zamówienie 66 a potem 76 gdzie są pozostałe ? HELP!

t_zone

Avatar: t_zone

2005-09-20 09:36

w sekcji zamówienia w qc wersja 0.3.1 po wejściu w zamówienia widać ich ID czyli jakby numer porządkowy. dziwna sprawa bo zaraz po zamówieniu numer 66 widnieje zamówienie nr 76 !!!

czy jeśli klient nie zakończy zamówienia w standardowy sposób -numer się zmieni ? zamówienia zazwyczaj są potwierdzane mailem zwrotnym i nie miałem odzewu od klientów że ich zamówienie nie zostało potwierdzone. moje obserwacje dowiodły właśnie takiej akcji "znikania" numerów kolejnych zamówień. dokonywałem kilku "testów" z zakończenie i bez tj wychodziłem z qc i kasowalem historię przeglądarki. czy nie dało by się tego jakoś poprawić? to że klient w ostatniej chwili się rozmyśli nie powinno mieć wpływu na stan licznika zamówień w qc.

proszę o wsparcie w tej sprawie bo możliwe że znowu coś mi wysiadło...

treewood nie ukrywam że liczę na Pańskie wsparcie :-)

t_zone

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2005-09-21 07:12

ID to nie numer porzadkowy. Nie ma czegos takiego jak numer porzadkowy zamowienia. ID to identyfikator kazdego zamowienia, ktore zostalo zlozone lub nie.

witaj.net

t_zone

Avatar: t_zone

2005-09-23 12:11

treewood ale zamówienie 75 było odesłane -potwierdzeniem do klienta który zaniepokojony zadzwonił do mnie !
TO ZAMÓWIENIE NIE POJAWIŁO SIE W SKLEPIE W PANELU ADMIN.

całe szczęście że klient odesłał mi kopię maila który qc mu wysłał !!!

co mam zrobić jak znikają mi zamówienia ??? !!! POMOCY !!!

t_zone

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2005-09-23 15:41

no to juz jest dziwne. z tego co wiem to masz wogole dosc dziwne problemy z tym sklepem (inne tematy).
mysle, ze przyczyna jest serwer albo raczej brak dobrej wspolpracy z serwerem (ustawienia serwera)

witaj.net

t_zone

Avatar: t_zone

2005-09-24 12:34

hmmmm raczej nie serwer jest winny a sam QC. niestety stwierdzam że po dłuższym działaniu qc poprostu staje się niestabilny. dziennie mam około 200 wejść na sklep i jakieś 6-10 zamówień z czego w systemie zostaje tylko 3-5 reszta poprostu gdzieś znika. wykluczyłem możliwość włamania na serwer. jak załadowałem stary qc z kopii bezpieczeństwa to działał nawet nieźle ale ze starymi cenami i produktami no i oczywiście bez zleceń które stały się pustymi wpisami w panelu admin.-> zamówienia. sądzę że te flat files są poprostu nie wystarczające gdy na sklep jest tak wiele wejść. nie jestem ekspertem ale sądzę że sql w moim przypadku będzie się lepiej sprawował niż flat files. poza tym to nie wiem jak odzyskać te "zagubione" zamówienia i miałe z tego tytułu wiele nieprzyjemnych rozmów z klientami. bardzo Cię proszę treewood pomóż mi bo jak tak dalej pójdzie to będę musiał pod naciskiem szefa się przesiąść na inny skrypt a tego nie chcę bo twój qc jest naprawdę prosty w prowadzeniu. pozdrawiam i liczę na wsparcie.

t_zone

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2005-09-24 13:09

t_zone - wiesz nie wiem w czym ci mam pomoc ... praktycznie wiekszosc zlecen jakie wykonuje to staram sie robic na qc i owszem zdazaly sie przypadki, ze jakis plik zostal wyczyszczony ale nie tak by te dane wybiorczo znikaly. QC zbudowalem na podstawie doswiadczen z QF a QF to bardzo stabilna pozycja, ktora dziala juz pare lat m.in. na ngt.pl czy ox.pl gdzie ruch jest 500-700 osob dziennie.

generalnie jedyne problemy to wyczyszczenie calego pliku ... zdazaja sie takie przypadki ale dosc rzadko i sprawne backup'owanie zalatwia sprawe.

proponuje takie rozwiazanie bys sprobowal tego sklepu na innym serwerze bo nie bardzo daje sie przekonac, ze wina jest architektura qc.

witaj.net

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2005-09-24 13:14

dodam jeszcze, ze nowa architektura struktury plikow FF (w katalogu db/) powinna jeszcze bardziej usprawnic ich dzialanie

witaj.net

mario77

Avatar: mario77

2005-09-29 23:41

Mam _dokładnie_ ten sam problem. Również mam sporo wejść i zamówień ze sklepu, nie jest tu winą serwer (w moim przypadku home.pl) czy flat files (sklep działa stabilnie w wersji 2.5), a błędy są w wersji 3.1.

Pisałem o tym tu:
http://opensolution.org/forum/index.php?p=readTopic&nr=1088 - nawet wysłałem pełny skrypt sklepu, ale zostałem olany (nawet nie dostałem odpowiedzi) - cóż widać taka polityka :/ - jedno się nasuwa, czas przejść do wersji 2.5 (naprawdę działa idealnie) i do czasu, aż nie
pojawi się stabilna wersja sklepu nie ma sensu upgrade'u, czy
kupowania plug-in'ów

Pzdr. Mariusz

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2005-09-30 09:43

mario77, t_zone - problem taki, ze obaj posiadacie wtyczke, ktora wysyla zamowienie do klienta ... my tej wtyczki nie robilismy i za nia nie reczymy.

po drugie prosze zauwazyc, ze posiadacie Panstwo wersje 0.3.1 a wtyczke, ktora raczyliscie sobie zainstalowac jest przeznaczona dla wersji 0.2.5. roznica miedzy 0.2.5 a 0.3.x jest bardzo duza

witaj.net

t_zone

Avatar: t_zone

2005-10-04 09:13

treewood ja postawiłem qc na innym serwerze i było to samo czyli znikające zamówienia. obecnie sklep stoi na nazwa.pl i nadal jest ten sam problem znikających zamówień. odinstalowałem wtyczkę od maili ale to nie polepszyło sprawy. raz jeszcze proszę o wsparcie.

t_zone

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2005-10-04 10:40

t_zone - najlepiej to uruchom QC bez wtyczek (nie proboj ich teraz odinstalowywac tylko zainstaluj qc juz bez nich) i jedynie dodaj takie wtyczki, ktore nie maja powiazania wogole z zamowieniami. wtedy test nabierze wiarygodnosci. Bo jak mowilem uwierzyc raczej nie moge by QC dzialal tak niestabilnie by znikaly zamowienia a za wtyczki nie odpowiadam i nie wnikam czemu dzialaja tak a nie inaczej.

witaj.net

t_zone

Avatar: t_zone

2005-10-05 08:41

i tak zrobiłem najpierw zassałem qc potem bez żadnych modyfikacji załadowałem to na serwer. nie instalowałem żadnych wtyczek. jedyne co zrobiłemto przekopiowalem grafikę i bazę danych zamówień...

t_zone

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2005-10-05 12:57

i co dalej jak skladasz zamowienia to znikaja? (bo wiadomo, ze starych sie juz nie odzyska)

witaj.net

t_zone

Avatar: t_zone

2005-10-05 13:20

najśmieszniejsze jest to że stare zamówienia są czytelne bez najmniejszego uszczerbku, a tylko te nowe znikają.
jak narazie znikły tylko 2 i całe szczęście odzyskałem je od klientów. gdzie jest ta obiecana wersja qc 1.0 ???

t_zone

t_zone

Avatar: t_zone

2005-10-05 13:22

poza tym jak ja składam zamówienia to wszystko działa jak w zegarku to niektórzy klienci mają jakieś dziwne problemy że ich zamówienia nie są wpisane w systemie qc. sprawdzałem qc na int.explorerze, operze, firefoxi i innych podobnych wynalazkach i wszystko działa. tak jakby qc wybierał sobie klientów :-) smutne i zabawne zarazem.

HELP !!!

t_zone

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2005-10-05 13:53

t_zone - dzisiaj mamy zamiar ukazac swiatu wersje 1.0 alfa. ale uplynie jeszcze troche wody w wisle zanim wypuscimy wersje stabilna.

zbyt duzo zmian niestety zrobilismy by sie spieszyc z tym. niech bedzie porzadnie potestowane. przez najblizszy miesiac qc 1.0 bedzie przedstawiony jedynie jako wersja testowa.

apropo obiecanki cacanki :P

witaj.net

t_zone

Avatar: t_zone

2005-10-06 09:29

bawię sie obecnie skórką SKINSHOP i teraz już Wam nie odpószczę bo qc w tej skórze jest the best !! będę wam zawracał głowę i inne części ciała -gdzie słońce nie dochodzi :-)

Podziwiam Waszą pracę !!!
Z niecierpliwością czekam na stabilną 1.0

Pozdrawiam całą ekipę OpenSolution i cierpliwego treewooda :-)

btw. będę się dalej bawił waszą alfą więc sory za brednie w zamówieniach :-P Oby alfa nie gubiła zamówień jak jej młodsze wersje...

t_zone

Do góry
o nas | kontakt