Migracja z Quick.Cart v5.x do v6.x

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-04-13 12:32

- Pobierz najnowszą wersję Quick.Cart
- Aby przenieść dane pomiędzy tymi wersjami wystarczy skopiować pliki z katalogu "database/" (z wyjątkiem pliku "_fields.php" i podkatalogów) ze starszej wersji do katalogu "database/" w nowej wersji.
- Należy skopiować ze starszej wersji katalog "files/" z całą zawartością do katalogu gdzie znajduje się nowa wersja
- Warto przetestować skrypt aby sprawdzić czy dane odpowiednio się przekonwertowały oraz czy nie pojawiły się problemy. Mogą też pojawić się problemy, które nie wpływają na działanie skryptu i właśnie one powinny być zignorowane.

Konfiguracja
- Po konwersji do nowszej wersji, trzeba skonfigurować ustawienia Quick.Cart.
- Wejdź do "Narzędzia" -> "Konfiguracja" i ustaw kolejno wszystkie pola: Tytuł strony, Opis, Słowa kluczowe, Logo, Slogan, Informacje w stopce, Login i Hasło.
- Ustaw dane konfiguracyjne znajdujące się w zakładkach min. domyślny język, walutę, stronę startową, stronę z koszykiem, stronę z formularzem zamówienia, stronę z wydrukiem zamówień, stronę z regulaminem, stronę z wynikami wyszukiwania. Jeżeli w Twojej bazie któraś z tych stron nie istnieje to należy ją stworzyć i przypisać jej odpowiedni temat.
- Skorzystaj z dokumentacji aby sprawdzić ustawienia zmiennych wyświetlających się w sekcji "Wstępna konfiguracja" w Twoim skrypcie. Porównaj a następnie ustaw na takie same wartości jak w starszej wersji, której używałeś.
- Jeżeli w Twojej starszej wersji miałeś dodane inne rozmiary miniaturek zdjęć lub inne menu to zapoznaj się jak dodać nowe menu » lub jak dodać nowe rozmiary miniaturek

Grafikę i ew. modyfikacje trzeba przenieść ręcznie.

Potrzebujesz pomocy przy migracji lub posiadasz starszą wersję skryptu?
Skorzystaj z pomocy naszych partnerów »

Do góry
o nas | kontakt