-weight:normal;border-left:2px solid #c8cccf;background:inherit;}

Zapisz zmiany.


6) w pliku database/config.php znajdź:

// domyślna wartość: 1 => Array( 'header.php', 'page.php', 'footer.php' )

i dodaj poniżej:

2 => Array( 'header.php', 'page_facebook.php', 'footer.php', 'Facebook' ),

Zapisz zmiany

7) w panelu administracyjnym cms otwórz stronę, na której chcesz dodać komentarze i przejdź do zakładki "Zaawansowane", gdzie wybierz w "Szablony":

2 => Array( 'header.php', 'page_facebook.php', 'footer.php', 'Facebook' ),

a następnie zapisz.

To wszystko. Na stronie będziesz miał komentarze do dodawania.

Jerzy

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-28 21:18

OK - jest diagnoza, której się nie spodziewałem. Przeszedłem wszystkie kroki, sprawdziłem wszystko - i wszystko było w porządku wpisane, nic nie zmieniałem oprócz jednego: w instrukcji jest następujący punkt:

"step 1) Edit file: database/lang_en.php

Find code:
?>

Add above:
$lang['Facebook_title'] = "Comments";

step 2) Edit file: database/lang_pl.php (only for polish users)

Find code:
?>

Add above:
$lang['Facebook_title'] = "Komentarze";"

ponieważ u mnie nie ma pliku lang_en.php, musiałem przejść od razu do kroku 2 i wpisałem tam początkowo Comments, a nie Komentarze. Potem sprawdziłem, czy działa i nie działało. Więc wróciłem do pliku i wpisałem "Komentarz". Nie działało. Teraz zmieniłem Komentarz na "Komentarze" (jak w instrukcji), i działa!

Natomiast zauważyłem coś innego - jeśli mam stronę, na dole której mam linki do podstron, to napis "Komentarze" pojawia się nad linkami do podstron, natomiast sam box komentarza pojawia sie na samym dole pod linkami. Dziwnie to wygląda. Przykład tutaj: http://bellavita-apartments.eu/?apartamenty

Napis powinien sie pojawić tuż nad boxem (moim zdaniem), a jedno i drugie pod linkami do podstron.
Czy można gdzieś sterować miejscem pojawienia się napisu i "przesunąć" go tuż nad box do wpisywania komentarza, a poniżej linków?

Na koniec - wielkie wielkie dzięki za cierpliwość i pomoc. Sam bym tego nie ruszył do przodu...

Łukasz

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-28 21:31

Miałem na myśli następujące punkty:
1) instalacja youtube links,
2) instalacja simple notice,
3) instalacja back to top,
4) instalacja FB comments - nieudana,
5) instalacja simple backup,
6) naprawa instalacji FB comments - tu jesteśmy, a w zasadzie byliśmy.

pewnie że wszystko robię w notepad++, z Notatnika wyleczono mnie juz dawno temu :)

jeszcze raz dzięki!


PS. jesli przesunięcie tego nieszczęsnego napisu "Komentarze" nie jest zbyt uciążliwe, to też bym się za to jeszcze zabrał.
PS 2. zaraz spróbuję jeszcze go wogóle wykasować, to by mi najbardziej odpowiadało (bo jest za duży, zielony czego nie chcę i w złym miejscu), tylko nie wiem, czy wtedy dodatek będzie działał...

Łukasz

BV Ap

Avatar: BV Ap

2016-04-28 21:36

HA!

wystarczy w lang_pl.php pozbyć się wpisu "Komentarze" i zostawić po prostu "" i napis znika.

ZAŁATWIONE! :)

teraz jest tak jak ma byc (przynajmniej według mnie) i do tego wygląda dobrze: na samym dole jest box z możliwością komentowania na FB. i nic więcej.

Łukasz

Do góry
o nas | kontakt