Krótki opis w menu zamiast nazwy menu

piotrek83

Avatar: piotrek83

2016-03-13 18:32

Witam serdecznie

Utworzyłem sobie 4 dodatkowe menu i chciałbym, żeby zamiast ich tytułów na stronie wyświetlał się krótki opis (wpisywany w polu "krótki opis" w administracji). Gdzieś widziałem takie rozwiązania, ale dotyczyły starszych wersji skryptu, nie wiem jak je zaimplementować w quick.cms 6.1.

Proszę o pomoc.

» Quick.Cms v6.x

Piotrek

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-03-14 16:03

W pliku templates\default\_lists.php w funkcji listPagesMenuView znajdź:

  $aData['sName'


i zamień na:

  ( isset( $aData['sDescriptionShort'] ) && !empty( $aData['sDescriptionShort'] ) ? $aData['sDescriptionShort'] : $aData['sName'] ) 

piotrek83

Avatar: piotrek83

2016-03-14 16:27

Naprawdę przeogromne dzięki, daję "pomógł" oczywiście :) Jeżeli mogę zapytać - dlaczego działa to tylko w dodatkowych menu, gdzie jest to zdefiniowane, że tak się dzieje?

Piotrek

piotrek83

Avatar: piotrek83

2016-03-14 16:31

Już nie mogę edytować, sprawdziłem i działa to jednak we wszystkich menu... A gdybym chciał zastosować to tylko do konkretnych menu?

Piotrek

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-03-14 16:34

W tej funkcji musiałbyś sprawdzać $aData['iMenu'] i zależnie od wartości ładować odpowiednie zmienne
$aData['iMenu'] = wartość z $config['pages_menus']

piotrek83

Avatar: piotrek83

2016-03-14 16:40

A czy mógłbyś mi napisać jakby to konkretnie wyglądało, gdybym chciał np., żeby działało tylko dla menu-2 i menu-3?
Jeżeli to nie problem. Niestety moja wiedza jest jeszcze dość mała i raczej sam tego poprawnie nie zrobię. A jak to więcej roboty to i tak jestem wdzięczny, dużo mi pomogłeś.

Piotrek

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-03-14 16:43

Kod który wstawiłeś zamień na:

  ( isset( $aData['sDescriptionShort'] ) && !empty( $aData['sDescriptionShort'] ) && ( $aData['iMenu'] == || $aData['iMenu'] == ) ? $aData['sDescriptionShort'] : $aData['sName'] ) 

piotrek83

Avatar: piotrek83

2016-03-14 17:02

Działa pięknie. Uratowałeś mi życie, naprawdę serdeczne dzięki!

Piotrek

piotrek83

Avatar: piotrek83

2016-03-14 17:41

A jeszcze takie pytanie, pośrednio dotyczące tematu. Czy jest możliwość właczenia dodatkowego menu tylko na wybranej podstronie, a na innych, żeby się nie wyświetlało? Wiem, że w płatnej edycji da się tak zrobić, choćby poprzez szablony, czy w darmowej jest taka możliwość?

Piotrek

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-03-14 18:40

Można zrobić również przez szablony, poszukaj w config.php $config['themes']

piotrek83

Avatar: piotrek83

2016-03-14 19:12

Faktycznie działa, nie wiem, gdzie wcześniej robiłem błąd, ale cały czas w administracji miałem nieaktywny wybór drugiej opcji. Teraz dodałem w config.php "2 => Array( 'header.php', 'page_bezmenu.php', 'footer.php', 'Układ strony głównej' )," i faktycznie śmiga. Dzięki raz jeszcze, byłem przekonany, że nie da się tego zrobić w edycji darmowej.

Piotrek

Do góry
o nas | kontakt