Migracja z Quick.Cart v4.x do v6.x

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-04-13 12:29

1. Pobierz plik converter_v4.x-v5.x.zip »
2. Po pobraniu konwertera i rozpakowaniu, należy zapoznać się z instrukcją, a następnie postępować według niej krok po kroku:
a) Pobierz najnowszą wersję skryptu, skopiuj zawartość pobranego pliku do nowego katalogu i zainstaluj.
b) Skopiuj wszystkie pliki ze starszej wersji Quick.Cart ( której używasz ) z katalogu "files/" do katalogu "files/" znajdującym się w nowej wersji.
c) Skopiuj plik converter.php do głównego katalogu w wersji Quick.Cart v5.2 i uruchom np. "http://twoja_domena.com/converter.php"
d) Po uruchomieniu skryptu, podążaj według wskazówek pojawiających się w przeglądarce internetowej:
- Stwórz nowy katalog np. "_old/" w katalogu gdzie znajduje się nowa wersja skryptu Quick.Cart i wpisz do formularza w odpowiednie pole nazwę stworzonego katalogu.
- Skopiuj ze starszej wersji katalog "db/" do stworzonego katalogu i kliknij w przycisk "next step »"
- Zaznacz język, opcję "copy database" i kliknij w przycisk "next step »"

Warto przetestować skrypt aby sprawdzić czy dane odpowiednio się przeniosły oraz czy nie pojawiły się problemy. Mogą też pojawić się problemy, które nie wpływają na działanie skryptu i właśnie one powinny być zignorowane.

Lista problemów którymi nie warto się przejmować w tym etapie:
- Błąd zawierający treść: "Notice: Undefined offset: 5 in \core\pages-admin.php7 on line 132" - może się pojawić w administracji w liście stron. Jest spowodowany tym, że wersja Quick.Cart v5.2 nie posiada menu które znajdowało się w poprzedniej wersji.
- Nie wyświetlające się miniaturki.

Konfiguracja
- Po konwersji do nowszej wersji, trzeba skonfigurować ustawienia Quick.Cart.
- Wejdź do "Narzędzia" -> "Konfiguracja" i ustaw kolejno wszystkie pola: Tytuł strony, Opis, Słowa kluczowe, Logo, Slogan, Informacje w stopce, Login i Hasło.
- Ustaw dane konfiguracyjne znajdujące się w zakładkach min. domyślny język, walutę, stronę startową, stronę z koszykiem, stronę z formularzem zamówienia, stronę z wydrukiem zamówień, stronę z regulaminem, stronę z wynikami wyszukiwania. Jeżeli w Twojej bazie któraś z tych stron nie istnieje to należy ją stworzyć i przypisać jej odpowiedni temat.
- Skorzystaj z dokumentacji aby sprawdzić ustawienia zmiennych wyświetlających się w sekcji "Wstępna konfiguracja" w Twoim skrypcie. Porównaj a następnie ustaw na takie same wartości jak w starszej wersji, której używałeś.
- Jeżeli w Twojej starszej wersji miałeś dodane inne rozmiary miniaturek zdjęć lub inne menu to zapoznaj się jak dodać nowe menu » lub jak dodać nowe rozmiary miniaturek

Grafikę i ew. modyfikacje trzeba przenieść ręcznie.

Potrzebujesz pomocy przy migracji lub posiadasz starszą wersję skryptu?
Skorzystaj z pomocy naszych partnerów »

Do góry
o nas | kontakt