Dopisanie atrybutu w URL wyszukiwania oraz wyszukiwanie z innej strony

LiderBudowlany

Avatar: LiderBudowlany

2016-03-23 12:29

Witam, chciałbym aby po wyszukiwaniu strona automatycznie zjeżdżała do wyników wyszukiwania - przy wynikach wyszukiwania dodałem już znacznik <a id="jump"></a>, więc teraz wystarczyło by po wyniku wyszukiwania "?pl_wyniki-wyszukiwania,17&sPhrase=test" dopisać #jump, tak aby url wyglądał ostatecznie tak: "?pl_wyniki-wyszukiwania,17&sPhrase=test#jump" Pytanie tylko jak dopisać na końcu url ten znacznik? Szukałem w różnych plikach quickcarta ale nie mogę dojść do tego, który plik odpowiada za generowanie URL.

Przy okazji mam takie pytanie - czy jest możliwe aby na całkowicie innej wstawić prosty formularz (input text i submit), który po kliknięciu na submit przeniesie użytkownika na url mojego sklepu w formie: "?pl_wyniki-wyszukiwania,17&sPhrase=TUTAJ_FRAZA_KTÓRĄ_WPISANO_W_FORMULARZU"

» Quick.Cart v6.x

Lider Budowlany

LiderBudowlany

Avatar: LiderBudowlany

2016-03-23 12:40

Z drugim pytaniem sobie częściowo poradziłem - tylko tu też interesuje mnie dopisanie na końcu atrybutu #jump, ponieważ mam coś takiego:

<form method="get" action="adres-sklepu" id="searchForm">
<
input placeholder="wpisz szukane słowo" name="pl_wyniki-wyszukiwania,17&sPhrase" id="searchField" >
<
input type="submit" value="" class="submit" />
</
form>



Tylko to też kieruje mnie do adres adrestronypl/?pl_wyniki-wyszukiwania,17&sPhrase=SZUKANE_SŁOWO

Lider Budowlany

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-03-23 16:23

Zerknij do index.php około linii 10

LiderBudowlany

Avatar: LiderBudowlany

2016-03-24 10:04

Hmm, próbuje w tej linijce dopisywać w różnych miejscach, ale coś mi to nie wychodzi:

header'Location: '.$_SERVER['REQUEST_URI'].'&sPhrase='.urlencode$_POST['sPhrase'] ) );


W którym miejscu powinien dopisać #jump, aby w url wyszukiwania pojawiło się na końcu?
W taki sposób strona w ogóle przestaje działać, podobnie za drugim nawiasem, albo przed:

header'Location: '.$_SERVER['REQUEST_URI'].'&sPhrase='.urlencode$_POST['sPhrase'] )'#s' );

Lider Budowlany

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-03-24 10:15

header'Location: '.$_SERVER['REQUEST_URI'].'&sPhrase='.urlencode$_POST['sPhrase'] ).'#jump' );

LiderBudowlany

Avatar: LiderBudowlany

2016-03-24 11:46

Wielkie dzięki, dokładnie o to chodziło :)

Lider Budowlany

Do góry
o nas | kontakt