Kilka pytań

przemm

Avatar: przemm

2015-05-18 14:38

Witam,
Dopiero zaczęłam przygodę z tym skryptem i mam parę pytań:

1. Czy dobrze zmienilem kod w w pliku mojego szablonu tzn. header aby google zasysał sobie z opisów meta description ?

<meta name="Description" content="" />


2. Jakiego kodu w htaccess użyć aby na stronach produktów po dopisaniu do końcówki czego kolwiek zrobilo sie przekierowanie na stronę gówna bo teraz poprosu sie otwiera i to powoduje duplikacje np domena.pl/produktxx
3 Czy ktoś stosował samopowtarzalny sie tag kanoniczny w tym skrypcie , kto może taki wdrożyć?

» Quick.Cart v6.x

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-05-18 15:15

ad. 1) Standardowo w header.php jest kod:
<meta name="Description" content="<?php echo $sDescription; ?>" />
i tam nie trzeba nic zmieniać.. Co ma na celu ta zmiana jeśli content="" jest puste?

ad. 2) Lepiej zrób tak, aby nie generowały się takie dziwne linki, swoją drogą - skąd wiesz, że takie istnieją? Mówimy o "czymkolwiek" na końcu, chyba, że chodzi o jakiś konkretny link..
ad. 3) Nie rozumiem :) Chodzi o dynamicznie generujący się link kanoniczny?

simlution.org

przemm

Avatar: przemm

2015-05-18 16:31

Dzięki za odpowiedz

1. Tak wiem, że jest takie kod - czy w takim razie przy standardowym kodzie o ile w pole "opis meta" dla produktów zostawię puste to google wygeneruje mi te meta z opisu czy bedzie dodawał meta z strony głównej??
2. Z doświadczenia wiem ( parę innych sklepów) że i tak z czasem się takie wygenerują więc dobrym rozwiązaniem by było aby następowało przekierowanie na str. główna lub ewentualnie błąd 404 a teraz jakkolwiek zmieniając link to i tak się strona produktu otwiera co wiadomo nie jest to dobre.
3. Tak chyba dobrze się rozumiemy mam taki na innych skryptach w nagłówku head i jet to taki kod

{section name=a loop=$breadcrumb step=-1 max=1}
    <
link rel="canonical" href="{$URL}{$breadcrumb[a].link}" />
    {/
section}

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-05-18 16:58

>> dla produktów zostawię puste to google wygeneruje mi te meta z opisu
NIE ( taka opcja jest w wersji płatnej - dynamicMeta )
>> czy bedzie dodawał meta z strony głównej
TAK

ad.2) w adresie istotne jest ID oraz ?
Ciężko będzie rozpoznać czy link jest prawidłowy, bo musiał byś zrobić funkcję która porównuje linki (nazwy za pytajnikiem) np. z nazwą produktu.
Chyba, że myślisz o jakiś parametrach w adresie, ale wtedy jeśli przygotujesz sobie linki kanoniczne to nie będziesz miał problemu..

simlution.org

przemm

Avatar: przemm

2015-05-18 17:20

ad2. Chodzi o to ,że mam stronę domena.pl/produkt a jak zrobię sobie taki adres domen.pl/produktkskljsdnh to pod tym adresem jest dalej ta sama treść czyli w Google to jest totalny duplikat bo jest ta sama treść pod rożnymi adresami i dlatego chciałbym przekierowanie albo 404
Co do tych meta i tagów kanonicznych czy mógłbyś mi je odpłatnie wdrożyć?

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-05-18 17:28

Na pewno masz taki "domena.pl/produkt" ? A nie "domena.pl/?1,produkt" ?
To istotna sprawa, jeśli masz przyjazne linki (bez pytajnika i bez ID) to na pewno po wpisaniu "produktkskljsdnh " nie masz tego samego produktu.
PS
W stopce jest adres naszej strony

simlution.org

Do góry
o nas | kontakt