Bardzo wydłużona reakcja na działanie po stronie administratora

konkolp

Avatar: konkolp

2015-03-25 08:51

Witam,

Mam pytanie. Korzystałem poprzednio z wersji 5 i nie miałem problemów z logowaniem i korzystaniem z serwisu jako administrator. Niedawno zacząłem korzystać z wersji 6 i po instalacji, ustawieniu uprawnień do plików etc. jak loguje się do admin.php to trwa to bardzo długo (ok. minutę). Podobne sytuacja wygląda jak klikami w zakładkę strony czy nowa strona. Wszystko się otwiera ale po bardzo długim czasie. Byłbym wdzięczny za jakąś poradę gdzie szukać rozwiązania.

» Quick.Cms v6.x

elpako

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-03-25 09:57

Nowa wersja łączy się z naszym serwisem częściej niż w poprzednich wersjach. Możliwe przyczyny:
- słabe łącze jeśli testujesz skrypt na serwerze lokalnym
- ograniczenia szybkości/ilości pobierania danych po stronie serwera jeśli testujesz skrypt na serwerze online

konkolp

Avatar: konkolp

2015-03-25 14:42

Kontaktowałem się z administratorem serwera. Podobno nie ma żadnych ograniczeń co do szybkości

elpako

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-03-25 14:56

W takim razie uruchom skrypt na innym serwerze na np. serwerze lokalnym. Będziesz wtedy wiedział czy przyczyna leży po stronie serwera.

konkolp

Avatar: konkolp

2015-03-25 15:20

Już próbowałem i rzeczywiście gdzie indziej jest OK. Administrator na razie nie znalazł przyczyny, myśłałem, że ktoś już spotkał się z takim problemem stąd mój wpis.

elpako

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-03-25 15:56

Na jakim hostingu występuje problem?

konkolp

Avatar: konkolp

2015-03-27 10:44

To serwer uczelni wyższej, na które pracuję

elpako

konkolp

Avatar: konkolp

2015-03-27 10:46

Z tego co się zorientowałem spełnia wymagania dokumentacji (wersja php, biblioteki etc). Działa poprzez serwer HaProxy. Tak przy okazji - poprzednia wersja QuickCms działała bez problemu.

elpako

konkolp

Avatar: konkolp

2015-04-16 15:45

Jeszcze pytanie w sprawie tych problemów z b. wolnym działaniem strony administracyjnej. Otrzymałem informacje od administratorów serwera, że problem dotyczy kodu PHP, który ponoć nie radzi sobie HProxy, z którego korzysta nasza sieć. Zastanawiające jest to, że dotyczy to tylko zaplecza a nie frontendu. Byłbym wdzięcznym za jakiś komentarz w tej sprawie.

elpako

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-04-16 15:50

Back-end łączy się z naszym serwerem i stąd może występować u Ciebie ten problem. Front-end nie łączy się.

Zauważ, że od prawie miesiąca wisi ten temat, a nikt więcej z tym problemem się jeszcze nie zgłosił. A dodam, że między czasie powstało ponad 200 stron na tym CMS'ie. Polecam skorzystać z innego serwera w tej sytuacji:
http://opensolution.org/partnerzy-hosting.html

Do góry
o nas | kontakt