Menu boczne czy da się zrobić

rafal111

Avatar: rafal111

2015-04-21 12:06

W starej wersji skryptu miałem menu górne i boczne w lewej kolumnie.
W wersji 6 nie widze tego.
Da się to jakoś zrobić?

» Quick.Cms v6.x

Rafał

Roni

Avatar: Roni

2015-04-21 13:03

Polecam dokumentację:
http://opensolution.org/docs/?p=pl-tip-dodanie-nowego-menu

Masz opisane jak dodać menu, to czy będzie z lewej czy z prawej to w zasadzie kwestia html i styli.

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-04-21 14:26

1. Kwestia dodania dodatkowego menu w database/config.php
w tablicy z menusami znajdz

Array( => 'Menu górne'=> 'Ukryte' )  


i zmien na:

Array( => 'Menu górne'=> 'Dodatkowe menu'=> 'Ukryte' )  


Zauwaz ze nie stosujemy już wyrazen ze slownika - dawniej bylo $lang['menu_dodatkowe'] a teraz na skroty 'menu dodatkowe' albo co kolwiek co wpiszesz - latwiej i szybciej..
2. Zeby je wyswietlic mozesz w pliku head.php lub pages.php albo w footer.php - (bo nie wiem gdzie chcesz wyswwietlic to dodatkowe menu...) wkleic

echo $oPage->listPagesMenu3, Array( 'iDepthLimit' => ) ); // content of additional menu 


oczywiscie wklejasz tam gdzie juz otwarty jest kod php - <?php albo przed zamknieciem php - ?>
Jesli ma wyswietlac zaglebienie to iDepthLimit' => 0 zmien na 'iDepthLimit' => 1 lub 'iDepthLimit' => 2

W panelu przy edycji strony pokjawi ci sie w liscie dodatkowe menu tak jak ukryte i gorne - dodaj sobie jakas strone do tego menu dodatkowe i powinno sie pojawic na stronie tam gdzie wkleiles

rafal111

Avatar: rafal111

2015-04-22 08:11

Zrobiłem tylko wyświetla mi się nad tekstem strony środkowej a nie z boku w osobnej kolumnie.

Rafał

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-04-22 08:19

style.css

rafal111

Avatar: rafal111

2015-04-22 08:25

To nie mam pojęcia jak się do tego zabrać

Rafał

reegoon

Avatar: reegoon

2015-09-08 16:47

Temat nie taki stary wiec nie bede robil nowego a tyczy sie dalsze konfiguracji. Mianowicie nie radze sobie z CSSem z ustawieniem tła tego dodatkowego lewego menu aby było po całej długości do foot bały pas.

link do strony - boppo.vxm.pl/60/

Reegoon

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-09-08 19:44

Dla #body .container{ dołóż display: table;background: #fff;

reegoon

Avatar: reegoon

2015-09-08 20:30

dziękuje , działa. a ja cały czas grzebałem przy .menu-2

Reegoon

Do góry
o nas | kontakt