Nie pamiętam loginu lub hasła do administracji. Jak mogę je odzyskać?

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-04-03 09:07

Wielu spotyka się z tym problemem i szuka odpowiedzi jak odzyskać login i hasło do panelu administracyjnego swojej strony/sklepu. My nie przechowujemy żadnych danych do logowania do Twojego panelu administracyjnego. Podamy wskazówki jak taki dostęp uzyskać.

Odpowiedz sobie na poniższe pytania, aby uzyskać rozwiązanie:
1. Posiadasz dane do połączenia się z FTP i umiesz połączyć się z FTP? Przeczytaj poniższą wskazówkę o tytule "WSKAZÓWKA JAK ODZYSKAĆ DANE DO PANELU"
2. Posiadasz dane do połączenia się z FTP ale nie umiesz wykonać połączenia, aby wejść na serwer. Przeczytaj wskazówkę o tytule "KONTAKT Z WEBMASTEREM"
3. Nie posiadasz danych do FTP, nie wiesz co to są dane do FTP. O co w tym chodzi? Przeczytaj wskazówkę o tytule "KONTAKT Z WEBMASTEREM"

KONTAKT Z WEBMASTEREM
Skontaktuj się z wykonawcą Twojej strony, a on da Ci namiary do wejścia do panelu administracyjnego. Jednak prawdopodobnie znalazłeś się tutaj dlatego, że nie masz już kontaktu z wykonawcą.
Aby odzyskać hasło będziesz potrzebował danych do zalogowania się do konta FTP. Skorzystaj z pomocy naszych partnerów http://opensolution.org/partnerzy-opensolution.html . Poinstruują Cię jak zdobyć dane do FTP i możliwe, że odzyskają dla Ciebie dane do zalogowania. Licz się jednak z tym, że będziesz musiał za usługę zapłacić.

WSKAZÓWKA JAK ODZYSKAĆ DANE DO PANELU
Zaloguj się na konto FTP. To będzie trochę zakręcone bo plik z loginem i hasłem zmieniał swoją nazwę i lokalizację na przestrzeni lat, a Ty prawdopodobnie nie wiesz z jakiej wersji korzystasz.

Poszukaj pliku w database/config.php, a jeśli nie masz takiego, to database/config/general.php, a jeśli nie masz takiego, to ostatnia szansa config/general.php. Jeśli znalazłeś ten ostatni, to sugerujemy zrobić aktualizację strony do nowszej wersji skryptu, bo posiadasz już bardzo starą wersję.
Otwórz plik i poszukaj zmiennych $config['login_email'] (email do zalogowania), $config['login_pass'] (hasło do zalogowania). Jeśli nie znajdziesz tych zmiennych, to poszukaj zmiennych $config['login'] (przechowuje login) i $config['pass'] (przechowuje hasło).

DOBRA RADA NA KONIEC Z NUTÄ„ IRONII
Na przyszłość jeśli masz problem z zapominaniem, zapisz sobie login i hasło na kartce i trzymaj ją z dala od kamerki komputerowej. Wiem, że nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale na pewno bezpieczniejsze niż przechowywanie tych danych w komputerze czy emailu.
Nie przechowuj danych dostępowych do FTP w programach typu FileZilla, Total Commander! Jeśli tak jednak robisz, to wkrótce pewnie będziesz pisać do nas email lub na tym forum: miałem włamanie na swojej stronie, Wasz CMS jest dziurawy!

Do góry
o nas | kontakt