Problem z VAT

JG

Avatar: JG

2015-04-17 12:36

Mam pytanie dlaczego nie moge ustawić Vat wartości 0, jak to zrobie to wyskakuje błąd "Notice: Undefined index: sPriceNetto in C:\xampp\htdocs\..\core\products.php on line 456" i "Undefined index: sPriceNetto in C:\xampp\htdocs\...\templates\color-of-life\product.php", narazie nie jestem płatnikiem vat więc chce ustawić wartość 0, ale niedługo bede dlatego chce zostawic ten dodatek. Jest jakaś możliwość poza odinstalowaniem tego doadtku aby narazie vat pokazywał 0???

» Quick.Cart v6.x

JohnGalt

JG

Avatar: JG

2015-04-17 12:40

"Cena:200.00zł Netto: Notice: Undefined index: sPriceNetto in C:\xampp\htdocs\adam2\templates\color-of-life\product.php on line 37 zł(Vat 0%)" tak dokładnie to wygląda

JohnGalt

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-04-17 17:18

Sprawdź czy poprawnie wykonałeś punkty 3,4,9:
http://opensolution.org/pobierz,pl,18.html?iGetManual=228

Uwzględnij, że nie korzystasz z szablonu 'default' tylko z 'color-of-life'

simlution.org

JG

Avatar: JG

2015-04-17 19:11

Witam
Dzieki za zaintereswanie tematem

sprawdziłem pkt 3,4,9 i wszystko jest poprawnie wykonane.

jak wpisze inną liczbe niż 0 to wszystko jest ok i błąd nie wyskakuje, tylko przy 0.

JohnGalt

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-04-17 20:11

Jeśli masz Quick.Cart v6.4 lub v6.5 to moduł jest tak zbudowany, że jeśli wpiszesz 0 to będzie działał prawidłowo.
Odpowiada za to punkt 3 instrukcji, to tam jest definiowana zmienna sPriceNetto.

simlution.org

JG

Avatar: JG

2015-04-18 10:23

Mam dokładnie tak jak jest w pkt 3, używam quick.cart v6.5,

Zainstalowałem ten plugin na default jeszcze raz i dalej wygląda to tak:
Cena:123.00zł
Netto:
Notice: Undefined index: sPriceNetto in C:\xampp\htdocs\...\templates\default\product.php on line 29
zł(Vat 0%)

a to jest line 29:
<div id="price"><em><?php echo $lang['Price']; ?>:</em><strong id="priceValue"><?php echo $aData['sPrice']; ?></strong><span><?php echo $config['currency_symbol']; ?></span><div id="priceNetto"><em><?php echo $lang['Netto']; ?>:</em><strong><?php echo $aData['sPriceNetto']; ?></strong><span><?php echo $config['currency_symbol']; ?></span>(<?php echo $lang['Vat'].' '.$config['vat']; ?>%)</div></div><?php

JohnGalt

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-04-18 10:42

to nie bedzie dzialac przy stawce 0. ten zapis nie przepusci: !empty( $GLOBALS['config']['vat'] )

boboo

Avatar: boboo

2015-04-18 12:11

zamień linijkę:

if( is_numeric$this->aProducts[$aValue['iProduct']]['mPrice'] ) && !empty( $GLOBALS['config']['vat'] ) ){


na:

if(is_numeric($this->aProducts[$aValue['iProduct']]['mPrice'])&&!empty($GLOBALS['config']['vat'])||(isset($GLOBALS['config']['vat'])&&$GLOBALS['config']['vat']===0)){

boboo :-)

JG

Avatar: JG

2015-04-19 11:49

ale gdzie mam zmienić tą linijkę ?? jaki plik

JohnGalt

boboo

Avatar: boboo

2015-04-19 15:17

Ona jest w pluginie. Prześledź instrukcję instalacji i odpowiednio zmień.

boboo :-)

wrzosu

Avatar: wrzosu

2019-01-28 12:42

Próbuję wprowadzić takie samo rozwiązanie. Sprzedaję zarówno produkty z vatem, jak i takie, które są bez vatu. Nie można np wybrać stawki VAT 0%, a już przynajmniej tylko taka możliwość byłaby w miarę zadowalająca.
Jak zatem dokonać modyfikacji w obecnym kodzie? Wygląda on obecnie nieco inaczej, niż ten z przykładu powyżej, a mianowicie tak:

if( is_numeric$this->aProducts[$aValue['iProduct']]['mPrice'] ) ){


Będę wdzięczny za wskazówki.

wrzosu

Avatar: wrzosu

2019-01-28 13:16

Ewentualnie, skoro obok edycji ceny dla danego produktu można ustalić stawkę VAT (aktualnie każdą oprócz 0%), to czy podobnie dałoby się dla danego produktu wyłączyć VAT zupełnie? Odznaczając pole "VAT". Bo np "ten produkt" nie jest sprzedawany z VATem.

Do góry
o nas | kontakt