Zawartośc koszyka - modyfikacja

Sentinell

Avatar: Sentinell

2015-12-05 20:43

Witam.

Mam sobie stronę , która została zmodyfikowana w ten sposób, że do każdego produktu, pomimo ceny w menu admina został dodany parametr ILOŚĆ W OPAKOWANIU ZBIORCZYM.
Teraz w koszyku no ładnie, ale coś poknociłem. Ma kolumny:
- nazwa produktu
- cena
- ilosc w opakowaniu (któa łądnie czyta z bazy)
- wartość

Pytanie
1.) Coś sknociłem i nie wiem gdzie, ale jako Cenę pokazuje mi ilość w opakowaniu, gdzie przypisać ponownie cenę produktu, co za to odpowiada?
2.) Co zmienić aby WARTOŚĆ była = Cena produktu x ilość w zgrzewce (którą pokazuje) x ilość zgrzewek którą klient pokazuje. Czyli dodać gdzieś *['ile_w_zgrzewce'] ?
3.) Do koszyka łądnie dodała się nowa kolumna, a jak dodać do potwierdzenia zamówienia, aby na maila ładnie przychodziło?

» Quick.Cart v6.x

Piotr

boboo

Avatar: boboo

2015-12-06 06:58

Trochę by pomogło, jeśli dałbyś jakiś adres tej strony, lub szczegółowo opisał wprowadzone zmiany. Ponieważ:
"Coś sknociłem i nie wiem gdzie" -
ja/my też nie :-/

boboo :-)

Sentinell

Avatar: Sentinell

2015-12-06 09:44

Proszę:
http://serwis.5v.pl/sklep/

Piotr

Sentinell

Avatar: Sentinell

2015-12-06 10:01

To co dokładnie zmieniłem, to dodałem do produktu cenę netto, w koszyku dodałem ilośc w opakowaniu zbiorczym, bo klient może kupić tylko zgrzewkami.
Dlatego chcę zrobić wyliczenie, jednak nie wiem co przestawiłem, że jako cenę pokazuje mi ilość w opakowaniu zbiorczym.
I reszta jak w pytaniu.

Piotr

boboo

Avatar: boboo

2015-12-06 10:33

No to zacytuj (kod) tych zmian.

boboo :-)

Sentinell

Avatar: Sentinell

2015-12-06 15:01

A który plik ci wyswietlić?

Piotr

Sentinell

Avatar: Sentinell

2015-12-06 17:31

1.) Cenę netto już przywróciłem

2.) Zliczenie - W pliku ORDER chciałbym zmienić:

$this->aProducts[$iProduct]['fSummary'] = normalizePrice( $aData['fPrice'] * $aData['iQuantity']);
na
$this->aProducts[$iProduct]['fSummary'] = normalizePrice( $aData['fPrice'] * $aData['iQuantity'] * $aData['ileproduktow']);
ale to powoduje, że wyświetlają się 0.00 jako wartość

Piotr

Sentinell

Avatar: Sentinell

2015-12-06 18:28

I oczywiście w orders.php:

$aBasket[$iOrder][$iProduct] = Array( 'iQuantity' => (int) $iQuantity,'file' => $oProduct->aProducts[$iProduct]['ileproduktow'], 'fPrice' => $oProduct->aProducts[$iProduct]['mPrice'], 'sName' => $oProduct->aProducts[$iProduct]['sName'] );

Aby dodawało z bazy ile produktów jest "w zgrzewce".

Piotr

boboo

Avatar: boboo

2015-12-07 08:22

A masz dodane pole ['ileproduktow'] do bazy PRODUCTS?

boboo :-)

Sentinell

Avatar: Sentinell

2015-12-08 10:09

No ba, skoro wyświetla na stronie "Ile produktów jest w zgrzewce" , tak samo w koszyku wyświetla "ile jest w zgrzewce" , pytanie jak to tylko pomnożyć?

Piotr

boboo

Avatar: boboo

2015-12-08 10:32

OK,
tutaj

$aBasket[$iOrder][$iProduct] = Array( 'iQuantity' => (int) $iQuantity,'file' => $oProduct->aProducts[$iProduct]['ileproduktow'], 'fPrice' => $oProduct->aProducts[$iProduct]['mPrice'], 'sName' => $oProduct->aProducts[$iProduct]['sName'] );


wkładasz do koszyka informację o tym, ile jest w zgrzewce (pole 'file' w koszyku)

Obliczanie koszyka odbywa się w generateProducts i/lub generateBasket
W obu musisz pomnożyć:


$this
->aProducts[$iProduct]['fSummary'] = normalizePrice$aData['fPrice'] * $aData['iQuantity'] );
$this->aProducts[$aData['iElement']]['fSummary'] = normalizePrice$this->aProducts[$aData['iElement']]['fPrice'] * $this->aProducts[$aData['iElement']]['iQuantity'] );


przez wartość z 'file'

Czyli będzie:
$this->aProducts[$iProduct]['fSummary'] = normalizePrice$aData['fPrice'] * $aData['iQuantity'] * $aData['file']);


i


$this
->aProducts[$aData['iElement']]['fSummary'] = normalizePrice$this->aProducts[$aData['iElement']]['fPrice'] * $this->aProducts[$aData['iElement']]['iQuantity'] * $this->aProducts[$aData['iElement']]['file'] );


nie zapominając o operacji mnożenia przy


$this
->fProductsSummary += ...


i


$_SESSION
['fOrderSummary'.LANGUAGE]  += ...

boboo :-)

Sentinell

Avatar: Sentinell

2015-12-24 00:01

Booboo, próbowałemto zrobić, coś mi nie wychodzi, mógłbyś mi pomóć? tylko tyle mi brakuje a chyba źle wpisuje.
Podesłać cały kod, mogę zapłacić coś nie coś.

Piotr

boboo

Avatar: boboo

2015-12-24 08:50

weź i zzipuj cały ten sklep i podeslij mi na boboo(at)kimla.de
zobaczę co można zrobić.

boboo :-)

Do góry
o nas | kontakt