sprzedaż produktów wirtualnych - początkujący

zmc

Avatar: zmc

2016-02-17 22:10

Która wersja Quickcarta najbardziej odpowiadałaby wysyłaniu e-booków lub fontów na maila klienta po dokonaniu e-płatności - czy wystarczyłaby darmowa? I czy jest opcja zamieszczenia tam różnych usług płatniczych np nie tylko paypal? Czy ten cms jest odpowiedni do obsługi dla osoby początkującej w tej dziedzinie (znam podstawy html i css), czy zbyt wiele problemów mogłoby wyniknąć w tej sytuacji z utrzymaniem strony? Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam.

» Quick.Cart v6.x

zmc

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-02-18 16:04

Jeśli chciałbyś np. udostępniać plik klientowi do pobrania po dokonaniu wpłaty - to ani jedna ani druga :)
Natomiast w wersje płatnej potrzeba by niewielu modyfikacji, aby taki efekt osiągnąć bo np. konta userów już masz.
W wersji darmowej możesz dać screen fontów i potem wysyłać na maila.
Wersja darmowa "Umożliwia klientom płatność on-line przez system Transferuj.pl lub PayPal. Integracja podstawowa."
Skrypt jest przejrzyście napisany i ma dobrą instrukcję, co prawda dla wersji darmowej jest tylko dla wersji "od v6.0 do v6.5. " ale wielkich różnic nie ma więc można śmiało skorzystać

zmc

Avatar: zmc

2016-02-18 20:49

Dzięki za info :) No właśnie jeżeli chodzi o te modyfikacje - czy moglibyście mi polecić jakąś firmę, która ma doświadczenie w projektowaniu sklepów z produktami wirtualnymi (chodzi o bardzo szczegółowe opcje zaznaczania przy kupnie dot. odmiany fontu, rodzaju licencji, wyboru kraju do wystawienia faktury vat, suwak do sprawdzenia jak wyglądają różne wielkości tekstu napisanego danym fontem itd...) ? Bo rozumiem, że np. responsywność, albo automatyczne wysyłanie na maila mogłoby być możliwe tylko w wersji płatnej Quick.Cart.

zmc

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-02-18 21:43

I do darmowej i płatnej będziesz musiał dorobić pewne modyfikacje.
Musisz przeanalizować co dokładnie potrzebujesz i co jest w danej wersji, a porównanie masz tutaj:
http://opensolution.org/porownanie-systemow-quick.cart-vs-quick.cart.ext.html

Tak wstępnie napiszę, że np. dorobienie modułu userów dla wersji darmowej + np. jakieś inne płatności może okazać się nieopłacalne i lepiej wziąć od razu wersję płatną i zrobić taki sklep konkretnie.
Darmówka ma sens, jeśli nie potrzebujesz nic poza tym co w niej jest oferowane.

grafiQa

Avatar: grafiQa

2016-02-21 21:58

W sumie nie znam realizacji na Quick.Cart ale takiej faktycznie z prawdziwego zdarzenia ktora dawalaby takie mozliwosci. Jak cos znajdziecie to wrzuccie linka...

Jarek

ittop

Avatar: ittop

2016-02-25 15:28

Postanowiliśmy podjąć się tematu automatycznej sprzedaży w Quick.Cart (wysyłka e-mail z tymczasowym linkiem, po odnotowaniu wpłaty w serwisie płatności typu. transferuj.pl, DotPay). Realizację tematu przewidujemy w pierwszym tygodniu kwietnia, choć sam termin należy traktować jako orientacyjny.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Waldemar

Do góry
o nas | kontakt